Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Колеги, имам нужда от помощ и пиша тук, защото ми е сравнително спешно.

Днес тръгнах към Бургас и около Пазарджик се появи странен шум наподобяващ виене при завой надясно. При висока скорост не го чувам както и при много ниска. Проблемът е, че вече съм в Бургас и виенето стана доста сериозно и спира единствено при десен завой. Виенето идва отзад в дясно.

Имате ли идея какво може да е и дали ще е безопасно да се върна до София или да търся майстор тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай колелата за разхлабени болтове и за луфтове (хвани ги едно по едно и се опитай да ги разкладиш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз също залагам на лагер. Ако е като при фелицията, свали капачката на централния болт и виж дали барабана/главината не е хлабава централния болт обира луфта в лагера.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, не се усещат луфтове и болтовете са стегнати.

Maxrpm, ще го проверя това.

Странното е, че след като поседя колата известно време и после я подкарах, 1-2 км нямаше проблем, после пак почна да вие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, няма гаранция дали ще те прибере. Виещ лагер може да изкара и 1000км и 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да подам сигнал за опасен/недомислен светофар в София. Към кого трябва да се обърна ? Столична община ?

Когато съм 2-3 кола на този светофар  всеки път ме е страх, че някой ще се забие в мен отзад. Редовно съм бил и свидетел как ПТП се разминава на косъм там.

От Княжево посока Перник е тотално недомислен точно след завоя и не се вижда преди това.
 

Става въпрос за този светофар - https://www.google.bg/maps/@42.652383,23.223486,3a,75y,270h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSFkYih6wM7Uxr_CgS5TkFg!2e0!7i13312!8i6656

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сигнала трябва да е към СО, която ги съгласува с Пътна полиция. Отделен е въпроса, че ситуациите предпоставящи ПТП, се предизвикват от водачи на МПС, ежедневно пътуващи по този маршрут, които виждайки движещия се и не намаляващ поток от МПС, шофират с висока /далеч над позволената/ скорост, "гонейки зеленото"...

С две думи - ефект няма да има, най-много да поставят патрул на ПП, за една-две седмици.

Поздрави

П.С. Светофара не е малоумен, малоумни сме ние, защото мислим, че Княжево не е София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, върни точно 50 метра назад и ще видиш, че има знак за светофар, последван от ограничение 40. Не казвам, че това решава проблема, но просто повече общината не може да направи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към контактния център на СО може да се обърнеш. Имат сайт, където може да подадеш сигнала и после да следиш развитието му. Сравнително бързо работят...като за българска институция де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще се свържа с тях тази седмица. За ефекта ми е ясно, но и аз повече не мога да направя :)

Боре, съгласен съм, че е пълно с джигити, които създават предпоставка за ПТП с поведението си. При този светофар обаче проблемът е, че и нормално да караш, ако свети червено, изведнъж пред теб може да излизе колона от 2-3 спрели коли. Наблюденията ми са откакто е поставен. 1-2 пъти седмично минавам оттам. Светофар непосредствено след завой си е недомислица отвсякъде поне според мен.... А и освен това, ако не бъркам, е пешеходен - тоест няма кръстовище, което да го задължава да е точно там. Нищо не им е пречело да го сложат 40-50 метра нагоре към Лукойла. Само, че първо се действа и после се мисли - слага се знак за светофар и ограничение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм съгласен с теб, но - прочете ли поста на Пепи - има и знак за светофар, има и за ограничение...

Извинявай, но от 40 се спира моментално, освен, ако не виждаш и се движиш "по течението", което връща,към предния ми пост ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-много да нарежат асвалта (че такива ненормални работи само по тоя път съм виждал)

 

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4823172

VW, Skoda, SEAT ги поема бивш шеф от БМВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, привет,

Слушам яко драми по "талавизора" на тема трафика и ремонтите по Тракия. Как стоят нещата реално обаче? Налага ми се да пътувам в Събота сутринта, като трябва да съм в Пловдив до определен час, тъй като отивам на събитие. При супер нормално шофиране съм там за час и половина. Колко в повече да си пиша за Събота ? Събитието ми е към 10:00, така че ще тръгвам сравнително рано и не би трябвало да е супер натоварено. Отделно гледам на гугъл мапс, че не свети да има кой знае какви тапи, но все пак някой гърмян заек да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да тръгнеш час по-рано от нормалното ... последното ми пътуване в нормално време (даже малко след час пик) ми отне два часа и половина при нормално час и половина за мен ... хубавото е , че вече движението е по новоремонтираните участъци , а и има места за наваксване по новия асфалт ... дано само вече са пуснали първото отклонение за Пловдив , защото разчитах в неделя да вляза от там , но ми се наложи да мина през третото и после как се оправих не ме питай .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод светофара - наистина изглежда доста гадно, а и съм сигурен, че 99% от хората не карат с 40... Във Варна също има подобно място, което ме е изненадвало един -  два пъти, въпреки, че го знам, но там ограничението на скоростта е малко по-малко: https://www.google.bg/maps/@43.218556,27.966485,3a,75y,270.43h,70.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1st1UtYMRl0hSropmoG3chAQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Сашо, подай сигнал, със сигурно има начин да се направи по-безопасно - изместване на светофара, бабуна преди завоя и т. н....

