Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Въобще не съм чувствителен. Но ще разкажа една история по действителен случай. Съученик, с когото съм седял на един/една чин/маса през почти цялото време в гимназията, 12клас караше на баща си авенсиса, който май беше и служебен. Проблем с мен нямаше никакъв, говорехме си през ден с него. Обаче, когато аз купих шкодата сам, нова, похвалих му се, а той просто ми каза ”и за какво ти е това”, без ”честито”, без нищо. Отговорих му, че много ми харесва колата. От този ден не ми е обелил дума. Както и аз не съм го търсил повече. 4-5 години минаха. Та от много отдавна ме бОли... еди какво си - кой-как завижда или какво мисли.

 

Животът е сурАв и КУРав.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо сте толкоз чувствителни, за хорското мнение, по личният избор, на автомобил?

      Ами, първо, защото според мен, на пътя всички сме равни - какво управляваш, няма никакво значение...Второ, притежанието на определено возило, не те прави "Господ" на пътя, нито както преди 15 години, в Швабия, имаше понятие, че "Когато си купуваш Мерцедес, си купуваш предимство на пътя...". Трето - марката и модела на возилото, не правят така, че физичните закони да не важат за теб.  Четвърто - Незнанието и пренебрежението към определена марка и модел, комбинирани с "меродавни" коментари и заключения, са признак на посредственост, да не използвам по-силни думи, и ме дразнят... Пето - Едно време, имаше понятия като "колегиалност, уважение, помощ при нужда..." и т.н., през 80-те, семейната ни кола беше Жигули 1200 комби - случвало се е, да спукаме две "Видинки" от София до "морето", и човек, който не ни познава, да ни услужи с неговата резервна гума, само срещо "мъжката дума" на баща ми..., сега по-скоро ще те прегазят, а ако някой изобщо спре, ще се опита да ти я продаде, вместо да ти услужи... Изобщо, много причини има, това са само малка част от тях...

     Дано си ме разбрал - нямам намерение, да убеждавам който и да било, че Шкода е "автомобила на автомобилите"... дразни ме пренебрежението към различните - т.е. ние /в случая/, които не робуваме на марки и предразсъдъци, а просто имаме различен /според мен - умен/ избор на автомобил... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре,колата ти е уникална. Няма да забравя, когато излезе второто поколение на СюпърБ, как всички цъкаха с език и гледаха като наакани. Всички, които не уважават Шкода, прав им път, живи и здрави. Нека се заблуждават колко сме прецакани и неразбиращи и да си карат прехвалените каляски. Отдавна съм свикнал да не обръщам внимание на такива индивиди и ги подминавам с усмивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всички, които не уважават Шкода, прав им път, живи и здрави. Нека се заблуждават колко сме прецакани и неразбиращи и да си карат прехвалените каляски. Отдавна съм свикнал да не обръщам внимание на такива индивиди и ги подминавам с усмивка.

:doubleup:  :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре това е положението :) Аз понеже също бях обект на какви ли не коментари и пуснах тази тема преди известно време.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48233-%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-2014/

 

Твоята поне има 4 ауспуха да издават, РС-ките имат по-наточен вид и са що годе разпознаваеми. А на моята дори ауспуси не се виждат :) Та все още има хора дето като им кажа, че е 180 к.с. 4х4 автоматик и мигат на парцали...не знаели, че има такива Шкоди, не биха дали толкова пари за Шкода и т.н. Не знам как е по чужбината, но тук хората ти определят стандарта на живот според това каква кола караш...което е доста жалко, но това е положението. Та за нас остава кефа да ги оставяме в чудене по магистралите и светофарите.

 

А между другото на твоя познат с Пежо-то...питай го кога за последно е качвал 6 зимни гуми в багажника, затворил го е и не си е нарушил видимостта :) Наздраве!

 

h9i72H7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавлявах се докато четях написаното от Борето :)  Оставете ги да се радват другите на марковите си коли.Да си живеят в заблуда че са избрали най доброто за тях. И по новия суперб цъкаха,за новата октавия вече зяпаха...ще си счупят вратовете,а пък за Суперб 3 вече ще се понаакат мисля :D .

Това са коли ,не най-прекрасните ,но не по-лоши от другите и даващи най много на потребителя им за парите които струват.А относно качеството на изработка от страна на Чехите,е на най-високо ниво.

И аз да разкажа една случка. Всички които проявяват желание да видят моята,си признават че много им харесва и тези които са хал хабер си признават с ръка на сърцето,че не са очаквали от Шкода да е такава каквато е-СЛЕД ЛЕКИ МОИ ОБЯСНЕНИЯ естествено.

