Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за GoPro HERO3 камери


Recommended Posts

Здравейте,

Ако имате някоя от трите серии на GoPro HERO3 моля да споделите мнение или да покажете нещо снимано с тях.

 

 

Колебая се между GoPro HERO3+ Black Edition и GoPro HERO3+ Silver Edition. Гледах разни сравнителни клипове в youtube и черната серия е наистина уникална, обаче има ли смисъл? Харесва ми че и двете могат да снимат до 60 кадъра в секунда и може да се правят клипове на slow motion 

Обаче пък нямат вграден GPS за да показват скороста в реално време. 

 

 

 

 

Ако пък имате опит с други подобни камери, споделете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз снимам с GoPro2 HD, а в компанията от тази година има и GoPro3.

В нормалните режими на снимане - разбирай HD - разлика, която е видима с нормално око...няма! Малко по-добре снима на тъмно. Видео, снимано на 4К, лично според мен е безмислено, не за друго, но аз разлика не виждам, освен в пълненето на картата. За професионални цели - сигурно има значение, но аз, като обикновен юзър съм напълно доволен от заснетото. 30 кадъра в секунда при снимка е супер, но Silver-а с 10, както и GoPro2 не изпускат нищо. Все пак е една секунда това. Колко може да изпуснеш в тези допълнителни 20 кадъра за това време? Имай в предвид, че ако искаш специално яко клипче на забавен кадър - най-добре е да снимаш на по-ниска резолюция.

Само стабилизацията на картината в по-екстремни моменти куца. От покрива на колата снима перфектно, под водата - също, но с колелото на offroad спускане си е мъка. Но такава стабилизация май никой не предлага...

Та от тези на които си се спрял - която и да вземеш - няма да сбъркаш! Tретата серия имат вграден Wi-Fi и е излишно дистанционното ако ме питаш мен, понеже през апликацията за телефона си командваш перфектно функциите. Имай в предвид, че има забавяне на картината през Wi-Fi ако гледаш в реално време, каквото записваш :)

Лично аз съм супер доволен от 2-ката и ме устройва напълно. Но от 3-ката с всички допълнителни глезотийки + по-малка като размер няма как да не останеш доволен. Единствено забелязахме, че батерията държи по-малко. Не знам дали беше заради включения Wi-Fi (макар и моята да беше с включен, но аз имам допълнителна батерия за него) или просто самата батерия е по-малка, но държи определено по-малко като време в режим на снимане. Та съвета ми е - като взимаш камерата, която и да е тя - задължително поне още една батерия, което да те чака заредена наблизо!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 3 блек, моята е от по-първите (преди година и малко) и тогава имаше проблеми във фърмуера, които бъзикаха и батерията. Разликата м/у двете е малка и ако не държиш на дистанционно и 4к (което никога не съм го ползвал) няма смисъл от тея 200+ лв

иначе:

- многото кадри в секунда най-вече си личат в slow motion, примерно ако искаш да си обработваш филмчетата определено има значение тогава.

- дистанционното е гъзарийка, но почти не го използвам, защото wifi режима хаби здраво батерията, по-удобно е от командване през телефона със сигурност.

 

вземи си и хубава (истинска 10-ка) сд карта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз имам от по-старите Silver, без плюс, играл съм си доста със Black, пак от старите. Предимството е на черната възможността за избор на видимото поле (, ако не се лъжа е 90, 120 и 160 градуса) при повечето резолюции, при стария SIlver го има само при 720p, наличието на повече кадъра в секунда също е голямо преимущество. Отделно при по ниска осветеност, при черната серия картината е по-добра и вкарва доста по-малко цветен шум. Това се отснася за по-старите серии, без плюс.

 

Ето два клипчето от Silver при слънчево и облачно време. На клиповете има известна доза смачкване от обработващата програма и алгоритмине на тубата:

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Днес си взех GoPro HERO3+ Black Edition  и направих малко клипчета, много е добър! Свързвам се с таблета към него и му правя настройките и го командвам :)

На събора ще правя много клипчета :)

 

п.п.

сега само Бобеца да намери време да направим това, което си говорихме и съм хепи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.