Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Извинивам се, ама може ли линк към този фаил (от 2016). Защото аз досега не съм видял някъде да има разделение превишена / несъобразена скорост. Навсякъде в статистиките те са в една графа и бройката за 2016 е 333 трупа.

 

Ей го на - https://www.mvr.bg/dokkpbdp/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да вметна две думи за TopGear статистиката :)

 

данните в статистиката много удобно стават на стъкмистика, която лесно може да се манипулира и използва във всяка посока. Така и в това видео, умишлено или не показват абсолютни стойности, а не %. Сигурен съм че за този период колите и трафика като цяло се е увеличил значително и 3000 жертви 1996, не са като 3000 жертви през 2001, т.е. понижение реално има. Дали е заради камерите, по-сигурните коли или друго, не знам, но идеото е маалко манипулативно :)

 

Със всички данни може да бъде така, но "работим" с най-доброто, което имаме. Факт е, че сме сред първите на глава от население, макар да има държави, в които движението е ДЕСЕТКИ пъти по-интензивно. В UK движението е също отврат, там има и други фактори. Поне в частите на кралството, в които съм шофирал (около Лондон, Манчестър, Милтън Кийнс и така нареченият Lake district), пътищата са два типа:

1. Стандартна добра магистрала

2. Тесен да си е*е майката път (което в комбинация с това, че съм от грешната страна, ме е карало да подпиквам не един път).

Средно положение няма. To по принцип и тяхната полиция е...заеби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 Пичове, днес видях как се кара Клио фаза 1 1992ра, 1.2 Energy! Попринцип Клиото и е детската кола, вече само седи в гаража и е заменено от Пасат , но ...

 

Навих една приятелка сутринта да ходим , да хапмен в Железница в Параклиса ... всичко точно , викам и - как върви колата , тя е на 500км от основен ремонт , аз съм го карал преди 6-7 години това Клио ,и беше ужас . Тя вика ми кофти е , както преди ... Тръгваме си от кръчмата и на влизане в Бистрица тя се сеща че си е забравила чантата горе...

 

Само видях че прехвърли от газ на бензин и лошо ми стана , ти да видиш клиото не върви ли ? :) :) :) Само вика - е кво ся смешно ли ти е?!? Викам не бе , аз знам че чантата ти е горе и всичко е в нея , ама караш като БМВ , както аз бих карал! После разбрах че вътре имало било 700лв :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен за Клиото, имам един познат който има такова ралиджийско. За тези коли още е жива легендата. 

Има една кола която ми прави впечатление напоследък по улиците в Сф. То няма как да не я забележиш, защото се чува от далече - сив мат RS7 (може би). Много върви това чудо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го виждал, може да не бръмчи по южна София. Но , да , Клиото си е машина, стига да го караш на заварка. Нея не я кефи , може би защото няма климатик , знам ли ... ;) Малко ми дожаля че караме кола на 500км от основен с 4000 оборота, ама беше много забавно ! :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Пичове, днес видях как се кара Клио фаза 1 1992ра, 1.2 Energy! Попринцип Клиото и е детската кола, вече само седи в гаража и е заменено от Пасат , но ...

 

 

Саше, моето Клио е с почти същия мотор - нали сам видя, че си върви прилично. И без да е "на заварка" за градско и в ниските предавки се представя доста добре. Като цяло от наше село до Железница пътя е добър, което означава, че при добро каране и познаване на трасето, имаш средна скорост от 60км/ч (според трафика), което можеш да го постигнеш и с Фелата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта измих октавията, подсуших я, лъснах я, абе как си трябва. Паркирам пред нас и си пия кафето, и чувам нещо бучи отвънка. Ама к'во, нека си бучи. По едно време нещо ме накара да погледна през прозореца. И се оцъклих! Мият улицата, която не е мита от както живея в този блок, 10 години :D Чудех се, да се смея ли, да рева ли, докато бай Мангал пръска по колите. Така или иначе, нищо не измиха. С толкова коли по улицата си е отбиване на номера. Но малко от малко, може и да няма толкова прах това лято :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Като Човек, който си мие автомобила винаги собственоръчно, твърдя, че от както имам съзнателни спомени, София никога не е била толкова мръсна, колкото сега..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спасението е на Витоша :)

Така си мислиш само - нали цело село София се донесе насам - същата кочина е  :angry: 

Спасението е някъде далеч от кой да е голям град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С толкова строежи в София , не знам дали ще дойде момент да няма прах .

Според мои, лични наблюдения, много голяма част от прахта идва от паркиране в "зелените" площи. Които вече не са зелени, а кафяви. Вкарва се много кал, когато вали и е мокро, после изсъхва, знаете процеса :) Не че строежите не цапат. Но не са само те. Иначе, и аз забелязвам, че в момента София е в някакъв пик на прах, кал, боклуци и всякакви мизерии. Но, това е положението. На който не му харесва:

 

:D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София наистина е много мръсна. Но в периода 2007-2009 беше същото. Причината е в новия бум в строителството. Кварталчето, където живея между ул. Гео Милев и парка Редута сега е относително чисто, защото почти не остана място за строежи и в момента има само един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София наистина е много мръсна. Но в периода 2007-2009 беше същото. Причината е в новия бум в строителството. Кварталчето, където живея между ул. Гео Милев и парка Редута сега е относително чисто, защото почти не остана място за строежи и в момента има само един.

Беше и по-чисто и по-тихо,и по-спокойно,но беше....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мръсно, а в същото време си плащаме данъците.
Вероятно има отделени пари за миене, които доволно се усвояват от свръхкрадливите чиновници.
Както каза един приятел холандец - "вие сте си виновни, трябва до дупка да си отстоявате правата и да съдите общината".
Но той не е много наясно с правосъдието тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...Имат един знак с пръстите на ръката нагоре...„ке кацо”...Тоя знак им дава пълно предимство и им позволява почти всичко.Отделно,ако го усвоите,това е около половината италиански език на разговорно ниво.
...

 

Тоя знак явно го усвояват и в България. От понеделник са се захванали да ме засичат разни мадами, като ми правят точно тоя знак, като им светна с дългите да ги питам какво правят. Ама точно така, определено няма преобладаващ среден пръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;-)

Еми,то с тия отворени граници и тоя ръгнал народ...,а пък и високо интелигентни,бързо схващат езиците...

Страшно е,и се влошава положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразнещо е някой да те засече и в същото време да те псува, пардон, да ти "говори" на италиански. Безумно много се ядосвам и аз, макар че разбирам, че е безпредметно. Понякога си представям, че съм във филма "Лудия Макс", изкарвам наглеците и ги разкоствам, но после се връщам в реалността. А положението вече е нетърпимо. Ей на - вчера някакъв ме засича докато прави забранен обратен и най-нагло почна да ми се заканва с пръстче... После някакъв излиза от странична на булевард улица, аз съм в средна лента и си се движа направо, а тоя перпендикулярно ми се изнесе пред колата, за да отиде в най-лява лента. Все пак караше ауди, с предимство е...

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 10-12 год. имах за два месеца работа с един ЗИЛ бордови само градско,София.Голям респект вдъхваше тоя ламер..Няма вече такива машини...Сега респект вдъхват Кайени и Х5 с газови уредби и гуми Нанканг...Ааа,и Q7,на комплексари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като карах Дачия Дъстър една седмица установих, че и от нея се пазят. Може да беше заради външния ѝ вид - по цялата има следи от други автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗИЛ-а винаги вдъхва респект! Не с мощност на двигателя, а с тежест и непоклатимост на пътя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.