Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, писал съм и по други теми. Задните вентилационни отвори са ми потрошени и искам да ги подменя. Единственият вариант, който имам за сега е нови-оригинални. Чакат се 20 дена, струват към 200 кинта.

Намерих това в Али-то - https://www.aliexpress.com/item/3BD819203-Black-Center-Console-Rear-AC-Air-Conditioning-Outlet-Vent-For-Volkswagen-VW-Passat-B5-06/32889538645.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.261.151e3c00CYWnsH

 

Имам въпрос. На снимката са ЕДНО КЪМ ЕДНО с мойте. В описанието са за Пасат Б5, който въобще няма такива. Б5.5 има, но не са като при Супърб. Като чукнеш парт номера в Гугъл, излизат предните центални за Супърб, като отново е от Алиекспрес кадъра и отново пише, че е за Пасат (а не е).

 

Според вас на кое да се доверя какво ще стане ако ги поръчам:

а/ Ще дойде това от снимката

б/ Ще дойде това, което е като part no.

в/ Ще дойде нещо тотално различно

 

Хич не ми се разправя с диспюти, връщания и най-вече - китайски английски от сорта на "Hello dear sir friend, you be happy, thanks buying order our store, please feel satisfied". Хората, които са поръчвали от Али-то знаят...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро се напъни с техния английски и ги питай дали ще паснат за твоята кола за да избегнеш гадаенето, а ако не ти се занимава поръчваш ако не стане си искаш парите и си готов, само че докато дойдат нещата после докато се разберете за връщане на пари и тн. ще мине доста време, така че по-добре ги питай. Успех с китайския английски :)

 

Между другото чувал съм, че и ако ти им говориш така по ще те разберат :)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам, че ще ми кажат това, което искам да чуя, без значение дали е истина или не...Сега ще видя как да си формулирам въпроса на "разговорен" инглиш, че да ме разберат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. - Колко папка като й забиеш автопилота на 230 :)

 

post-13784-0-00082100-1531206563_thumb.png

 

п.с.2 - Снимката естествено не е в България, а от Германия, където няма ограничения ( :fiu:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам, че ще ми кажат това, което искам да чуя, без значение дали е истина или не...

 

Баш. Нямаш друг вариант освен да рискуваш с Алито, там отсреща има една китайка дето бърка в едни чекмеджета, вади и опакова. Ни знае какво е Шкода, ни знае къде е България. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушах съвета на колегата МянкоФ:

 

Jqalpenglow Cai
18/07/10 00:26
You are welcome,
 
 
Thank you for the fast reply!
Me
18/07/10 00:26
Jqalpenglow Cai
18/07/10 00:25
yes,same
 
 
I dont have number for my part, but mine is exactly the same as the picture. So if you are telling me that you will send exactly the same as the picture, I will order it :)
Me
18/07/10 00:17
Jqalpenglow Cai
18/07/10 00:03
Things are the same as pictures, what is your number above?
Because this number has the same
 
 
Hello!
Can you please tell me if the item is exactly as it is on the pictures or not?
The picture and the part number are two different things, so I need to know before order.
 

 

 

 

Ако не друго, сега поне имам черно на бяло "доказателство" за евентуален спорт на по-късен етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да пасне на колата ти , че иначе си е занимавка пак мейли да ти върнат парите и си е загуба на доста време, но от друга страна си струва да пробваш 60лв. вместо 200лв. за оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че Супърб 1 ползва страшно много неща, които ги няма в абсолютно никой друг ВАГ - лайсни на врати, бутон на аварийните, а и въпросните вент. отвори за отзад. Те и предните са различни спрямо Пасатовските всъщност. Октавия 2 е десетки пъти по-разпространен автомобил и не смятам, че там има драма с каквото и да поръчаш. Но тук просто знам, че няма да дойде това, което ми трябва, въпреки че го поръчах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време търсих подобни за Супърб 1 за един приятел и ги бях намерил в испанския или немския ebay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам чувството, че някой от форума беше върнал тая кола - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11530703661239073&slink=7kazpw ?

Един приятел ми звънна сега, че я е взел. Ако е била на колега тука, нека даде някакви субтитри, ако има какви :)

 

 

Преди време търсих подобни за Супърб 1 за един приятел и ги бях намерил в испанския или немския ebay.

 

Паля свещи да дойде каквото трябва, ако не - ще го поръчвам OEM. Просто не ми се разправя, чесно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с инфо за АМ Струма ? По-миналата Сряда тръгнах за Благоевград и ни свалиха рано рано, та минавах през Мало Бучино. Дали е пусната? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес съм натам, ще знам след обед :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай инфо, че утре в 0900 трябва да съм в Дупница. Да знам кога да тръгвам, ченпътувах до Благоевград 100 часа...

Интересното е, че пускаха камьони, вси0ко останало отбиваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обрушават ската на км 9 на магистрала Люлин, за това отклоняват там. А камионите не могат да минат по никой друг маршрут.

