Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за двигател 2.5 тди 163 коня.


felicialx

Recommended Posts

Колеги, до колкото знам този двигател се е монтирал и на Супърб преди. Въпроса ми е добър ли е и оправдано ли да се предпочете той пред 1.9. Много му е скъпа поддръжката до колкото чувам. Много повече ли харчи от 1.9. Питам защото имам едно Ауди А4 от 2002 с този мотор. Взех го за препродажба, но е в много добро състояние и с хубави екстри. Започвам за се замислям дали да  не си го оставя... Автомобила е на 323000км. без превъртаници и двигателя работи и върви отлично в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,поддръжката му е поне два пъти по-скъпа,а разхода- един и половина.Ти си решаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да си я оставяш за теб  - вземи си  няколко комплекта разпределителни валове,кобилици и повдигачи. :crazy: Това им е слабичкото място.

И да знаиш,,че това животно обича  масълце  само 0W30

В краен случай... 5W30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,този двигател не износва валовете! И маслото му никога да не е 0-30.Само с 5-40!

Проблемът му е в разхода на гориво главно.Обезсмисля се дизеловия автомобил.Иначе ако не е автоматик,добре върви.Има сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава кола на 320000 , автоматик с чип . За дълъг път я препоръчвам(6-7 зависи от скороста) ,но градско разхода си е 12л./100км . Чувал съм ,че 1.9 градско са към 8-9, прави си изводите... Казват ,че разликата в динамиката не е много осезателна... Ако сега трябваше да избирам - бих взел 1.9 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колеги, общо взето потвърдихте нещата който бях чул. Иначе наистина колата върви много добре и звука е съвсем друг спрямо 1.9. Не е автоматик, но си иска повече парички, това е. Въпреки, че за италианка маслото и е толкова бистро колкото не можете да си представите, няма отлагания и гърбицата на вала която се вижда през капачката за маслото е гладка като огледало. Колата не е карана от разсипник просто. 

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, общо взето потвърдихте нещата който бях чул. Иначе наистина колата върви много добре и звука е съвсем друг спрямо 1.9. Не е автоматик, но си иска повече парички, това е. Въпреки, че за италианка маслото и е толкова бистро колкото не можете да си представите, няма отлагания и гърбицата на вала която се вижда през капачката за маслото е гладка като огледало. Колата не е карана от разсипник просто. 

Ако маслото е бистро - значи е сменено скоро.....

Иначе щом няма отлагания - това е доста добре!

Но виждам, че ти е харесала - а и явно искаш нещо по-мощно и по-вървящо.

Тъй че огледай я пак - и ако е в добро състояние, й скачай.

Като имаш предвид и това за разходите - че ще са осезаемо повече.

А оттам нататък - само мога да ти стискам палци! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че за италианка маслото и е толкова бистро колкото не можете да си представите.... 

Не съм експерт, но за първи път чувам за бистро масло (особено при VAG турбодизел), па било то и скоро сменяно. Имам О1, купувана от магазина и още от тогава (28 км пробег май имаше) маслото е ЧЕРНО. Така е и при всички следващи смени досега (около 130 хиляди км) - паля след смяна на масло, гася, вдигам щеката и маслото е черно. Стряскащо звучи, но спецовете казват, че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се учудих, маслото е тъмно кафяво като на бензин. Не знам как така се е получило, но е факт.

 

Има добавка в маслото. Внимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям joro_kem. Малко като поработи на място колата и става черно маслото от саждите в нафтата...5 смени имам досега.

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.