Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

................... Бутахме я с едни приятели, но пак не запали .............

Това не го прави друг път! Все пак ДВГ е ПД. :idea:

Пише си го още в ръководството за употреба на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Иии, eдна брутална обява от Монтана. А къде са заснети фотосите сами ще видите.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11413875182198325&slink=7vkny8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Иска ми се да задам един въпрос свързан с друга марка, но с общ характер. Търся си алуминиеви джанти за Опел Астра Г. Стоманените са с ЕТ 49. Ако си взема джанта с по малко ЕТ ще трябва ли да я карам на стенд? Въпросът ми се основава на тази http://www.miata.net/garage/offfset.jpg картинка. http://www.miata.net/garage/offset.htm

Редактирано от Toshiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето си го показал е една много хубава статийка. Отдавна търся нещо подобно с нагледно обяснение.

браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това важи за твойте 19ки, дет не се гънат :) Мойте 15ки кат се огънат найш ли къде ми отива офсета?

 

 

Ако си взема джанта с по малко ЕТ ще трябва ли да я карам на стенд? 

Слагай, не трябва реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес вечерта като се качвах в колата (около 1 градуса температура, не я бях карал от вчера вечерта) и при запалването ми светна лампата за ESP-то, малко след това и лампата за налягането в гумите. Все пак тръгнах и те почти веднага изгаснаха. Възможно ли е да е нещо от студа, досега не беше ставало, дори и събота-неделя, когато бяха същите, че и по-ниски температурите? Стори ми се, че и двигателят работи нещо по-шумно от обикновено и сякаш попритракваше

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но от страх да не изтърва някоя от обявите поръчах вече с оригиналния офсет. Аз така или иначе карам с малко по-балонна гума, което също променя тази точка и по-малкия офсет щеше да дойде благоприятно, но късно го осмислих. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес вечерта като се качвах в колата (около 1 градуса температура, не я бях карал от вчера вечерта) и при запалването ми светна лампата за ESP-то, малко след това и лампата за налягането в гумите. Все пак тръгнах и те почти веднага изгаснаха. Възможно ли е да е нещо от студа, досега не беше ставало, дори и събота-неделя, когато бяха същите, че и по-ниски температурите? Стори ми се, че и двигателят работи нещо по-шумно от обикновено и сякаш попритракваше

Налягането в гумите се следи чрез сравнение на скоростта на въртене на отделните колела чрез датчиците на ABS-а. ESP е надстройка на ABS. Много е вероятно, акумулатора да е паднал и при стартиране напрежението да му е било ниско. Всеки модул следи бордовото напрежениеq ABS-а е крупен консуматор и в първия момент да не му е тръгнала комуникацията, съответно всички които четат информация от него, ще им светнат контролните лампи за грешка и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от около година точно сутрин при запалване ми присветват индикациите за ABS и ASR - не се получава винаги. Акумулатора е на 5 години (започна да се получава когато беше на около 4 години). И аз си мисля, че е нещо свързано с недостатъчно напрежение. Преди известно време ми се развали клемореда и първоначално мислех, че е от него, но го смених с оригинален и пак си присветват индикациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането в гумите се следи чрез сравнение на скоростта на въртене на отделните колела чрез датчиците на ABS-а. ESP е надстройка на ABS. Много е вероятно, акумулатора да е паднал и при стартиране напрежението да му е било ниско. Всеки модул следи бордовото напрежениеq ABS-а е крупен консуматор и в първия момент да не му е тръгнала комуникацията, съответно всички които четат информация от него, ще им светнат контролните лампи за грешка и така.

Благодаря колеги, звучи логично наистина, дано да е само това. Все пак малко странно, защото акумулаторът и той нов като колата, не знам дали е нормално да пада току-така пък макар и студено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато смених на Окито задните накладки преди няколко месеца си мислих , че ги бях "опекъл" доста ... Оказа се , че не е било достатъчно ... има и по-тежки случаи (и то за предни ...  )  :wacko_2: :wacko_2: :crazy: :D

 

9418eae8d11fdd54.JPG

 

65c828cb6d48e79f.JPG

 

34bc4a9b3dd35755.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, особено на тая най-удЕсно, ясно се вижда че има хляб в нея ;) Нужни ли са подобни разхищения? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dnevnik.bg/analizi/2014/11/02/2411043_smeliiat_primer_na_tim_kuk/?ref=yellow_fp

А се бех засилил да си взимам новия Айфон.

Ай сиктир!

:plate_sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте доволни от телефона или щот шефа е педал? Или нещо друго ще ви мъчи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше шеф на Епъл,кой щеше да го интересува,какъв е?

Да вземе и да роди едно дете, сега и всичко ще е ОК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dnevnik.bg/analizi/2014/11/02/2411043_smeliiat_primer_na_tim_kuk/?ref=yellow_fp

А се бех засилил да си взимам новия Айфон.

Ай сиктир!

:plate_sorry:

Късно е! Какви са симптомите? Почвам да се притеснявам да не прихвана нещо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.