 

АМ „Люлин“:

 

Област София:

 

Движението в тунел „Мало Бучино“ посока София се осъществява в една лента поради активизирало се свлачище в аварийната лента след тунела. Ограничена е активната лента, като движението се извършва в изпреварващата лента. Скоростта на движение се ограничава до 70 км/ч. Срок 16.07.2018 г.

 

Движението в участъка София – Перник е ограничено за леки МПС до 12 тона от км 7+100 до км 12+860 поради обрушване на ската при км 9+600. Движението се осъществява по обходен маршрут: в посока Перник се отклонява на п.в. "Мало Бучино" по път II-1801 /Околовръстен път София – кв. Суходол – Мало Бучино – Големо Бучино – Перник/. Срок от 10:00 до 18:00 часа до 16.07.2018 г. В петъчните дни ограничението ще е валидно до 15:00 ч., в съботните дни ограничението ще е само от 13:00 до 18:00 ч., в неделните дни ограничения няма да има.

 

Движението по АМ "Люлин" е затруднено за МПС над 12 т от км 7+100 до км 12+860 поради обрушване на ската при км 9+600. Движението се осъществява с поетапно пропускане в интервал от 2 часа, както следва: от 10:00 до 12:00 часа; от 13:00 до 15:00 часа и от 16:00 до 18:00 часа автомобилите изчакват на определените места. В часовете от 12:00 до 13:00 часа; от 15:00 до 16:00 часа и след 18:00 движението се възстановява. Срок от 10:00 до 18:00 часа на 16.07.2018 г. В петъчните дни ограничението ще е валидно до 15:00 ч., в съботните дни ограничението ще е само от 13:00 до 18:00 ч., в неделните дни ограничения няма да има.

 

Движението по АМ „Люлин“ в посока София от км 7+100 до км 12+860 е ограничено за всички МПС поради изтичане на кална маса и опасност от срутване на скална маса на пътното платно при км 9+600. Ограничението е от втори тунел „Люлин“ до първи тунел „Мало Бучино“, където движението на всички МПС се осъществява двупосочно в платното посока София – Перник.

 

Алтернативни маршрути:

 

- за автомобили до 12 тона по път I-1 от пътен възел Драгичево – Владая – София и обратно.

 

- само за леки автомобили по път 1801 Перник – Мало Бучино – Суходол и обратно. Път 1801 Перник – Мало Бучино – Суходол е забранен за МПС над 12 тона. Срок до 16.07.2018 г.

 

Област Перник:

 

Движението по АМ Люлин в участъка от п. в. Даскалово до граница с област София е ограничено поради обрушване на ската при километър 9+600. Движението за тежкотоварните МПС над 12 тона се спира поетапно с изчакване на място с продължителност от два часа за периода от 10:00 до 18:00 часа. Леките автомобили се пренасочват по обходен маршрут по път I-1 през Владая и през път III-1801 Големо Бучино – Перник. /Път 1801 Перник – Мало Бучино – Суходол. Път III-1801 е забранен за МПС над 12 тона./ Срок от 10:00 до 18:00 часа до 16.07.2018 г. В петъчните дни ограничението ще е валидно до 15:00 ч., в съботните дни ограничението ще е само от 13:00 до 18:00 ч., в неделните дни ограничения няма да има

Източник: http://www.api.bg/index.php/bg/patna-obstanovka/12-yuli-2018
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екста. И двата дена имам ходене сутринта, те като приключа отварят...

Мерси все пак Ице!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае, дали този ключ е свързан с автомобила по какъвто и да е начин? Беше ми на връзката с двата нормални ключа и единият сервизен. Назъбването му е такова, че не виждам за къде би могъл да бъде.

post-13784-0-92597800-1532247048_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на ключ за стар модел Рено. Не го хвърляй, прибери го някъде, защото може изведнъж да излезе от къде е. Така като купих апартамента изхвърлих един ключ от връзката, че уж не беше от никъде. После в единия гардероб открих скрита малка каса и се оказа, че ключа е бил от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тоя е или нещо по колата, което не мога да си представя какво или стария собственик го е забравил. Макар че не знам как ще го забрави, като надали е разнасял вързката с 3 ключа за колата + тоя. Или тоя му е бил резервен от друга кола...

Ще го запазя за всеки случай, ама ми стана любопитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае, дали този ключ е свързан с автомобила по какъвто и да е начин? Беше ми на връзката с двата нормални ключа и единият сервизен. Назъбването му е такова, че не виждам за къде би могъл да бъде.

Възможно ли е за блокиране отблокиране на алармена инсталация?! Там се използват ключове понякога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама и теглич нямам. Както и не виждам да има заготовка за него. Абе май стария собственик просто го е забравил и е дал цялата връзка с него. Макар че, по-всичко изглежда да е бил доста педантичен човек.

 

Все пак ще го запазя, макар че вече няма кътче от колата, което да не съм минал. Ама както казва Ицето, да не стане някой ден "Ееее, той от тука бил тоя ключ дето го хвърлих" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми може да му е бил за гаража например. Или за дворната врата. Или за багажник за ски... Като цяло - все е тая за къде е бил, ама верно - не го хвърляй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.