Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контакти на вратите


ivanov_bs

Recommended Posts

Здравейте,

 

От днес карам Фабия 2003 1.9SDI и имам следното питане (до колкото разгледах няма такава тема)

Като реших да вида дали има зумер за забравени светлини открих,че въобще няма контакти на вратите. Копчето на плафона си е на 0, дори и да го дам на иконата с отворената врата все си свети..... и като се загледах не открих въобще контакти на вратите. Дали има такива модели без ..... не вярвам да е някаква екстра все пак и жигулите ги имат.... и дали може да се сложат

 

Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно плафона гасне със закъснение ... при по-старите е фиксирано в зависимост от това какво се случва в колата - ако всички врати са затворени и дадеш контакт гасне веднага (плавно) , а ако отвориш врата и я оставиш така след 10 мин. ще загасне. При по-новите е програмируем втория интервал (мисля беше от 5 мин. до един час).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за инфото, позаиграх се малко и всичко е както казахте, явно не съм разбрал добре знаците на плафона ... :( иначе светлината в багажника не свети, но нямах време да я проверя, може да си е изгоряла. А и наистина няма зумер за забравени светлини, ще проверя първо да не би да има и да дефектирало или ще сложа ... стига наистина да открия контактите в бравата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата в багажника се активира от микроключе в бравата на петата врата отделно от плафона.

Зумера мисля , че е залепен на платката на километража , а с ключетата на бравите може да имаш ядове ... не знам от коя година започват , но фейслифтовите Фабии са със занитени ламаринени кори за вратите и достъпа е малко затруднен.

Ето го единия

doorlockmechanism2.jpg

вътре има още

5966248355_ef66199907.jpg

Аз смених този първия на дясната заради износено пинче , което късаше пластмасовата облицовка на заключващия механизъм , но пак не пали плафона заради някое от вътрешните ключета свързани с модула на централното и сега когато не запали плафона , но заключа вратите плафона и габаритите на вратите светват :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.