Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Зависи от лака... има такива в момента! Дори в ЕТ София имаха проблем с лака на боядисваните коли... падаше от безконтактно миене. 

 

До колкото разбирам става въпрос за пребоядисани коли. Ако е направена некадърно, лака пада и от дъжда, образно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за размекване да я напъна със сешоара, така свалих предната емблема.

 

EDIT:

До колкото разбирам става въпрос за пребоядисани коли. Ако е направена некадърно, лака пада и от дъжда, образно казано.

Като знам как чоплихме мухите и бръмбарите на автомивката, явно лака е читав. Просто на задния капак си я съсипах сам.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е този виден съфорумец? Може и на лично да ми кажеш. Не може в лака да ти остават следите от ноктите. Това е размазаното лепило. Трябва да махнеш лепилото. Не с абразивни препарати, а с някакъв разтворител. В повечето случаи тези лепила са на ацетонова основа. Търсиш такъв разредител.

 

Неправилно съм се изразил. Не са точно следи от нокти. В лака няма драскотини, а там където съм чегъртал с нокът през мократа кърпа лака се е матирал. Това е извън плътното петно, което се получи в централната част на надписа. Днес след обед, когато нямаше слънце, се виждаше много добре как лепилото под буквите TDI си стои, а всичко около него е матово. От другата страна, където първо махах лепилото с ацетон, а после чак го нападнах с мократа кърпа, има съвсем малко останало лепило, а около него е мат от кърпето. Просто ако не беше толкова силно слънцето вчера, когато направих простотията, щях да се усетя веднага, че нещо не както трябва и нямаше да го наплескам и от двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, в крайна сметка разбрах, че колата ти е пребоядисвана. Това означава, че никакъв съвет не мога да ти дам.

При заводско боядисване или каквото и да е друго КАЧЕСТВЕНО боядисване, лака не реагира на някаква си мокра кърпичка.

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с CIF-а най-ми хареса :crazy:  :)

Потвърждавам, че качествен лак не реагира на ацетон - пробвал съм на доста автомобили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам става въпрос за пребоядисани коли. Ако е направена некадърно, лака пада и от дъжда, образно казано

Сърбал съм им попарата на тия бояджии... После оправдания за некачествени материали, за ниски ставки на застрахователите, поради които не могат да си позволят скъп лак и тн... В крайна сметка като вдигнеш патаклама намират качествен лак 

 

Това с CIF-а най-ми хареса :crazy:  :)

Потвърждавам, че качествен лак не реагира на ацетон - пробвал съм на доста автомобили. 

Понеже Ицо ми беше казал, че и неговата е градушкова, предположих, че задния капак е пребоядисван. Може би със Сонакс полир паста да е най-добре. Аз лично не бих експериментирал с ЦИФ и др силни материали, защото в краен случай този детайл може да се мине с ключ и с бележка от някое РУП, застрахователя ще плати боята. Ако е силно матиран и с нарушена структура на лак-боя, ще откажат плащането! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да го слагат в топ версията на Супърба, че гладам от 2литровия, колегите не са доволни :P

В тоя ред на мисли, ако от 1литров вадят 270 коне, нямам търпение да пуснат 2литров, със същата литрова мощност...сигурно е, че ще е забавен...особено в купето на Citigo :D :D

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще го видим на пазара или е само бъдеща концепция, с много болести е въпроса. Иначе серийно не знам някой да е вадил такава литрова мощност някога. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пред очите ми много пиян водач се удари в... градинка в центъра на София. Започна да се представа за полицай, да заплашва и да иска да бяга. Разбира се няколко будни граждани лесно го задържахме - той с мокрите си гащи е 50кг. Чакахме 1:20ч полицейска кола! Накрая се установи, че жена му е в системата на МВР, а той работи на пулт на спешния телефон 112! Хубаво, ги наснимахме и него и жена му и отзовалите се полицай, отказа му за дрегер(дадоха му бележка за кръв във ВМА, ПТПто стана в 13:30, а бележката му я дадоха в 15:30 със срок за явяване до 16:30), как не ни дават да снимаме, и заплахите му за побой към очевидци пред служители на полицията. Има записи на самото произшествие(охранителните камери на кооперацията ми). Всичкия снимков материал с интервюта на очевидци утре вечер по тв7. 

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пред очите ми много пиян водач...

Много ми се иска, тези употребилите "шофьори", да ги пускат възпитателно за по седмица-две направо в на-близкия затвор, пък като нищо ще им дойде акъла, след като им спукат шпионките....думи нямам просто!

