Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Днес една колежка се оплака, че безжичната и мишка не работи. Сменила батериите с нови - 2 x 1.5 V AAA Philips. Реших да премеря напрежението и какво да видя едната с обратен поляритет (плюса е минус, а минуса плюс). :crazy:  Като обърнах батерията мишока си заработи без проблеми. Това за пръв път ми се случва. :wacko_2:  Китайчетата нещо са объркали системата. :threaten:

 

p.s. Сега погледнах по-горните мнения за шефа на ябълката. Еми и човека е обърнал поляритета. :sorry:

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно да е само едната, имайки предвид, че обикновено в една опаковка са батерии от една серия и би следвало всичките да са с обърнат поляритет. Чудя се коя ли би била комисията, която би следвало да бъде потърсена за такива екстри ... КЗП ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте доволни от телефона или щот шефа е педал? Или нещо друго ще ви мъчи ;)

iphone НИКОГА!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iphone НИКОГА!!!

Е такова нещо като видя написано и почва да ме боли корема от смях ;)

Все едно някой ще ви кара да си купувате насила нещо... "Жалко, но е твърде късно чипът да бъде сменен", както казва една много умна приятелка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iPhone или като цяло Apple продуктите са много добри. Аз, като програмист, ги уважавам много. Досега други не са успяли на таблет да докарат 21 дена без да се зарежда - моят iPad 4 го постига без проблем - зареждам го веднъж месечно - всяка вечер браузя и чета на него доста.

 

Не ми харесва политиката им за затвореност, но това си има своите плюсове. Някой беше казал - Андроид е за напреднали - iOS е за хора, които искат да ползват нещо стабилно, без проблеми.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iPhone или като цяло Apple продуктите са много добри. Аз, като програмист, ги уважавам много. Досега други не са успяли на таблет да докарат 21 дена без да се зарежда - моят iPad 4 го постига без проблем - зареждам го веднъж месечно - всяка вечер браузя и чета на него доста.

 

Не ми харесва политиката им за затвореност, но това си има своите плюсове. Някой беше казал - Андроид е за напреднали - iOS е за хора, които искат да ползват нещо стабилно, без проблеми.

 

Поздрави

   Айде стига, бре. 21 дни кара батерията.... Да няма зарядна станция към него? ;) Apple са доста надценени както технически, така и ценово. Типични снобарски продукти (Шафте, без да се обиждаш, тебе не те броя). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях наживо и отговора на един въпрос , който си задаваха голяма част от хората и водачите в София ... "Какво следва след СА ?"

Ми ето това ... Ай да ни е честито , :unsure: , сигурно е въпрос на време да свикнем ...

П.С. Това е първата кола регистрирана в КАТ София и получила тази серия !

 

ba5146c7778184c6.jpg

 

2ebc1724e66432d1.jpg

 

А самата кола ... само това , дискретно се подаваше ... :) Поздрави на Любомиров ;)

30b686a1969fa3ba.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй... това не го знаех. Яко. Бих решил, че е Свиленград - найс..

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях наживо и отговора на един въпрос , който си задаваха голяма част от хората и водачите в София ... "Какво следва след СА ?"

Ми ето това ... Ай да ни е честито , :unsure: , сигурно е въпрос на време да свикнем ...

П.С. Това е първата кола регистрирана в КАТ София и получила тази серия !

 

ba5146c7778184c6.jpg

 

2ebc1724e66432d1.jpg

 

А самата кола ... само това , дискретно се подаваше ... :) Поздрави на Любомиров ;)

30b686a1969fa3ba.jpg

 

 

Айнщайн като го е казал онова за вселената и човешката глупост, е визирал нашего брата българина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше С1 хххх АА щеше да е по-яко :D

 

И аз имах такива надежди , но ... уви . Вече е факт СВ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми убягва какъв е проблемът със "СВ"...

 

Какъвто беше и със "СА" когато започна :D  (поне за една част от хората - за които има значение и им пука) ;)

 

Иначе , определено в началото може да се бърка от някои "по-незапознати" хора с .... "Я ... Свищов , Своге , Свиленград" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.

4 цифри от 0 до 9 и след тях 2 букви, за които има 12 възможности (според wikipedia), това прави 1440000 регистрации за всеки код. Не включваме гъзарските номера с цифри вместо букви и букви вместо цифри, така че реално възможните комбинации са малко повече.

Т.е, С + СА са 2880000. И те са се изчерпали?

Значи излиза че има близо 3 милиона регистрирани коли със софийски регистрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като никой няма топки да пипне закона за да не прецака БМВ така става. Сега уж има нов доставчик на табели, ама... А колко му е да се впише, че регистрационната табела не е " X(X) NNNN Y(Y), където X(X) е буквен областен код, NNNN - пореден номер, Y(Y) - серия, състояща се от една или две букви", а може "X(X) YYYYYYYкъдето X(X) е буквен областен код, YYYYYYY - буквено-цифрова комбинация, "

Нещо ми убягва какъв е проблемът със "СВ"...

Когато излезе "СА" реакциите по София бяха "уууу, кой те пусна през околовръстното" и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблем няма. Просто СВ звучи повече като Своге отколкото като София. Не че ми пука какво ще виждат другите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблем няма. Просто СВ звучи повече като Своге отколкото като София. Не че ми пука какво ще виждат другите ;)

:doubleup:

 

Не виждам какъв беше проблемът да се въведе по-различен формат табели, както е по всички бели страни на тоя свят - примерно 3 букви в началото и 3 цифри след тях - С или СА и съответно още 2 или още 1 букви и после 3 цифри. Или някакъв подобен алгоритъм. Какво общо има СВ със София (не че СА има кой знае колко, но пък СВ хептен)? Изглежда смешно и нелепо, после що всички се подиграват на софиянци... Еми то ние сами си се правим за смях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня, че черните табели към края на 80-те станаха трибуквени и за Сф бяха от типа A'Б'В1234, докато преди бяха от типа С'Т6105 ( :P още помня стария номер). Те пък какво общо имаха със Сф?

Главния проблем е, че колата се регистрира по адрес на собственика, а повечето (може би дори всички) лизингови компании са с адрес на регистрация тук и това води до огромен брой новорегистрирани. Още един проблем е кирилицата - например при латиницата дори една буква в номера вкарва 28 комбинации, при нас ако използват букви на кирилицата само които има и при латиницата и така и сериите са много ограничени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.