Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Какво говорите...аз като си ходя и завивам нанякъде инстинктивно търся да си погледна в огледалото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите с фОбийки, помагайте.

От Фабияна 1 стават ли 14ките за 2ката?

Гледам следните размери:

14-ки; 5J; ET35; 5x100;

Искам да им сложа гуми 185/60/14.

 

Обаче, в момента Фабията е със 14-ки; 6J; ET37; 5x100;

 

Също гледам и едни джанти за Фабия 1, но там още не знам какви са размерите им... според официални данни трябва да са следните:

14-ки пак; 5.5J; ET38; 5x100;

 

Едно към едно с тези, с които е сега колата, не намирам втора ръка... затова гледам алтернативите за зимните гуми.

 

На Ивчо табличката ми помогна от темата за джантите, да съобразя гумите. Но ми трябва да знам, дали някой от тези размери ще опира някъде...

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави

 

ПП: забравих да кажа, красотата не съществува тук. Просто трябва да стават за зимно бавно каране, да не създават гранични опасни ситуации да опират където и да било, и това е.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... по-принцип тия изглеждат супер добре и почти нови на снимките: 14-ки; 5J; ET35; 5x100; и цената е смешна за хубавото качество.

 

Иначе тези от Фабиа 1 са си стари видимо... затова питам и за тези тесните. Ако те станат, тях ще вземаме. Втори вариант са от 1цата, които трябва да са 5.5 широки и щом казваш, че стават, вариант 2 е подсигурен.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, не знам къде ги гледаш тия официлни данни, но за Ф1 джантите са 5J х14" и гуми 165/70/14 или 6Jх14" и гуми 185/60/14. Няма 5.5 J  размер джанта официално.

 

Сега че джанти от Ф1 стават на Ф2, но имай предвид, че от някои двигатели нагоре слагат отпред на Ф2 дискове 288, вместо 256 и в такъв случай мин. размер джанта ти е 6Jх15". 14-ка и пречи диска и спирачния апарат отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията ни е 1.2 70 д'зверъ 2014.

Иначе гледам от тук за 1.2 размерите:

http://www.wheel-size.com/size/skoda/fabia/2012/#trim-12

 

Сториха ми се официални, защото за двойката и заводско има такива същите, поне така знам - може и да бъркам, разбира се. Гледах и за единицата от тук.

 

Обмислям два варианта:

1. Ако взема лъскавите, хубави джанти: 14-ки; 5J; ET35; 5x100; да им сложим 165/70/14 гуми или 185/60/14, въпреки, че според табличката това им е максимума на тия джанти, и клоня към по-тесните гуми за зимата направо...

 

2. От Фабия 1, които и на снимките са със 185/60/14 гуми, но пък ми изглеждат по-стари и са по-евтини, разбира се. Там не знам нито широчина, нито ЕТ, само че са от Фабия 1 и са 14ки и размерът на гумите. 40лв е разликата, но тези от вариант 1 лъскат страшно много-много. По-новички са.

 

Само затова го умувам още, под ягодите... и търся съвети.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавлявах се докато четях написаното от Борето :)  ...

 

Сами помниш ли, че преди около 2 години го водихме тоя разговор, а ти още ъпгрейдваше моята кръщелница, дет я ожени вече. Малоумници дал Господ. Интересното е, че и тук много Шкода не се кара. Повече си карат техните си автомобили, като Хонда, Воксхол (мразят името Опел) и ........Форд (!?!?!?!). В интерес на истината мноо пропелери бръмчат из града, а са безобразно скъпи. Включително има вече 2 бр. i8 (баси колата). А колко Нисана Микра има....не е истина просто

Но помниш ли какво си говорехме тогава - докато има ***и, за които Шкода е непрестижна, работническа или неква тъпа марка коли, ние ше караме читави коли за тънки пари. И като биФш собственик на Фелиция и В4ка го повтарям. Ако си купувам пак Ауди ще бъде......Октавия :P. Но пък бих повторил Фелицията. Ей, таз кошничка за 6 години не ме е оставила нито веднъж на път. Продадох я на колега, който и до ден днешен я кара барабар със стикерите, летите жанти от Гоуф 1 и Ценоновите фарове. И тук да кажа - Гена praising-the-lord-smiley-emoticon.gif, да си жив и здрав дет се грижеше за нея и ми обръщаше внимание на всички прищевки, имам толко да черпя, че.....

Редактирано от C2H5OH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво говорите...аз като си ходя и завивам нанякъде инстинктивно търся да си погледна в огледалото :)

 

По Мария Луиза има един фен, дето си въобразява, че кара автобус по тротоара. Спира на спирки, отваря врати, гледа в огледалата, затваря ги и тръгва. Маха ти, дава мигачи, свирка - голям фен е :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех, че това е виц...

