Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия-не работи на ниски обороти!!!


uji_85@abv.bg

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро станах член на този форум и ето какъв ми е проблема:

Skoda fabia 1.4 16v 75 коня комби -не ще да запали без натискане на педала на газта.След като я запаля по този начин не ще да работи на оборот или с други думи работи само като натискам педала на газта, над 2000 об. в мин. Майстора ми каза че постоянно излиза една и съща грешка за мап сензора. Сменихме го с нов същия проблем.

п.с. Не съм пробвал дали ще може колата да върви на ход,ако реша да отида на оторизиран сервиз.      

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да дава грешка за МАР сензора няма да се държи по този начин ... по-скоро има друг проблем . На компютърна диагностика само за него ли се сърди или има и други грешки?

Аз лично бих почнал с обстойна проверка на налягането на бензиновата помпа , ангренажния ремък и другия между разпределителните валове , дроселова клапа , бобини , свещи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте отново фенове на SKODA, пиша малко сьс закьснение. Относно темата,оказа се според майстора естествено, че в следствие от падналия акумолатор е блокирал EGR клапана, демонтиралго е захранилго пронудително с напрейение и тои сработил, като сьщевремено е почистил и дроселовата клапа, монтиралги и колата запалила без проблем.И така вече 10-на дни без проблем сьм!!!Всичко това за  40лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега искам да попитам какво масло да сложа понеже я карам всеки ден но на кьсо разтояние по оклко 8км сутрен и вечер.Сега сьм сьс CASTROL MAGNETIC C3  5W 40 на оклко 10200км и на 1г и 2м.Не е бутала да гори от сегашното масло но миказаха че има много ментета на КАСТРОЛ.Незнам кокво и от каде да взема?!Предварително благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.