Които са фенове и без предрасъдаци супер се кефят на колата независимо какви марки карат те.

Но имам 1 приятел,който много ги разбира и е един от няколкото само,на които държа на мнението им за колата.Очаквамх да е максимално положително и да се изкефи.Но просто не можа да скрие ЗАВИСТА си и каза:Да хубава е,но очаквах повече.  Баси...та той кара голф 3-ка :rolleyes:

Така,че изобщо не ме вълнува и не обръщам внимание кой какво си мисли и какво е мнението му относно МОЯТА ЛЮБИМА МАРКА. Обаче!!!НЕ ПРОПУСКАМ ДА НАКАЖА ВСЕКИ ,КОЙТО СЕ МИСЛИ ЗА МНОГО ВАЖЕН на пътя,защото си е купил имиджов автомобил и кара нахално,бута се,изпреварва всички и т.н.

Сега съм си поръчал едно нещо за 2 бона и още повече ще оставят замислени каква кола е тази индиянската дето нещо не става да я засрамят с имиджовите си колици :D . Най надъхани са ,поне из Варна ,тези с Инфинитита. Значи видиш ли Инфинити,трябва да правиш път.Голям хит са из нашия край.

 

И като тръгна на някъде със семейството с удоволствие си пълня багажника и се кефя как събира всичко необходимо като легълца,тротинетки,колелета,колички и т.н. багажерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на много хора им се смея като им кажа че карам Шкода 330 кс и ме гледат като пребозали  :o  

А пък като я видят и на живо.... post-3305-0-40707000-1413921822_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 .

Това са коли ,не най-прекрасните ,но не по-лоши от другите и даващи най много на потребителя им за парите които струват.А относно качеството на изработка от страна на Чехите,е на най-високо ниво.

 

  :doubleup:  Да добавя, че Шкода са едни от най-бавно обезценяващите се автомобили. Това много лесно се доказва с помощта на mobile.de. С Н.В. Пазара не се спори :rfm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, кой с какви очи гледа на шкодата не е толкова важно. По-важното е, че подобен мироглед се пренася и на пътя. За коли, като Октавия и Суперб може и да не е толкова очевидно, но за Фабия е дотолкова че ме кара да се замисля да не взимам повече Шкода. Нямам случай да изпреварвам, ако ще и най-голямата прогнила кошница и водача и да не настъпи газта. А това си е много опасно, особено при нашите къси отсечки за изреварване и интезивния трафик.

Мой приятел каза наскоро: "преди с Октавията (O2 1.9TDI 105 к.с.) яко ме настъпваха отзад въпреки че и тя имаше още душа, сега с пасата почти няма такива случаи, а когато съм с Х5-та имам чувството, че дори и с 50 да подкарам по магистралата всички ще си карат зад мен и ще мълчат".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нямам случай да изпреварвам, ако ще и най-голямата прогнила кошница и водача и да не настъпи газта. А това си е много опасно, особено при нашите къси отсечки за изреварване и интезивния трафик.

Ивчо, а аз к'во да кажа с моята измъчена 105ца  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, кой с какви очи гледа на шкодата не е толкова важно. По-важното е, че подобен мироглед се пренася и на пътя. За коли, като Октавия и Суперб може и да не е толкова очевидно, но за Фабия е дотолкова че ме кара да се замисля да не взимам повече Шкода. Нямам случай да изпреварвам, ако ще и най-голямата прогнила кошница и водача и да не настъпи газта. А това си е много опасно, особено при нашите къси отсечки за изреварване и интезивния трафик.

Мой приятел каза наскоро: "преди с Октавията (O2 1.9TDI 105 к.с.) яко ме настъпваха отзад въпреки че и тя имаше още душа, сега с пасата почти няма такива случаи, а когато съм с Х5-та имам чувството, че дори и с 50 да подкарам по магистралата всички ще си карат зад мен и ще мълчат".

С Фабията е страшно, с А8- цата всички стоят и чакат, ако ще и да спра и да си говоря по телефона. Овчи манталитет от зората на демокрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им обръщайте внимание и аз съм така ама си перкам с шкодичката без да ми дреме 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре това е положението :) Аз понеже също бях обект на какви ли не коментари и пуснах тази тема преди известно време.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48233-%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0-2014/

 

Твоята поне има 4 ауспуха да издават, РС-ките имат по-наточен вид и са що годе разпознаваеми. А на моята дори ауспуси не се виждат :) Та все още има хора дето като им кажа, че е 180 к.с. 4х4 автоматик и мигат на парцали...не знаели, че има такива Шкоди, не биха дали толкова пари за Шкода и т.н. Не знам как е по чужбината, но тук хората ти определят стандарта на живот според това каква кола караш...което е доста жалко, но това е положението. Та за нас остава кефа да ги оставяме в чудене по магистралите и светофарите.

