Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да ме насочи към доверен Apple техник? Имам MacBook Pro 15, модел Late 2011 и снощи фрийзна(беше се нагрял доста в областа където е видеото) на сив екран след рестарт забива на логото и има разни розови сини черти. До колкото знам е възможно това е проблем с GPU чипа(Radeon HD), фабрична болест от прегряване се разпоява GPU-то, но знам ли може и да е дънната платка. Не съм сменял скоро термо паста, но ме съмнява да е тя, тоест или видеото или платката. Знам че видео чипа трябва да се запои наново, но трябва някой да го направи кадърно.

Много ми е тъпо, купих си го преди няколко години втора ръка, тогава имаше акция от Apple за замяна на цялата платка без пари, но разбира се тогава лапточето хвърчеше...

Та някой ако има препоръка да пише, аз през това време ще проуча за сервизите тук в София. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ме насочи към доверен Apple техник? Имам MacBook Pro 15, модел Late 2011 и снощи фрийзна(беше се нагрял доста в областа където е видеото) на сив екран след рестарт забива на логото и има разни розови сини черти. До колкото знам е възможно това е проблем с GPU чипа(Radeon HD), фабрична болест от прегряване се разпоява GPU-то, но знам ли може и да е дънната платка. Не съм сменял скоро термо паста, но ме съмнява да е тя, тоест или видеото или платката. Знам че видео чипа трябва да се запои наново, но трябва някой да го направи кадърно.

 

Много ми е тъпо, купих си го преди няколко години втора ръка, тогава имаше акция от Apple за замяна на цялата платка без пари, но разбира се тогава лапточето хвърчеше...

 

Та някой ако има препоръка да пише, аз през това време ще проуча за сервизите тук в София. Поздрави! :)

 

Монка, по това, което си написал, 90% вероятност е точно чипа на видеото да е прегрял за последно и да се е разпоил и затова да дава артефакти (розови и сини черти). Имай предвид обаче, че дори да се презапои, това е временно решение и след Джобс знае колко време пак ще се получи същото. Щом дори запояването при фабрични условия води до такъв резултат, то какво остава за "aftermarket" такова в нефабрични условия с кой знае какви техники... Не случайно е имало акция по замяна на цялата платка - такива неща директно се подменят, не се ремонтират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ме насочи към доверен Apple техник? Имам MacBook Pro 15, модел Late 2011 и снощи фрийзна(беше се нагрял доста в областа където е видеото) на сив екран след рестарт забива на логото и има разни розови сини черти. До колкото знам е възможно това е проблем с GPU чипа(Radeon HD), фабрична болест от прегряване се разпоява GPU-то, но знам ли може и да е дънната платка. Не съм сменял скоро термо паста, но ме съмнява да е тя, тоест или видеото или платката. Знам че видео чипа трябва да се запои наново, но трябва някой да го направи кадърно.

 

Много ми е тъпо, купих си го преди няколко години втора ръка, тогава имаше акция от Apple за замяна на цялата платка без пари, но разбира се тогава лапточето хвърчеше...

 

Та някой ако има препоръка да пише, аз през това време ще проуча за сервизите тук в София. Поздрави! :)

Търси Светльо техникът.

 

EBOTEK 

гр. София, жк. Люлин, ул. архитект Георги Ненов № 31, Бизнес сграда "Краско", магазин № 2 

ПК - 1324

E-Mail: info@evotek.bg 024193416, 0877767226 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, дано смогна още довечера да отида до там. Поздрави!
 

 

Търси Светльо техникът.

 

EBOTEK 

гр. София, жк. Люлин, ул. архитект Георги Ненов № 31, Бизнес сграда "Краско", магазин № 2 
ПК - 1324
E-Mail: info@evotek.bg 024193416, 0877767226 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали същия въздух влиза и в мотора и в дробовете ни ... после що сме били на първо място по респираторни заболявания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ти всеки път така решеваш кардинално проблемите , а това , че София е една голяма строителна площадка без какъвто и да е контрол , и че на всякъде е тотална мърсотия не го мислиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София е мръсна заради нечистенето на каквото и да е. Справка - всяка квартална улица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стане бензина по 4 лв. и ще се изчистят филтрите.

 

Ако бензинЪТ стане по 4 лв., абсолютно единственото следствие е, че ще се върнем в 90-те и ще се крадне яко бензин по нощите от чуждите гърловини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стане бензина по 4 лв. и ще се изчистят филтрите.

Чехите могат да са спокойни ......... :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бензинЪТ стане по 4 лв., абсолютно единственото следствие е, че ще се върнем в 90-те и ще се крадне яко бензин по нощите от чуждите гърловини!

Не чакаха да стигне 4лв. - на 2,20+ и пак се дупчат резервоари. Вече няколко души чух да се оплакват - явно гадовете дебнат по бензинджийниците и когато някой зареди повечко на сутринта е без гориво и за ремонт/смяна на резервоар. Поне са минали на бургии - едно време действаха направо с кирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чакаха да стигне 4лв. - на 2,20+ и пак се дупчат резервоари. Вече няколко души чух да се оплакват - явно гадовете дебнат по бензинджийниците и когато някой зареди повечко на сутринта е без гориво и за ремонт/смяна на резервоар. Поне са минали на бургии - едно време действаха направо с кирка.

 

Искаш да кажеш че дупчат с бургия да източват ли?! Абсурд? толкоз труд и мръсотия за стотинки? колко ще източат? 10 литра са 20 кинта? краден на половин цена? за 10 кинта да рискуват да ги хванат? При наличие на по добри алтернативи за крадене?