 

Както и да е, поотплеснах се...да ви се "похваля" как заварих Хъмвито вчера..

post-11404-0-63743200-1431536462_thumb.jpg

И това щастие се оказа, че ме е сполетяло благодарение на отхвръкнало камъче от косящите тревни площи в близост. Бая ме хвана яд, ама като го оправихме ми мина и се позамислих, че по-добре Хъмвито, от колкото тоя камък да думне някой по канчето :)

Ето го документиран и главния виновник, да успея да "затворя" джипката още вчера :)

post-11404-0-72017300-1431536805_thumb.jpg

И крайния резултат

post-11404-0-18066800-1431536844_thumb.jpg

 

...и те така :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта след косенето цялата задница на Октавията и задното стъкло са тревясали, докато се усетя вече беше хубаво засъхнала тревата, не съм оглеждал за поражения от изхвърчали камъчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си аудито след боя на преден капак- много, ама много съм доволен- никога не съм вярвал, че ще го кажа :banger_2:

 

11266629_10152860275678616_3680666020245

10898004_10152860275683616_9013751826572

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, аз не толкова за боята, ами да ти кажа, че имаш страхотен автомобил! И поддържан с мерак, както се вижда. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ми казаха, че не съм добре да си купя 18 годишна А8- ца с 'малкия' мотор и ръчна кутия. Няма такъв кеф да се кара колата. Който се е повозил, сменя противоположно мнението си. С останалите не си и губя времето да споря :banger_2: :beach_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пред очите ми много пиян водач се удари в... градинка в центъра на София. Започна да се представа за полицай, да заплашва и да иска да бяга. Разбира се няколко будни граждани лесно го задържахме - той с мокрите си гащи е 50кг. Чакахме 1:20ч полицейска кола! Накрая се установи, че жена му е в системата на МВР, а той работи на пулт на спешния телефон 112! Хубаво, ги наснимахме и него и жена му и отзовалите се полицай, отказа му за дрегер(дадоха му бележка за кръв във ВМА, ПТПто стана в 13:30, а бележката му я дадоха в 15:30 със срок за явяване до 16:30), как не ни дават да снимаме, и заплахите му за побой към очевидци пред служители на полицията. Има записи на самото произшествие(охранителните камери на кооперацията ми). Всичкия снимков материал с интервюта на очевидци утре вечер по тв7. 

 

Ето го материалчето с хубавеца:

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%8F%D0%BD-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80-%D0%B2-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F_l.n_i.147904_c.22.html#.VVUACpPOcSM

 

Като гледам как взе завоя... колко ли е минал преди това? Как в една Корея, ако заспиш докато ти говори "вождът" те разстрелват, а тука пияни потенциални (най-често и чисти) убийци нищо не им се случва. Едно писане от КАТ е супер смешно, оправя се за минути и книжката се връща веднага след това... даже си го има официално пред КАТ - с/у заплащане ти оправят всякакви лайна... Лично на мен са ми предлагали срещу 80лв преди година да ми оправят снимка за 300 лева от камера (не съм се възползвал, не мисля и да го правя).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Журналистката е печена, вдигна им патаклама и в КАТ. Този точно няма да си я вземе, обещаха от ТВ7 след 6м пак да проверят по техните канали има ли удостоверение за управление на МПС. 

Аз не знам откъде извадих нерви да седя толкова време. 15 обаждания на 112 от 5 човека за час и половина, за пиян с ПТП на пешеходна алея в малка градинка, пред детска градина, и на 300м от пазар. Един човек отиде с колата си до районното да им предложи да ги докара?!? Казали му, че са тръгнали - подигравателно. Какво да направиме нормалните хора - да го оставим, да продължи и 1км по напред да убие човек! Жалко, че ако го набия такъв, ще ме съдят мен! Иначе стои като *** час и кусур и ги чакай тия рушветаджии от КАТ да те гонят, че им пречиш(за благодарност не ме търси)!

 

 

0882 255 638 Гергана Костадинова тв7. Остави ми телефона си за абсурдни истории.

 

Поздрави

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам те че си се въздържал, аз надали щях да успея. Само докато го гледах ме хванаха лудите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полицията в случая трябва да се разглежда като съучастник в евентуално престъпление. изключително калпава изява от тяхна страна, не че съм очаквал друго де. един от най-големите тумори на държавата ни е този начин на мислене "ти знаеш ли аз кой съм/кого познавам", когото и да познаваш, ако си пиян и си се ударил не би трябвало да има каквато и да е прошка, малко ли народ си отиде заради такива шуробаджанашки тарикатлъци

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dropbox.com/s/l3g4vbwo24g1ugj/VID_20150513_145930.3gp?dl=0

 

Не му дадоха вида и гласа на репортажа. Ето единия клип как говори и се държи пред полиция. Не знам как не го арестуваха - при отказ от дрегер и видимо доста пияно състояние(2ч след ПТПто е записа). Ако не седяхме да искаме да видим акта(аз съм свидетел и се подписах на акта) щяха да го пуснат. Жалко, че нямам записано как униформените му викнаха пътна помощ и с жена му си говореха на "ти" и споменаваха тяхна явно обща приятелка - Ели или Еми. 

 

Ако не се бях въздържал, аз щях да откарам една визита в 3то... Само това чакат да има бой, пияните да си карат!

 

Аз пия алкохол(кой не пие), но пил НЕ сядам никога да карам. Няма и да позволя на никой пред мен да се качи пил зад волана! След като полицията не си върши работата, на следващия ще му спадна и 4те гуми(за това не могат да ме обвиняват) или може би ако му хвърля ключовете в канала пак да не могат да ме обвинят, белким изтрезнее докато ги помпа и търси. 2ч в работен ден не са малко, откъде това време да чакаш КАТ?

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инцидента с яко пияния всъщност на продължението на бул. "Димитър Петков" ли става?

След пазара посока "Красна поляна".

Ако е да то 3-районно е на един х/** място. :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.