Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дясно ел. стъкло и огледало


Phiko

Recommended Posts

Здравейте,

 

не ми работи дясното ел. стъкло и ел. огледало.

За огледалото - разглобих го сам - моторчето е наред. Сложих го от лявата страна и там си работи (само че обръща посоките нагоре-надолу.)

 

За ел. стъклото не знам - не съм разглабял вратата.

Според мен не стига ток до тези елементи.

Майстори ми казаха, че се управляват от CAN шината и според тях упралението и на огледалото и на стъклото са в моторчето на на стъклото (вътре във вратата).

 

И като се прецака стъклото спира и огледалото.

 

На мен това не ми се вярва да е така - по-скоро нещо по CАН шината се е издънило.

 

Някой да има идея какво да погледна?

На компютърна диагностика не изписва никакви грешки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ще проверя в нас имам една машинка за стъкло само жилото е скъсано, ако го намеря ще ти ядам за проба. От това дето съм видял като съм разглобявал вратата е че огледалото минава през машинката за стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се правите на майстори,защо започвате от най сложното????

Дали не са се прекъснали кабелите в гуфрата......??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че се правя на майстор, просто му казвам да има в напредвид :)

Поста ми не е насочен към теб. Твойта кола живна вчера-134единици даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

Погледнах буксата на вратата и изглежда наред (поне на външен вид няма скъсано.)

 

Както и преди съм споменавал - колата е имала удар в десния калник - да не би там да е прекъснато някъде.

Или някой знае ли тези кабели, като излязат от вратата и влязат в калника накъде отиват? Влизат ли в двигателния отсек или минават зад таблото, например?

 

И лампата в багажника ми изгасна. По едно време светна, после пак изгасна и вече не свети. Крушката е здрава - проверил съм я. Казвам го това, тъй като имаше пост във форума, че комфорт модула се прецаквал и давал такива ефекти - стъкла + лампа в багажника. Някакъв дефектен кварц имало - но къде точно не разбрах.

Но и това ми се струва много сложно.

 

Отделно задните 2 тонколони не работят - видимо има кабели към тях.

Отзад работи само дясната пищялка в задната врата.

 

Ами това е всичко по моето окабеляване. Тези проблеми по принцип са много голяма хамалогия за оправяне, но засега фокуса ми е върху стъклото.

Редактирано от Phiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих дясното ел. стъкло и ел. огледало.

не стана като оригинално - но нямаше части.

 

След разглябване на вратата се оказва, че вътре е текло вода и електрониката (платката), която управлява ел. стъклото и (важно) ел. огледалото е заминала.

Намерихме от моргата някаква подобна - не точно от Фабия - и сега и девте работят - е малко странно, но работят.

 

Например ел. стъклото се сваля само на интервали.

Натискаш копчето, стъклото пада 2-3 см и спира. Натискаш пак и още 2-3 см и спира.

Но пак е по-добре от това да не мърда хич.

 

Ще търся оригинална платка по-натам.

 

В момента и компа записва грешки за комфорт модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти утре ще проверя моя модул дали е в гаража и ще ти пиша. Щом от там е проблема. Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.