Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

 

преди 8 минути, maxrpm написа:

дано не го блъсна и дано сме живи.

Която и от двете да е ще карам аз, ти ще си стискаш памперса. И ще пищиш.

Даже дават събота - неделя да вали. Ако избереш Варела ще дам на ПРР да ти направи няколко християнки на паркинга, че аз още не съм се научил да му контролирам дрифта.

Ако избереш Вишната ще дрифтим по кръговото на Черни връх, на нея съм ѝ свикнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Izolini написа:

 

Която и от двете да е ще карам аз, ти ще си стискаш памперса. И ще пищиш.

Даже дават събота - неделя да вали. Ако избереш Варела ще дам на ПРР да ти направи няколко християнки на паркинга, че аз още не съм се научил да му контролирам дрифта.

Ако избереш Вишната ще дрифтим по кръговото на Черни връх, на нея съм ѝ свикнал.

Отсега ти казвам , че PRR няма да се навие, (откакто има деца, твърди че вече не е такъв човек, макар че кара мотор). По би навил друг член на форума, няма да му казвам името , Илонка се казва, а ако ще вали, дано си с хубави гуми, колата си е твоя, кажи само , ако не се пуши в колата да си взема лъжливата цигара на 5 волта . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, maxrpm написа:

 Ако това означава аз да карам ела с джипа.....

Направо си го представих 😂

@Izolini Ице, ако Сашко ще кара виж да дойдеш с оная забравената джипка зад офиса ти  😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Logrus написа:

Направо си го представих 😂

@Izolini Ице, ако Сашко ще кара виж да дойдеш с оная забравената джипка зад офиса ти  😁

Ми да , то аз ще я карам много отговорно, зависи само , дали няма да реша че спирачката е съединител. От там зависи има ли коли отзад , дали е с хубави гуми и дали сме в завой.... :) Дето се вика - няколко неща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Logrus написа:

Направо си го представих 😂

@Izolini Ице, ако Сашко ще кара виж да дойдеш с оная забравената джипка зад офиса ти  😁

Единствения вариант Сашко да е поне близо до това "да ме кара" е да съм в трамвай (в автобус няма да рискувам) и той да е на под 3 метра от ватмана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

Единствения вариант Сашко да е поне близо до това "да ме кара" е да съм в трамвай (в автобус няма да рискувам) и той да е на под 3 метра от ватмана.

Нямам намерение скоро да умирам, но ако съм на 3 метра под ватмана , ще се постарая трамвая да гръмне поне един мотор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Единствения вариант Сашко да е поне близо до това "да ме кара" е да съм в трамвай (в автобус няма да рискувам) и той да е на под 3 метра от ватмана.

Що бе - да те вози с неговата. Сядаш отзад и всеки път като направи глупост по един задвратник .....имам усещане че за 2-3 километра ще изяде повече пердах отколкото за цял живот до сега 😆

@maxrpm Ицо имаше предвид не да си 3 метра под ватмана, а да си на под 3 метра разстояние от него. 3 под ватмана си е 2 feet under ☠️

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся се видях с @pepi в бакалията долу и ми обясни колко готино било да караш 1.6TDI в Karoq , моля ви се ! Една съседка се смя с глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Logrus написа:

Що бе - да те вози с неговата. Сядаш отзад и всеки път като направи глупост по един задвратник .....имам усещане че за 2-3 километра ще изяде повече пердах отколкото за цял живот до сега 😆

@maxrpm Ицо имаше предвид не да си 3 метра под ватмана, а да си на под 3 метра разстояние от него. 3 под ватмана си е 2 feet under ☠️

Не мисля, че Сашо след потеглянето ще прави глупости. Щото още като се опита да ми "изпили" гуми на тръгване ще го изкарам през предното стъкло 🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, maxrpm написа:

Ей ся се видях с @pepi в бакалията долу и ми обясни колко готино било да караш 1.6TDI в Кодиак , моля ви се ! Една съседка се смя с глас...

 

Няма как да стане, ама ми е мерак да те кача на Джаза да те видим как дрифтиш с 1.3 без турбо 😂😂😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, C2H5OH написа:

ама ми е мерак да те кача на Джаза да те видим как дрифтиш с 1.3 без турбо 😂😂😂

На лявата седалка? 😝
Безсмислено е - и Фелиция-та му беше 1.3 без турбо и беше "тая кола не може да дрифти"....поне докато се оказа че просто на Сашко не му се получава нещо.
 

