Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дебитомер 1,9 TDi


Huku

Recommended Posts

Здравейте :)

 

Или си въобразявам или наистина Шкодичката ми нещо не върви както трябва. Имал съм проблем с предишната кола с дебитомер и ми се струва, че проблема с вървенето е сходен, затова мисля, че е дебитомер.

 

Въпроса ми е следният, ако си извадя датчика на дебитомера, за да направя тест и да видя как е вървенето, ще се натрупат ли грешки в компютъра и трябва ли да ходя после да ми ги изчистят?

 

Не можах да намеря тема за почистване на дебитомера на Фабия има ли такава.

 

Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вероятност да е дебитомера най-добре да се напрви диагностика почистването няма никакъв ефекти или ефекта е временен

може да проваш с изключен дебитомер аз не бих гадал по вървежа най-много с изключен съвсем да се спъне

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го заплакнеш с етерен шпрей за карбуратори , ако се оправи печелиш , ако ли не  ... отиваш на дебитомер (гаранции няма).

Като изключиш дебитомера отива в авариен режим със стандартни стойности за гориво и въздух и ако дебитомера дава ниски стойности за въздуха респективно компа намаля горивото , та ако приемем , че дебитомера се е сдухал ще има разлика във вървенето при изключването му ще набие грешка , но чека няма да светне т.е. дори и да го свалиш няма да ти се налага задължително след това да я качваш на комп , но е добре да я видиш първо на живи данни и тогава ще си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е следният, ако си извадя датчика на дебитомера, за да направя тест и да видя как е вървенето, ще се натрупат ли грешки в компютъра и трябва ли да ходя после да ми ги изчистят?

 

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш няколко log файла с VAG-COM  за да се разбере какъв е проблема. Със спрей няма да има ефект или ако има ще е минимален и пак ще си замине дебитомера. Ако е започнал да не отчита правилно е пътник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.