Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Точно. Ако не знаеш, че е боядисан, трудно ще познаеш, че му е правена такава интервенция. На допир кожата е същата като тази на скоростния лост и ръчната, а те при мен са на 15 000км. За падане на люспи и цапане пък дума не може да става. Лично мен ме радва в пъти повече боядисан с олдскуул шева отколкото претапициран с 'модерен' шев.

Значи излиза, че боята е изненадващо добра. Благодаря за информацията, ще я имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе,то от снимката си личи от 100 км.,че е боядисан-пълни му са порите-перфорацията.Не ми харесва,но всеки си знае за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убедих, че бай Ганьо не заслужава хубави пътища без видео наблюдение.  :ireful:  Някакви "специалисти", единия от които случайно или не, с емблема на пропелер, преди малко бяха "сефтосали" новия участък от Цариградското в посока центъра до-о-о-о-оста сериозно. Силно се надявам, че този с пропелера не е имал пътник на пасажерското място. Дясната част на колата, до средата на задната врата, беше ПОД един автобус 280 и, съдейки по щетите, надали някой би останал жив ако е седял там... Другия беше хвърлен върху мантинелата между 2-те платна. Не пропускам и "гениалността" на 2бр. родни полицаи, които си се разхождаха по булеварда без никакви(или умело замаскирани :eusa_think: ) светлоотразителни елементи по униформите, които за малко щеше да ги забърше един бързащ Шишо Бакшишо.  :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам , кофти се бяха натръшкали ... поне бяха надошли полицаи и т.н. и "светеха" (с ламБи)  отдалеч , че да се съобразиш малко поне как минаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според "24 часа" тоя с пропелера не е виновен, ами се е включил в купона в последствие

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4372156

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асфалта в тоя участък е още нов и при дъжд става хлъзгав. Ама кой да се съобрази с това? Иначе вчера в дъжда карам по Цариградско и настигам един баварец небрежно каращ между платната ... Съответно няма изпреварване нито от ляво, нито от дясно. Светнах ама бавареца е над тия неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш да го изпреварваш от дясно, най- вероятно и той ще тръгне надясно, затва точно в тоя момент даваш рязко в ляво и го режеш :wacko_1: Ако по някаква случайност не даде на дясно, продължаваш от дясно и можеш да използваш и част от буслентата :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде рисково. Ще "спестя" 2-3мин, а ще рискувам да ме отнесе. А с двуколесното той е "цар" до следващия светофар ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, че е двуколесно... Майтапа настрана - в такива случаи най-добре е да запазиш спокойствие, ама аз понякога не успявам :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ми се обидят от Ауди форума, че плагиатствам , но не се сдържах :sorry:

http://www.3dtuning.com/en-US/ - на който му се занимава, да започва да тунингова :P Въпреки, че бабички като моята ги няма, не ми попречи да избирам джанти за Октавия 3, около 25 мин :D

 

Поздрави!

Редактирано от sharpshooter_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, тоя сайт е много зарибяващ. От половин час ми се затварят очите, но не, ще правя раладжийки  :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

може ли да ме насочите към читава автокъща?

Мои приятели са решили да се сдобият с първия си автомобил, но хем трябва да е нещо по-евтино хем да е в прилично състояние, че чакат и бебе.

Гледахме Октавиите, но хубавите им излизат извън бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бора

А 4

а автокъщите....във всички има и добри и лоши автомобили

Според мен,не може да се обобщи. Защото съм намирал хубави автомобили за парите си в автокъщи ,пълни с боклуци по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бора

А 4

а автокъщите....във всички има и добри и лоши автомобили

Според мен,не може да се обобщи. Защото съм намирал хубави автомобили за парите си в автокъщи ,пълни с боклуци по принцип.

Прав си. 

Но ние сме пълни профани на тема откриване на проблеми в една кола втора ръка. Гледах и обявите от частни лица, по възможност първи собственик, но имаше само две коли в ценовата категория. И затова реших да питам за някой търговец, но там без майстор не става, а майстора на който разчитах ми отказа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боми Ауто имат читави коли. Аз съм гледал няколко, отделно мои приятели карат коли от тях и казват, че нямат проблеми.