 

преди 4 минути, Izolini написа:

Не мисля, че Сашо след потеглянето ще прави глупости. Щото още като се опита да ми "изпили" гуми на тръгване ще го изкарам през предното стъкло 🤣

Ти па са....що така с лошо - колко по-забавно ще е да си го шляпаш на всеки 50-100 метра 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, C2H5OH написа:

 

Няма как да стане, ама ми е мерак да те кача на Джаза да те видим как дрифтиш с 1.3 без турбо 😂😂😂

1.3 става само за драг , за дрифт може , ако мотора е в Skoda 120. Mотора на колата ти да е опред е такава грешка, все едно печката да ти е в хола, брат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Logrus написа:

Направо си го представих 😂

@Izolini Ице, ако Сашко ще кара виж да дойдеш с оная забравената джипка зад офиса ти  😁

Като се замисля , ако стане гаф и сме в меган 2 фаза 2 к4м автомат , и стане гаф със съединителя, това е най - здравата кола на света. Тя ще е на мармалад, на джувка, купето ще е напълно ок, ще си излезем и ще си хванем рейса. :)

 

Чакай че се къпах до сега . Ти ще кажеш че е Лагуна, но съм виждал Мегана колко е стабилен без броня и калници (сантиметър алуминии) и е същия .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го казал аз 🫢....ама този път си прав.
На клипа е Лагуна 2Ф1 (аз съм с 2Ф2) - наистина е сигурна кола и франсетата са се справили доста добре с конструкцията и безопасността. И като се има предвид че Лагуна 2 е по-стара генерация от Меган 2, логично при него нещата да са идентични (не бих казал по-добри, защото все пак е автомобил от по-нисък клас). 
Основна разлика е, че при лек удар (въобще не говоря за скорости от 55 мили), Лагуна-та не търпи толкова щети колкото Меган-а - при него всичко се чупи дори при лек удар. С 30км/ч, удар по диагонал в левият фар ми струваше броня, капак, калник, два фара, греда под бронята и един халоген - това с Меган-а. Мой приятел с Лагуна 2Ф1, след подобен удар, се сдоби с нов фар и ремонтирана броня. И в двата случая ударите бяха достатъчно леки за да не гръмнат бегове.
Меган е с по-късо торпедо, съответно много по-малки зони за деформация - това е коригирано с много по-меки материали. Иначе казано, ако направиш същият тест от клипа с Меган 2 щетите по него ще са много по сериозни, но като цяло пътниците пак ще са добре защитени - "клетката" му е доста здрава. Отделно че А-колонките му са по-яки отколкото на .Лагуна, точно за да компенсират по-късото торпедо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

1.3 става само за драг , за дрифт може , ако мотора е в Skoda 120. Mотора на колата ти да е опред е такава грешка, все едно печката да ти е в хола, брат...

 

1.3 драг може в случай, че е с мощна турбина. Иначе е Фелиция 1.3 положение.

От друга страна аз обичам печка в хола 😉 Както и коли с предно предаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто дрифтих с Хонда Civic 1.3, 75 магарета, съм винаги с едно на ум, какво може една кола ;) 

@maxrpm, аз съм си същия, просто не правя простотии в София, където във всеки момент може да ти излезне поредния кретен. Научих го от мотора, който всеки вижда и си казва "А, тоя е далеч ... а ти вече си подминал". Защото, когато говорим за ускорение, не се сещам за много коли дето правят от 0 до 100 за под 4 секунди. По-точно за под 3.3 секунди и 0-200 за около 9. Та някак мерака за драг с колата ми е малко изчерпан.

Но, казвал съм ти го доста пъти, ела с фелата и ще я врътнем. На мокро може да се пробваме дори и без ръчна ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение да пуснат Вендинг машини за лекарства.... И някои "хора" пишещи тук да си сложат в хола , колата и навсякъде....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mRt написа:

Чакам с нетърпение да пуснат Вендинг машини за лекарства.... И някои "хора" пишещи тук да си сложат в хола , колата и навсякъде....

Няма да помогне, там ще са само "безвредни" лекарства. "Хорът", пишеш тук, пак ще трябва да ходи до аптеката със зелена рецепта в ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, PRR написа:

Но, казвал съм ти го доста пъти, ела с фелата и ще я врътнем. На мокро може да се пробваме дори и без ръчна ;) 

Фелата , можеше и с малко , но я продадох преди около 4-5 години и вече не е моя . Тая кола колко зор видя не е истина, ама беше и чипосана. :P Фабията е бавна и тежка, ако искаш е твоя, ама нека първо и сменя гумите с зимни и трябва да оправя нещо май тампон на носач, че като тръгна с много зор на светофар и бие в ляво волана още откакто я взех, пък вече и мен започва да ме плаши. Прати ми телефона на Христо (брат му на Маджо ) ако го имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, колко е бавна? Колко е тежка? Да, това не е самолет, но за градско е повече от достатъчно. А и на извънградско няма да е мъчение. 

За гумите подкрепям! А телефон нямам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, PRR написа:

Саше, колко е бавна? Колко е тежка? Да, това не е самолет, но за градско е повече от достатъчно. А и на извънградско няма да е мъчение. 

За гумите подкрепям! А телефон нямам. 

100 пъти му казах, че с тези големи гуми, които изобщо не са за тази кола, няма как да не е бавна. Дори и да беше с любимия му двигател "1,9tdi", щеше да се усеща задъхване, камо ли с този малък атмосферен бензинов мотор. Надявам се поне зимните му гуми да са каквито трябва, пък на пролет ако не е сменил колата до тогава, да вземе да си сложи някой от предписаните размери гуми и да спре да реве, че колата не върви. Гарантирам, че осезаемо ще се промени ускорението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

Аз , понеже си гледам Mayday-Air disaster ето ви дрифтове със самолет. :)

 

Те за тва и фЛондон наливат горивата по бензиностанциите в литри. Нищо че скоростта се мери в мили 😉

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.