Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение на компа и резервата за гориво


marinms

Recommended Posts

Случи ми се нещо странно. Колата е Фабия, 2006г. 1,9 TDI, 74kW. По принцип винаги зареждам преди да ми светне резервата и винаги до горе. Но сега реших да не бързам да зареждам, понеже в края на седмицата ми се очертава пътуване и не ми се ходи два пъти до бензиностанцията. За това си следих по компютър за колко километра ми остава гориво. И снощи ми се случи следното: както си карам и компа ми показва още 130 км, изведнъж ми изписука и светна лампата за горивото и компа отчете че остават 10 км. Дори си помислих да не ми е скъсан някой горивопровод и да ми изтича нафтата. Спрях и проверих и нито видях теч, нито миризма от нафта. Качих се с идеята да стигна до бензиностанция и да заредя, но показателите на компютъра започнаха да се увеличават. Така стигнаха до 110 км. Прибрах се без да зареждам. Сутринта като я запалих пак ми показа 10 км и стрелката сочеше минус безкрайност. Бързах да закарам домочадието и жената, а и валеше дъжд и реших, че да закъсам за гориво не е най - удачния момент сега и заредих за 20 лв( за проба). Сега ми показва 250км и всичко си е както си беше.

Чудя се, дали може да разчитам на тези показания и дали няма да ми погоди лоша шега, понеже трябва да мина доста километри, които ще са извън България. Или пък като видя че съм минал 800 км направо да си зареждам, за да не се чудя как да обезвъздушавам след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Или пък като видя че съм минал 800 км направо да си зареждам, за да не се чудя как да обезвъздушавам след това.

;) Това е варианта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е странно, не е нормално. Най добре си зареждай преди да стигнеш резервата или да кажем като ти остават около 200км , най-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставащите км до зареждане, се променят в зависимост от дневния разход (1) на гориво. Ако караш по-икономично, изписва повече км, ако караш по-неикономично - по-малко км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата в резервоара може да има мъртъв участък/пластина/ по реостата

И аз за това си помислих. Но се уплаших да не е компютъра изперкал нещо. 

 

п.п. След като заредих и нивото в резервоара се вдигна, всичко изглежда наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ми добре :)

 

Ми, може на някой пък да му е полезно да знае, че не е единичен случай и проблемът не е само в неговата кола. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.