Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ама верно ли се хабите да му обяснявате на Сашко? Загубена кауза.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Logrus написа:

Ама верно ли се хабите да му обяснявате на Сашко? Загубена кауза.

Може и да не сме тъпи, но поне сме упорити :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, PRR написа:

Може и да не сме тъпи, но поне сме упорити :D 

Чавдар ко са праи. Се едно и той не му е обяснявал. Говори от опит човека. Явно му е писнало, или му липсва упоритост. :)

Чавдаре, не се предавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто имаме различни гледни точки. Хората , ако всички бяха еднакви , нямаше да е интересно. Би било глупаво да отричам нещо , което и аз съм правил. Просто аз го правих малко по - кадърно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, joro-120L написа:

Чавдар ко са праи. Се едно и той не му е обяснявал. Говори от опит човека. Явно му е писнало, или му липсва упоритост. :)

Чавдаре, не се предавай!

То стена да е, дупка да й направиш от повтаряне, ма то Сашко.
Нема файда - не упорство, инат магарешки да имаш, се тая - он си знае неговото.
И да - писнало ми е, даже вече не ми е забавен.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да отклоним темата от Сашко. :)

Интересно ми е да събера мненията ви относно, вие какво бихте избрали измежду тези две коли:

Toyota Corolla 1.2T 116hp

Hyundai I30 1.4T 140hp

И двете са комбита, една и съща година, близки като километри, екстри и цена. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между двете бих избрал Hyundai дизайна ми допада повече има повече място и по-голям багажник двигателя е по-адекватен за това купе 

Тойота изглежда голяма,но отвън а вътре е много тясна  багажника е по-малък 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, axel написа:

Toyota Corolla 1.2T 116hp

Hyundai I30 1.4T 140hp

За какво ще се ползват?

Аз бих седнал и в двете и която повече ми хареса. В крайна сметка след това на всяко сядане ще има "А защо не взех другата?"...

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, axel написа:

Малко да отклоним темата от Сашко. :)

Интересно ми е да събера мненията ви относно, вие какво бихте избрали измежду тези две коли:

Toyota Corolla 1.2T 116hp

Hyundai I30 1.4T 140hp

И двете са комбита, една и съща година, близки като километри, екстри и цена. :) 

I30 не съм карал, но като млад Тойота фен бих казал, че 1.2 се държи доста прилично, стига да не е автомат. Ако е автомат не се занимавай. Безстепенната скоростна кутия на Тойота е подходяща за хибрид и за скорости до 110 км/ч. Т.е. ако се върнем на предишната тема, на Сашо няма да му хареса. От 100 км/ч нагоре няма ускорение.

Иначе съм карал (тест драйв) 1.2 с ръчни скорости. Държи се доста прилично.

Карал съм и 1.5 Голф 8 и двата варианта - 130 и 150 к.с. Ако I30 се държи по подобен начин ще е супер. Прилично ускорение, и много нисък разход на гориво. Но пак казвам, не знам за I30. Просто сравнявам с коли, които съм имал за по-дълго време.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, за лична, ежедневна кола.
Ръчни са и двете.
Да допълня нещо, Тойотата е в гаранция с опция да се удължи. Което, според мен, е предимство, имайки предвид косачките под предния капак. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, axel написа:

Пепи, за лична, ежедневна кола.
Ръчни са и двете.
Да допълня нещо, Тойотата е в гаранция с опция да се удължи. Което, според мен, е предимство, имайки предвид косачките под предния капак. :) 

1.2 на Тойота си е приличен двигател. Косачките са ония с ангренажен ремък в масло - Форд 1.0 Екобуст, Стелантис 1.2 и Хонда 1.0 V-tec. 3 двигателя, които е желателно да се избягват (има и още един - на бусовете Форд след 2016та).

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сядай и пробвай!
Hundai-я е по-мощен, а това не е за пренебрегване. На това малко купе 140 магарета са си сериозна работа!

От друга страна Toyota си е Toyota. Не съм им фен, но правят здрави коли. Дървени, но здрави. А и гаранцията е все пак нещо.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4ката е 140 коня на 6000 оборота , а 1.2ката е 116 даже я е било срам да я напишат , май е при 5200 оборота. Eла покарай кола с максимална мощност при 5000 оборота , да си спестиш едни пари. Бензин под 1.8 и дизел под 1,9 е не.

 

  • Благодаря 1
  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 1.2 ми е малолитражка  струват ми се малко 116 кс 185 Nm то на ваг 1.0 tsi 115кс e 200Nm 

п.п много зависи каква кола сменяш с нея,ако е някоя атмосферка 70-80 кс може да ти е добре мощността,но моите наблюдения че тези коли са много тромави след 100 км/ч 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям двулитров атмосферен с 145кс. Карах Хюндая и ми допадна, но като че ли очаквах повече от мотора. До някаква степен е и заблуждаващо, защото е много тих, а аз съм свикнал да го чувам по-изразено при ускорение. Много странно за мен беше, че на първа дърпа, на втора като че няма никой, на трета отново идва мощност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какъв е бюджета каква година километрии търсиш ? защо октавия 1.4 или 1.5 tsi е изключена много търсен на вторичния пазар е и меган 1.3 tce буквално за часове се продват

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се искаше да се върна в клуба пълноценно, но за съжаление, Октавиите са или на много километри (незнайно колко в повечето случаи) или са извън бюджета. Меганът също беше вариант, но комбита с история и на малко километри не намерих в бюджета, който е около 26-27к.

Карах Тойотата и съм много впечатлен от това моторче. Освен това се почуствах много добре вътре. Моторът е като че ли една идея по-шумен във високите обороти, но се усеща доста пъргав в ниските. Не съм вдигал повече от 110, нагоре може би ще се позадъхва повече, но до там няма никакъв проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен този малък мотор ще бъде голям компромис за пътуване на дълго погледни тази

https://www.mobile.bg/obiava-11720545574938184-seat-leon-st-1-5-tsi-150-hp-xcellence

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай, мълчанието е злато , а една погрешна дума, сребърен куршум. Но , честито

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Влади! Със здраве и безаварийно да си я караш! 👍

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.