Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Прав си, Саше (баси, това сигурно го казвам за трети път вече)

DSG може да се държи неадекватно ако шофьора не знае какво иска. Ако си има наложен тертип на шофиране, независимо дали е като пенсионер или като рали пилот, кутията се държи супер. Ако непрекъснато променяш стила, обаче, и нея ще я накараш да не знае кога какво да прави.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Izolini написа:

Прав си, Саше (баси, това сигурно го казвам за трети път вече)

DSG може да се държи неадекватно ако шофьора не знае какво иска. Ако си има наложен тертип на шофиране, независимо дали е като пенсионер или като рали пилот, кутията се държи супер. Ако непрекъснато променяш стила, обаче, и нея ще я накараш да не знае кога какво да прави.

Мятай се , щом башишите я карат , значи е ок. Онази беше с дигитално табло обаче, може и да е била Голф 8. https://bazar.bg/obiava-41186488/vw-golf-1-5-tgi-130-k-s-euro6d-2019-g-lizing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не знам дали е за тук, или за "Простотията българска...", или за "Смях в залата", ама ще се изокам:

 

Не знам кой какво пие, кой какво зоба, ама току-що на излизане от еднопосочна улица с 3 ленти (Орлов мост, чакам в средна лента за десен завой посока Младост) един юнак... с познайте каква марка кола... сгъна левия завой от към Младост, връхлетя срещу колата в лявата лента и започна да свири и да маха че му пречи.

Ако беше в понеделник щях да спра и да сляза. Ама е вече средата на работната седмица, домързя ме. А и както казваше бате Геройко "Акъла не е куp, че да го набиеш на някого!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Това не знам дали е за тук, или за "Простотията българска...", или за "Смях в залата", ама ще се изокам:

 

Не знам кой какво пие, кой какво зоба, ама току-що на излизане от еднопосочна улица с 3 ленти (Орлов мост, чакам в средна лента за десен завой посока Младост) един юнак... с познайте каква марка кола... сгъна левия завой от към Младост, връхлетя срещу колата в лявата лента и започна да свири и да маха че му пречи.

Ако беше в понеделник щях да спра и да сляза. Ама е вече средата на работната седмица, домързя ме. А и както казваше бате Геройко "Акъла не е куp, че да го набиеш на някого!"

Това на езерото ли е, или нещо не те разбрах правилно? Ако е така, не знам какво да кажа, сигурно ако бях там щях да съм в цензура поне 2 минути, но сега ми е леко смешно, макар че реално е трагично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

Това на езерото ли е, или нещо не те разбрах правилно? Ако е така, не знам какво да кажа, сигурно ако бях там щях да съм в цензура поне 2 минути, но сега ми е леко смешно, макар че реално е трагично...

Дам, на Ариана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , да питам някой с Шкода , след Фелиция , без значение модел и гориво (всички горивни помпи и табла са на еднакъв принцип) Имал ли е проблем с горивомера 75-100% гориво се променя постоянно в рамките примерно на едно кратко пътуване 10-15 мин , без значение дали колата е в покой или е в движение, и как го е решил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, maxrpm написа:

Пичове , да питам някой с Шкода , след Фелиция , без значение модел и гориво (всички горивни помпи и табла са на еднакъв принцип) Имал ли е проблем с горивомера 75-100% гориво се променя постоянно в рамките примерно на едно кратко пътуване 10-15 мин , без значение дали колата е в покой или е в движение, и как го е решил?

Като сменя помпата , защо не погледна пистите дали са чисти , а можеше направо да им удариш едно почистване ;)

Другия вариант - държиш нивото на 50% и няма да подскача :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, The Best Forman написа:

Като сменя помпата , защо не погледна пистите дали са чисти , а можеше направо да им удариш едно почистване ;)

Другия вариант - държиш нивото на 50% и няма да подскача :)

И аз си мислих за прегорели писти, само това е обяснението , но ми е странно как чисто нов Pierburg му прегоряха пистите за под година и под 2500км . Колкото и да е , аз не съм карал винаги на пълен резервоар. Надявах се някой контролер по таблото да прави ядове, който се знае ... Понякога се оправя с рестарт на запалването, друг път не, затова се чудих. Другия вариант е да са отслабнали пластинките на реостата, ама те са толкова финни , че там няма нагласяне. :( Какво да са чисти, те са заляти в бензин, ако бензина ги е изцапал, ще се спукам от смях :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщост платката е керамична и колкото и да ти е чудно бензина е пълен с всякакви катрани и мазнотии , които се отлагат насякъде .. особено като поостарее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, The Best Forman написа:

Всъщост платката е керамична и колкото и да ти е чудно бензина е пълен с всякакви катрани и мазнотии , които се отлагат насякъде .. особено като поостарее.

Хахаха , ами дано се оправи на следващо зареждане. Ако ли не , ще вадя помпа , ама не ми се иска, че ще смърди на бензин 1 месец после.. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Land Rover Defender, BMW 340i Touring и VW Golf Variant, МВР отново се довери на Шкода, този път на Кодияк.

 

FB_IMG_1723305666214.thumb.jpg.7bcfe7e8f1298af53984a8750125d855.jpg

 

FB_IMG_1723305694529.thumb.jpg.728646573d00421057595c4ec14c7e2e.jpg

 

Източник:

Забелязано в София.