Редактирано от rsk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по повод на тази информация имате ли някакво наблюдение: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1451807
Чудя се дали е вярно или просто подтикват хората да си направят едно бързо каско... Колегите с вече по-стари коли (10+ годишни) - имате ли си застраховки на колите за 5-6 хил. лв.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роска, уви, дори да не е точна цифрата, тя надали се различава с повече от +-1 бройка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да тръгнеш час по-рано от нормалното ... последното ми пътуване в нормално време (даже малко след час пик) ми отне два часа и половина при нормално час и половина за мен ... хубавото е , че вече движението е по новоремонтираните участъци , а и има места за наваксване по новия асфалт ... дано само вече са пуснали първото отклонение за Пловдив , защото разчитах в неделя да вляза от там , но ми се наложи да мина през третото и после как се оправих не ме питай .

 

Благодаря за полезната информация! Явно ще се тръгва по-рано в Събота. Като се прибера вечерта ще пусна актуално инфо за това каква е ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по повод на тази информация имате ли някакво наблюдение: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1451807

Чудя се дали е вярно или просто подтикват хората да си направят едно бързо каско... Колегите с вече по-стари коли (10+ годишни) - имате ли си застраховки на колите за 5-6 хил. лв.?

 

Ако съдя по моя опит, то това, че се крадат евтини коли не е така. Факт е, че има бум на авто-кражбите. В радиус 200 метра от офиса ми за 2 месеца изчезнаха 3 коли, но и трите хич не бяха нисък-среден клас на по 15 години. Мазда 6 2014г., Пасат 2009 и за десерт една S6ца 2012г. След разправии и обикаляне, това което се събра като информация го обобщавам на кратко:

- Полицията няма възможността ( а на места със сигурност и желанието ) да се справи

- Пипат малки и много нови групи ( имаше задържани келеши набор 94 на територията на 6то )

- Джамбазите са екстремно нагли и не им пука от нищо. Не ги интересува дали ще ядат бой или ще стрелят по тях, просто са много, ама много нагли

- Бръмчат яко на места където колите се оставят запалени, разбира се предимно зимата, но и лятото доста хора го правят заради климатика ( училища, РЕПове, бензиностанции и т.н. ). Чакат да видят някой шаран и газ.

 

На кратко - правете си каско, но тази "акция" определено не идва от към застрахователите...Разправия е, голям зор е ако се случи нещо и много се чака, но поне е нещо. Иначе оставате с палец в устата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната информация! Явно ще се тръгва по-рано в Събота. Като се прибера вечерта ще пусна актуално инфо за това каква е ситуацията.

Аз да се присъединя към благодарностите :hi: , защото щях да питам утре за същото. Най-късно в 10 в събота трябва да съм в Старосел и се чудех в колко да тръгна, но съдейки по написаното от Гената тръгване в 7 сутринта е достатъчно рано, за да пристигна спокойно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се присъединя към благодарностите :hi: , защото щях да питам утре за същото. Най-късно в 10 в събота трябва да съм в Старосел и се чудех в колко да тръгна, но съдейки по написаното от Гената тръгване в 7 сутринта е достатъчно рано, за да пристигна спокойно. 

Ти ще имаш същия проблем с отклоненията ... второто отклонение за Хисаря го затвориха миналата седмица , казаха по радиото , че е пуснато първото отклонение , но като минах в неделя беше затворено т.е. голяма е вероятността да не ги пуснат скоро , та мисли за обиколен маршрут (или за подбалканската).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност пътя за Старосел е от отбивката за Хисаря (втората на магистралата) , която от по-миналата неделя е затворена и това е най-бързия път , а ти от къде ще минеш :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия петък се прибирах от Пловдив, в отклонените участъци скоростта на автомобили беше 60-70км/ч... 1ч и 30м Пловдив - София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.