Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 5 часа, maxrpm написа:

Това и от една мацка го чух навремето, на едно купонче, сигурно затова не ме огря. :)

 

Па да беше намерил още 2 дървета, за да станете три и да я подалите стабилно... 🔥

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, zloQQ написа:

 

Па да беше намерил още 2 дървета, за да станете три и да я подалите стабилно... 🔥

Aз попринцип си бях навит , но ми дойде малко шок , още бях малък и идеята за още две дървета ми беше странна , тъкмо я бях навил, пък и не знаех още как се пали хубав огън ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скивайте какво намерих случайно днес, докато си търся фланелка.. Живо доказателство , че не съм истински мъж .. :)
0-02-05-b0615bec1e22ce5689c6e0c9e51ccaf3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера спуках гума и се наложи да използвам ремонтния комплект, защото нямах резервна. Помогна и нямаше никакъв проблем (това се случва в Нова Загора), освен това, че баланса отиде на кино и тресеше зверски между 90 и 110км/ч. Чувам обаче, че след използването на това нещо, което се впръсква в гумата, тя не става вече. Вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, axel написа:

Чувам обаче, че след използването на това нещо, което се впръсква в гумата, тя не става вече. Вярно ли е?

Влади, не съм запознат и не съм ползвал рем. к-т.

Ако е така е мн. тъпо. Хвърляш чисто нова или добра гума, която с лепене ще изкара целия си живот, дори и с фитил.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че може да се почисти. Но най-добре е да попиташ някой гумаджия, по възможност - познат. Щото всеки ще ти каже - нова си вземи, имам точно като за теб :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, axel написа:

Чувам обаче, че след използването на това нещо, което се впръсква в гумата, тя не става вече. Вярно ли е?

Уви, вярно е. Впръскал си лепило, което се е отложило неравномерно по гумата. Затова и баланса е заминал. Предполагам, че това лепило надали ще задържи дълго и ще почне да се "лющи", съответно гумата да се дебалансира. Най-вероятно някой квартален гумаджия ще каже "абе карай", но не случайно производителите пишат такава гума да се смени. Или поне я търкаляй задна.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лепило ако може да се отстрани и гумата да подлежи на баланс е добре. Иначе и за задна не става.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че може да се изчисти и оправи гумата, защото е на един месец. :)

Ако не може обаче, разбира се, че няма да я ползвам. 
Ще мина през Интерпан да ги питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша, но, ако решиш да я пазиш, задължително смени винтила. Все пак лепилото е минало през него.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако мога да ползвам тази тема и да попитам, дали някой е имал взимане даване с Opel Mokka.
 

По-точно:
Opel Mokka A (първа генерация)
2012-2016
1.4 Turbo бензин
автомат
 

Бих се радвал на преки мнения, препоръки, съвети и всичко в тази насока.
Какво да гледам по-специфично при евентуален оглед на място и т.н.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел нямат читави бензинови мотори на какво ще попаднеш е на късмет ,зависи как е карано и подържано иначе ,нито е динамичен,нито е икономичен 

скоростната кутия е хидротрасформатор на GM не славят с надеждността си ,както немските и японските 

опел от тези години имат много твърд волан все едно няма хидравлика

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел има Зафира с този мотор (мисля че е 2015г) и имаше големи ядове. Някрая се наложи да сменя двигателя, но не помня точно защо. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.08.2024 г. at 20:45, Logrus написа:

Гена, тухлен блок и тухлена къща са две крайно различни неща. Едно е да те греят комшии отвсякъде и да имаш едни напикани 20 квадрата външна стена, друго е да имаш четири външни стени. Да та поканя освен зимата да ми покажеш как ще стоплиш у нас с една печка - баш два етажа по 60 квадрата (третия нема те мъча), тухла четворка, без изолация и не ми веят дограмите. Ще стоплиш - едната стая, а като отидеш до веце-то щти са скрие пикалото от студ  😁 
 

Не е така 😁 аз съм в тухлен апартамент ама първи етаж и външен, та мен никой не ме грее 😭

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Miri написа:

Не е така 😁 аз съм в тухлен апартамент ама първи етаж и външен, та мен никой не ме грее 😭

Ами не точно ;) Топлия въздух се качва на високото и топли съседа отгоре. Но същевременно загубата на енергия е значително намалена, защото и той се топли, т.е. нямаш -10 отгоре, а пак 20+ градуса. А покрива/тавана е една доста голяма площ, съответно генерира пропорционално големи загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PRR написа:

Ами не точно ;) Топлия въздух се качва на високото и топли съседа отгоре. Но същевременно загубата на енергия е значително намалена, защото и той се топли, т.е. нямаш -10 отгоре, а пак 20+ градуса. А покрива/тавана е една доста голяма площ, съответно генерира пропорционално големи загуби.

Така е ама не е и както Logrus казва " да те греят комшии отвсякъде"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Miri написа:

Така е ама не е и както Logrus казва " да те греят комшии отвсякъде"

Е, все пак има някой над теб, или ако е последен етаж, под теб. Не може да няма и обща стена със съседен апартамент, дори и да си външен. Поне не мога да си го представя да си отделно отвсякъде. Та, пак няма общо с къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, joro-120L написа:

Е, все пак има някой над теб, или ако е последен етаж, под теб. Не може да няма и обща стена със съседен апартамент, дори и да си външен. Поне не мога да си го представя да си отделно отвсякъде. Та, пак няма общо с къщата.

Имам една вътрешна с стълбището:) това което имах предвид е че и в апартамент не е да те греят отвсякъде 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Miri написа:

... това което имах предвид е че и в апартамент не е да те греят отвсякъде 

Понякога има нужда от хипербола, за да са по-ясни нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.08.2024 г. at 9:31, axel написа:

баланса отиде на кино и тресеше зверски между 90 и 110км/ч

Че то не трябва ли да се кара бавно след употребата на такъв спрей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как трябва да се кара, а и не беше упоменато нищо такова в упътването на комплекта. С 130км/ч нямаше проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Miri написа:

Имам една вътрешна с стълбището:) това което имах предвид е че и в апартамент не е да те греят отвсякъде 

Е... Стълбището да не излиза външна стена :) Макар и стълбище имаш едни 15-17С+, ако съседите затварят входната врата долу. ;) Така, че, определено апартамент няма абсолютно нищо с къща, която от всички страни я духа вятъра директно и те грее само Дедо Боже :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди години го казах , от беемвисти, няма да останат бмв та. :D :D :D Днес в tiktok -а видях едно във Варна... Качват си цената .. :) Все пак , единствената кола за която аз знам, паднала от моста на Захарна Фабрика в София е БМВ, а от там е трудно да се падне.. Казаха, че е паднала по гуми, ама се били спукали :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.