 

двама изклесъци стопират по магистралата,но никой не спирал.накрая някакъв серсемин с волан от камаз,тича. спира до тях,ама такъв набива спирачките,свирене на гуми се имитира-както си му е редът.
-аре момчета ще ви взема,качвайте се в КАМАЗА.
-бегай от тук бе ненормалник.
оня извадил пистолет и рекъл:
-качвайте се,че мама ви мръсна!
почнали момчетата да тичат след него 15 километра.по едно време оня рекъл:
-тук след половин километър има вишка на КАТ.аз ще мина през царевицата и след един километър ще ви взема пак.нямам книжка а тези гадове ме дебнат.
свил нашия в царевицата.пичовете си отдъхнали че са се отървали от откачения.вървят стигат наистина вишка на КАТ и се заговорили с дежурния полицай за въпросния луд.
полицая рекъл:
-мамка му от кога го дебна?!накъде тръгна?
-ми през царевицата.
тогава полицая извадил едно кормило от мотор и рекъл:
-качвайте се на мотора.единия в коша,другия зад мен!
момчетата се видяли в чудо и единия рекъл:
-никъде не се качваме!
полицая извадил един автомат.
-качвайте се ,да не стане зле!-отвърнал полицая
искат не искат почнали да тичат.единия зад полицая друия до него все едно е в коша.по едно време полицая вика на този който се "вози" в коша:
-абе ти що се возиш прав?я сядай веднага!
почнал нашия да тича приклекнал.кочани го блъскали в лицето,за една минута му изтръпнали гъзерете и краката и се провикнал към приятеля си:
-за какъв хуй ни трябваше да се прикачваме?!?така хубаво си се возихме в "камаза".......!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Мария Луиза има един фен, дето си въобразява, че кара автобус по тротоара. Спира на спирки, отваря врати, гледа в огледалата, затваря ги и тръгва. Маха ти, дава мигачи, свирка - голям фен е :):) :)

 

А тоя е известен, от поне 10-15 години (ако е същия де). Едно време като висяхме по "чадърите" и редовно минаваше с рейса. Наистина яко се вживява, наблюдавали сме, то не е за смях....ама е забавен. Отначало си мислех, че се прави, някакъв комик, ама толкова години вече не слиза от "рейса".

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя е известен, от поне 10-15 години (ако е същия де). Едно време като висяхме по "чадърите" и редовно минаваше с рейса. Наистина яко се вживява, наблюдавали сме, то не е за смях....ама е забавен. Отначало си мислех, че се прави, някакъв комик, ама толкова години вече не слиза от "рейса".

 

Какъв комик, човека си е чисто луд. Наистина не е за смях, ама верно си джитка и хич не го интересува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се засилих да си поръчам едни стъргалки за кал и аз, да вляза в клуба на халюминиевите пендели, имам един въпрос - педалите и footrest на О2, Супърб 2 и Йети еднакви ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Интересното е, че и тук много Шкода не се кара.

.... докато има ***и, за които Шкода е непрестижна, работническа или неква тъпа марка коли.....

 

Добре де! Аз ще ви кажа къде се кара Шкода! Нямаше да пиша, ама продължава да се чопли въпроса от няколко дена.

Или не четете форума или не помните какво сте чели! За това ли си играя да правя снимки, да ги качвам и да пиша!

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/38639-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8-skoda/page-21 малко по-долу

 

Да, в Швейцария всяка пета кола е Шкода! Бедните, прости и некадърни швейцарци карат Шкода!....Останалите да го духат!

 

Ако на модератора му се занимава, в същност добре ще бъде да се извадят мненията от Ежедневни приказки и да се сложат в темата на Павката за имиджа на Шкода. Тук ще потънат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вжте какво прчиних на колата (новите ми "алюминиеви" жанти) :D

034262532.jpg?r=0

Още миналата година си бях взел две джанти , ама без дупки за тасове и понеже вече ми писна да демонтирам само гуми взех та турих зимните гуми на тях и още две с дупки (такива изпаднаха в Оряхово)  стори ми се изключително грозна само по железарки и взех тез тасове

034262558.jpg?r=0

(защото са като гумени ... няма трошене) и като бонус ми подариха тез емблеми

034262573.jpg?r=0

, които се оказаха супер яки.

034262549.jpg?r=0

Тука една снимка бонус да не ви обяснявам кой е фотографа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за джантите и :doubledown: за тасовете.

 

П.П.: Тасовете след фейса вече не се нуждаят от дупки. Имат тел по външния борд ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubledown: за тасовете.

Приемам всякакви подаръци (може и оригинални тасове след фейслифта) :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да ти дам да пробваш дали след фейслифтов става. А за тебе може и да измислим едно подъраче от 1 бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз спечелих бас за какво е скобата за сваляне на тасовете- оказа се, че се слага серийно дори на коли, излизащи с алуминиеви джанти :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Иво , спи спокойно , след има-няма 5 месеца ще я гледаш пак с оригинални тасове ... па те и тез са оригинални (оригинални турски)  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ич не се тревожи за гледането, на смаляващи се обекти в огледалото за обратно виждане не се виждат детайлите. :dog:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит първи сняг!!:) Добре, че сложихме зимните вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.