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, maxrpm написа:

  

Прасетата отново си купуват големи коли. Браво на тях. Поне тея са 4х4...

Това е лошо , щот зимата няма да могат да минат с по две предни гуми като на Астрите .. на Шкодите май и не им слагат зимни гуми :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понее нали работя във фирма дет предлага лизинг на фирми с над 500 коли авто парк (некои от тях с над 3000), та малко инфо от кухнята. Всички тези автомобилни производители са дали такива цени, които ние да мечтаем не можем да ги достигнем. Често се случва някое свръх производство да се предложи за такива цели с отстъпки до над 40% от пазарната цена. Примерът е с Шкодите Рапид. Моделът спира да се произвежда 2019та. Влиза Скала. Да де, ама те толкова много имат, че ги предлагат на полицията и хоп, 346 Рапида в България. Но това не е всичко. Интернетя показва, че Украйна са се сдобили с 400, а съвеЦкия съюз с 3870. Нали, за разлика от България другите сами са си ги произвели, ама тва няма да го коментирВаме. Та за бенветата мога да гадая, ама тия Кодиаци са 100% купени на цената на 1.0 Фабия без екстри. Пък журналята мое си плямпат коооолкото си искат.

Във великобритания такива полицейски бенвета са им основните автомобили. А National Highways Traffic Officers се дижат или с Х5ци или с Волво ХС-90. Понеже нашата фирма им поддържа автопарка, а те са над 400 бяха дошли да ни демонстрират какво съдържа едно такова Волво. Вътре са конуси, мигащи лампи, знаци за отбиване на движението, тегличи, въжета, комплекти за първа помощ, дефибрилатор, стартерни устройства, разни устройства за улавяне на малки животни, сгъваеми паравани за закриване на тежко произшествие с фатален край и т.н и т.н. Та говорихме с мениджъра на отдел Снабдяване. И той каза, че те комуникират директно с производителите за договаряне на цените. След това комуникират с фирми като нашата за предоставяне на лизинг върху тези договорени цени и последваща поддръжка на автопарка. И те така. Както някой беше казал в една друга тема - "Не вярвайте на всичко, което бТВто на културата ви казва"

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицейските рапиди няма как да са залежали произведени бройки, а са по спецификация на мвр-то. Те са 1.4 тси с ръчни скорости, което като комбинация не се е предлагало никъде. 1.4тси беше само с ДСГ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2016 взех Фабия , защото в Рапид нямаше задни дискове и климатроник .. същата година стигнах до Германия и изненада - видях Рапид спейсбек с дискове и климатроник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

2016 взех Фабия , защото в Рапид нямаше задни дискове и климатроник .. същата година стигнах до Германия и изненада - видях Рапид спейсбек с дискове и климатроник :)

Oт моята Фабия , съм се научил да не се очудвам от нищо. Проклетото нещо нямаше даже жабка за очила и огледало на сенника, но бум - 4 дискови спирачки ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, The Best Forman написа:

Това е лошо , щот зимата няма да могат да минат с по две предни гуми като на Астрите .. на Шкодите май и не им слагат зимни гуми :) 

Прасетата, ще свикнат от БМВ тата . :) А за техните гуми няма да говориш , те винаги са нови и в сезон. Мен ми се е случвало -  казвам не ви свети габарита , съответно той казва аз и колегата смятаме че свети, що не отидеш да погледнеш пак , или да ти искам лична карта? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

или да ти искам лична карта?

И теб защо това те притесни?

Мен ме гониха и ме спряха за минаване "на червено" - първа кола на светофара за ляв завой, но докато се източат насрещните вече беше червено. И единия ме пита "не ни ли видя?". Е какво да ви видя? Първо вече съм в кръстовището, назад ли са се връщам? Второ с тоя един светещ фар реших, че сте някакви мангали от кв. Христо Ботев. Отговор: "много си нагъл", връщане на документите и изчезване с мръсна газ.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Izolini написа:

И теб защо това те притесни?

Мен ме гониха и ме спряха за минаване "на червено" - първа кола на светофара за ляв завой, но докато се източат насрещните вече беше червено. И единия ме пита "не ни ли видя?". Е какво да ви видя? Първо вече съм в кръстовището, назад ли са се връщам? Второ с тоя един светещ фар реших, че сте някакви мангали от кв. Христо Ботев. Отговор: "много си нагъл", връщане на документите и изчезване с мръсна газ.

Мен, още като малък, един ме спря за забранен обратен, проверява ме там и началника му по радиостанцията му вика - Абе това момче е на 18, кара Шкода, толкова ли нямаше кого  да спреш с нещо по - скъпо ?!? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Имам проблем с актуатора на турбото на Октавия 3 2.0 TDI 150hp, за мой късмет, успях да намеря нов, но едната от фирмите, с които се свързах ми обясниха, че трябва да свалим турбото за настройка след смята на актуатора, това вярно ли е?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуатора се калибрира за турбото , да . Аз съм чул добри неща за Турбохоет

 

Гледайте какво мисля да си взема https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_C-Max

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еВаси жегата е в София. Не е истина просто! Чувствам се....в собствен сос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, C2H5OH написа:

еВаси жегата е в София. Не е истина просто! Чувствам се....в собствен сос.

https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici-i-otopliteli/Klimatici/c/P11120101
 

Заповядай , приятелю.  Кажи "да" на R-32 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.