 

А между другото на твоя познат с Пежо-то...питай го кога за последно е качвал 6 зимни гуми в багажника, затворил го е и не си е нарушил видимостта :) Наздраве!

 

h9i72H7.jpg

И моята е тежкотоварна колега. Работя като водопроводчик и зидам чешми и много пъти я товаря моита с облицовачен камък итонг и вод части докато легне на тампоните отзад. Да чукна на дърво нямам проблеми 2 години с колата. Минава отвсякъде много съм задоволен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм си купувал кола заради марката. Винаги съм поставял въпроса от какво имам нужда, с колко пари разполагам и започвам да се оглеждам за наличното. Много исках Октавия, но годините, състоянието, цената не ми се връзваха. Когато отидох да гледам фабията, беше заради жената. Исках да и покажа на място, че е малка и не става. Даже я бях нарекъл и "малък кенеф". И какво? Сега карам Фабия. Преди бях с Пежо 306 комби и наистина Фабията е малко по - малка, но до сега не е имало случай да не си събера багажа и семейството. Верно е, че отношението на другите водачи не е най - прекрасното, но и с това свикнах. Обикновено действията са им само докато не са видели, че като гледам на страни става през прозорците на задните врати и агресията намалява.

 

Иначе ако говорим за любима марка и модел, това е S класа на Мерцедес. Та било то и с някой 610 к.с. мотор. И разбира се нова.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, докато колата ми е за боя, карам Форд Ка 1997 - 2 метра човек - 140 кила в тоя малък "бръмбар". Малиии, как се бутат, как се ръгат, как натискат, как се престрояват, без да гледат и не им дреме грам, братче - с Октавията никога не е имало такова нещо. Преди около месец, обаче, на един с благоевградска алфа се престроява сякаш е сам, едвам спрях... нещо ми се дръвчи, пръсти показва нещо - сигурно са му криви, след като ме засече аз му свирнах, разбира се - като тръгнах да се разгъвам от колата - дим го нямаше, братленцето - на червено зави на бул. Стамболийски, че беше първа кола на светофара, а аз втора. Хората се смееха от околните коли - свалили прозорците и се смеят с глас, като слезнах, чак и на мене ми мина ядът и се захилих... Една манивелка как ми липсваше тогава, де'а и говедата... щеше да търси прозорци след градушката, която щях да му пусна, заради пръстенцата му криви.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години я карам и още не мога да и се наситя. Когато отивам към нея все едно отивам при млада любовница. Това чувствам яз а сигурно и вие. Ана тези за които говорите....Майната им!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   И сега понякога ме питат- 1.9TDI- 90к.с. е, нали! В повечето случай им отговарям " аха ", като някой път свалям и на 75. Голям кеф е! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години я карам и още не мога да и се наситя. Когато отивам към нея все едно отивам при млада любовница. Това чувствам яз а сигурно и вие. Ана тези за които говорите....Майната им!

:)  :doubleup: Всеки път като я доближа и я подкарам изпитвам точно тези чувства. Грам не ми дреме за чуждото мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години я карам и още не мога да и се наситя. Когато отивам към нея все едно отивам при млада любовница. Това чувствам яз а сигурно и вие. Ана тези за които говорите....Майната им!

От 10 години е така.... :)  Може да има и нещо общо факта, че ми е първата нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от времената когато убих старата си 120ка се зарекох, че пак ще имам Шкода и след 9 години голфове съм супер щастлив. Баща ми пък е супер доволен от фабията.

Наистина това е кола за умни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е да си изтрещял олигофрен.

Ходя си сутринта из центъра на София пеша (колата я зарязах на жълтите плочки) и търся една уличка и съответно един магазин и по едно време се улавям , че влизам само в еднопосочни улички по посоката на движение ... е на връщане наруших някой и друг знак (все пак бях пешеходец) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е да си изтрещял олигофрен.

Ходя си сутринта из центъра на София пеша (колата я зарязах на жълтите плочки) и търся една уличка и съответно един магазин и по едно време се улавям , че влизам само в еднопосочни улички по посоката на движение ... е на връщане наруших някой и друг знак (все пак бях пешеходец) :D

Значи не съм само аз  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.