 

И пак трябва да се гледа внимателно, разбира се...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никола - Точния Стрелец - беше много доволен от автокъщата, от която беше взел неговата кола, ако не се лъжа Ник Ауто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никола - Точния Стрелец - беше много доволен от автокъщата, от която беше взел неговата кола, ако не се лъжа Ник Ауто

Потвърждавам ;) Наскоро ходих за един оглед, като цяло автомобилите им са свежи, разбира се не трябва да се слагат всички под един знаменател :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти седмица в Чехия и главно в Прага моите шкодаджийски наблюдения са:

1. Ситигоу - точно 2 броя видени. Явно не ги тачат много
2. Фабия 1 тук-таме се срещат. Преобладават бензинките
3. Октавия 1 срещат се доста, преобладават хечбеците
4. Супърб 1 - на изчезване са
3. Румстър, Йети - слабо
4. Октавия 2 - много, повечето след фейслифта. Преобладават хечбеците.Бензинките MPI, FSI, TSI са доста, да не кажа, че бият дизела
5. Супърб 2 - мнооого, повечето преди фейса. Преобладават седаните. Смазващо предимство за дизела
6. Октавия 3 - има ги, но все още не много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почти седмица в Чехия и главно в Прага моите шкодаджийски наблюдения са:

 

1. Ситигоу - точно 2 броя видени. Явно не ги тачат много

2. Фабия 1 тук-таме се срещат. Преобладават бензинките

3. Октавия 1 срещат се доста, преобладават хечбеците

4. Супърб 1 - на изчезване са

3. Румстър, Йети - слабо

4. Октавия 2 - много, повечето след фейслифта. Преобладават хечбеците.Бензинките MPI, FSI, TSI са доста, да не кажа, че бият дизела

5. Супърб 2 - мнооого, повечето преди фейса. Преобладават седаните. Смазващо предимство за дизела

6. Октавия 3 - има ги, но все още не много

В Острава и като цяло моравско силезки край(там е малко по беден район) ми направи впечатление, че доста се кара и форда.  :) Иначе и фелицийки има. А, ''тунинговани'' съм срещал само октавия 1 и клони към циганията.... някаква мания е да се слагат огромни спойлери.  :D

 

П.С. Един дядо на около 70 години Руда се казва, станахме си приятелчета с него(камарад на чешки  :D ) Караше хюндай и30 и каза, че е сменил над 20 коли, изброи доста шкоди и каза, че хюндая най му харесвал и вече 5-та година го карал, което било рекорд за него.

Иначе си е кеф да си пешеходец  - наближиш ли пешеходната пътека и ще се избият за да те пуснат и спират на 10 метра от нея, а тук ме е страх да пресичам....  :wacko_1:

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

          Аман от комплексари, вече се чудя, останаха ли нормални хора в тази Държава...

          Почна се още от морето, когато в къщата ми в Каварна, дойде една приятелка да ни види. Самата тя се хвърли от Ауди А3, на БМВ Х5 4.4 бензин. Влиза в двора, вижда Шкодата и първия и въпрос - Ти нали караше Пасат, това какво е ? Какво да е - Шкода :rolleyes: Втори въпрос - Е защо пък Шкода, отговарям, че ми харесва и т.н. Пита - какво пък ти харесва ? Тогава подпалих, и я поканих да влезе и седне отзад - Лелеее, то е по голямо от БМВ-то, ама сигурно няма багажник... Отварям Туиндора ииии - шок, лелеее, той е по-голям от на БМВ-то... А върви ли, щото мойто как вървиии - показвам и 6.5 сек., от 0 до 100... Лелеее, ма тя по-бърза от БМВ-то... И накрая, като нямаше какво да каже, се изцепи - Ама все пак - Шкода, накак безлична е ... Как да му обясниш на това създание, че не искаш "пропелер" за емблема, нито пък да си газифицираш /не че може де/ колата, както тя - нейната, щото не може да изхрани 4.4 мотора на бавареца...