Туй къде е? Хм ...не вярвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че дупчат с бургия да източват ли?! Абсурд? толкоз труд и мръсотия за стотинки? колко ще източат? 10 литра са 20 кинта? краден на половин цена? за 10 кинта да рискуват да ги хванат? При наличие на по добри алтернативи за крадене?

Туй къде е? Хм ...не вярвам

 

Не четеш внимателно, Мишка ;) Виж какво пише - дебнат кой ще зареди повече и после те опъват. Примерно, ако някой зареди към 70 литра за 150-160лв - защо да не ги източат боклуците мръсни. ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш внимателно, Мишка ;) Виж какво пише - дебнат кой ще зареди повече и после те опъват. Примерно, ако някой зареди към 70 литра за 150-160лв - защо да не ги източат боклуците мръсни. ;)

 

Ама то пак 150 лв са малко за риска бре?!

Хм..с бургия да източват резервоари,велосипедист пука гуми на линейка,роми се бият с хората на кръстовища,конче с каруца удря колите :wacko_2:

Абе кво правите там?! Сигурни ли сте че става дума за София или за някое село :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете сервиз, в който културно могат да ми монтират DRL лед. Нося си карантията, само монтаж ми трябва. Ще бъде елементарен, връзват се директно за габарита. Все пак не искам някой да измизерства, да е на криво и прочие. Така мога и аз да го свърша.

Предполагам, че на средностатистически майстор ще му отнеме около 20 мин с чесането по тиквата. Ще се радвам да може да стане днес... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кръстовището на Андрей Ляпчев и Бистришко шосе (на Ляпчев по посока Младост) има читав авто-електро сервиз - доста са натоварени, но не пречи да минеш и да попиташ дали могат. Ако не могат - 100м по-надолу са Аудиовижън, точно на пешеходната пътека, в дясно, пак посока Младост. Там са малко специални, защото вграждат само оригинални части и правят лачени и екзотични коли ама ако в момента бездействат, не вярвам да те върнат. Там гарантирано ще са по-внимателни и прецизни от сервиза на завоя. Ама може и да не си им интересен с тоя DRL. Пак не пречи да питаш. Ето ти бърза проверка на 2 сервиза за 5 мин, попътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хванах тук един квартален майстор, по принцип добър тенекиджия. Работи перфектно, но по-лесно се урежда аудиенция при Папата, без значение от натовареността му. Лафа е "Остави я, ще я оправим". Като оставянето е за неопределен срок между 15 минути и 4-5 дни :D

Отделно мен трудно ме взима, щото офиса е на 50 метра и знае, че ще го тормозя :D

Ако той не свърши работа, ще се разходя до тези, които казваш (макар че ич не са ми по път). Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че много е “модерно”, дългите да се оставят на 30-40% за дневни. Предполагам, много по лесно и интелигенто е да се направи, без допълнителни кабеляци и дупчения да се захващат допълнителните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много варианти. Аз по принцип не обичам да бягам от фабричното, но стигнах до друг извод за себе си.

Вариант 1 - мога да направя предни микачи да са DRL - Не ми е вариант, защото като им дойде времето, трябва да разкостя половината кола за да подменя крушка.

Вариант 2 - Фарове за мъгла за дневни светлини - към момента съм така, но не ме кефи донякъде поради причината при Вариант 1 и до някъде поради причината на вариант 3

Вариант 3 - Къси за фарове за DRL - При мен ксенон, който е с проблем като на Вариант 1, както и че смятам, че ксенона се губи в слънцето и реално не върши кой знае каква работа. Отделно едната крушка е 200 кинта.

Вариант 4, който даваш ти - сбор от всичко.

 

Аз искам наистина да ми се вижда автомобила, защото е сив, губи се в пътя и се движи обикновено с висока скорост. Към момента смятам, че LED е най-добрата опция за целта. Но говоря за LED, където има 3-4-5-6 диода, а не за LED, където е една цяла лента/лентичка. Там също смятам, че има проблем с първоначалното възприятие за движещо се нещо.

Това са си мой разсъждения де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намалени дълги според мен е най-добрия вариант.

Има модулчета за по 20лв и вършат добра работа.

Нищо не режеш,дупчиш и т.н.

А и изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много варианти. Аз по принцип не обичам да бягам от фабричното, но стигнах до друг извод за себе си.

Вариант 1 - мога да направя предни микачи да са DRL - Не ми е вариант, защото като им дойде времето, трябва да разкостя половината кола за да подменя крушка.

Вариант 2 - Фарове за мъгла за дневни светлини - към момента съм така, но не ме кефи донякъде поради причината при Вариант 1 и до някъде поради причината на вариант 3

Вариант 3 - Къси за фарове за DRL - При мен ксенон, който е с проблем като на Вариант 1, както и че смятам, че ксенона се губи в слънцето и реално не върши кой знае каква работа. Отделно едната крушка е 200 кинта.

Вариант 4, който даваш ти - сбор от всичко.

 

Аз искам наистина да ми се вижда автомобила, защото е сив, губи се в пътя и се движи обикновено с висока скорост. Към момента смятам, че LED е най-добрата опция за целта. Но говоря за LED, където има 3-4-5-6 диода, а не за LED, където е една цяла лента/лентичка. Там също смятам, че има проблем с първоначалното възприятие за движещо се нещо.

Това са си мой разсъждения де...

 

Ради Радичев - о878 444 317 

Правил ми е доста извращения, вкл. и за дневни светлини. Препоръчвам с две ръце.

Намира се в Люлин 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.