          После, комшията спира до мен и казва - Това твое ли е ?!? Отговарям, че "Това" е мое... Нов въпрос, хилейки се - И кво, доволен ли си? Казвам - да, и то много... Реакция - Вярно ли бре, хмм, хмм, усмихвайки се ... А той горкия, кара едно Пежо 406, чист дизел, дето сутрин като го запали, имам чувството, че съм в шивашки цех, и всички шевни машини са с фабрично монтирани тонколони и усилватели...

          Още куп подобни, малоумни въпроси и реакции, от мнооого познати и "приятели", от сорта - абе ВАГ, ама Шкода, или - това как ще го храниш, или - за тези пари можеше друго да си вземеш - можех, вярно е, беше пълно с обави за 6 годишни Ауди А6, Субаро Аутбек /да пази господ от такова/, даже и Мерцедес Е 350 имаше..., ама защо ли, бяха на цената на Шкодата, а ... ;)

          Но вчера беше върха - идва един познат в кантората, да си заверява някакъв документ, и докато чака - въпрос: "Боре, вчера те видях в един бял Туарег, от новите, ама докато свирна и отлетя...", тома ли караш ? Казвам не, карам Шкода... Онзи направо оглупя, ама все пак - Ааа, Октавия ли, казвам не, по-голямата. След едноминутно напиняне на мозъчни клетки, изръси - Аха, Шкода Супер, нали ;) Отговарям, че наистина е супер, но се казва Суперб. Онзи казва - да де, точно. Ние с Тони /ортака му/, ги гледахме на Пловдивския панаир, не са лоши... Питам го дали имаше отстъпки, а диването отговаря - ааа, ние само разглеждахме, не да купуваме, все пак, както Тони каза - абе не са лоши, пипнати са, ама виж - за служебни ги купуват, не стават за лични, масови са.... Направо онемях..., и си затраях.

         Днес, седя и си мисля - Божеее, колко мъка има на тоя свят...

         Първата "кифла", признава само "Баварецо", сигурно щото всява респект /а дано, ама надали, особено като се нареди на колонката за газ/, или някъде на село, дето хорицата така или иначе мразят всички с "баварци"...;

         Втория "кифльо", си мечтае за ново Пежо, ама си няма идея, че новите са по-скапани и от старите /макар, че и аз съм имал Пежо, и беше прекрасно..., като за френска кола/. Пък и Пежо е "марка", а не "Това"...;

         Третия "кифльо", даже не помня какво кара, ама ортакът му гордо караше последните 5 години Тойота Аурис /уж в класа на Голф, ама с ламарина от капачки за буркани, пластмаса в купето, като от сешоари и полуоски като клечки за зъби/, а сега се метна на БМВ 3-ка, с немощен двигател и "постна като таратор" откъм екстри, но пък има "удоволствието от шофирането"..., дрън, дрън...

         Останалите - кой завижда, кой му се иска, ама не му стиска, кой просто няма идея какво е Шкода...

         Е, това е, излях си негативните емоции, излекувах си нервите, излъгах Ви да ми четете "глупостите", и ... се кротнах, и си сипах една бира - Наздраве :cheers:

         П.С. Повода за този мой пост, както и за нервите, беше наглото засичане - едва ли не избутване, плюс насмешлива физиономия, на собственик на Е36 /видима възраст на возилото - 20-21 години/, с пернишки "кюнец" за крайно гърне и ауспух, който явно реши, че и моите 4 тръби са "квартален тунинг"... Е, после размисли /предполагам/, загубих го в огледалото..., но ме подсети, за всичко споменато по-горе, както и за непросветеността, завистта, фалшивото самочуствие и "криворазбраната цивилизация", при всеки 2-ри - 3-ти наш сънародник...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект! Всичко ти е много точно написано. Аз съм минал по абсолютно същия път. Всички завиждащи, едва ли не, че си купих чисто нова кола, карат все още насрани от разни други хора дараци, но са все ”марки”, на които пъпа им е хвърлен в сервизите... дадоха повече пари за ремонти, отколкото аз за покупка на нова Шкода.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Шкода е кола за умни хора!! А както знаеш ,те рядко се срещат! И аз много се чудя как хората могат да карат друга кола освен Шкода!!  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.