Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не работят късите светлини - Fabia 1


dbunalov

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Фабия 1 (2007) и днес установих, че не ми светят късите светлини -- ей така изведнъж са спрели да работят :( Последно я карах колата преди 3 дни и си работеха... първо проверих предпазителите, но уви те са здрави. Не свети и контролната лампа за тях, а по-късно установих, че не работят и моторчетата за сваляне и вдигане ...

Дали е от ключа или да търся другаде проблема?

Моля споделете ако сте имали подобен проблем или знаете евентуалното решение.

Благодаря предварително на всеки за съвета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчетата за вдигане взимат захранване от + за крушката на късите. Лампата на таблото също взима + от едната верига за крушката на късите. Защо не стига + не се вижда на стъклената топка. Може да е ключа на късите, може предпазител на акумулатора (тогава и други неща не трябва да работят), може прекъснат кабел.... Най-бърза и лесна проверка е да свалиш ключа и на буксата трябва да имаш два + един постоянен и един при контакт - ако ги има ключ, иначе трябва да се прослдява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря ID A, утре ще гледам какво е :) че днес земята направо ми се клати след Румънското Черно море, което взех няколко дни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A, отново ти благодаря!

Проблема беше в ключа... тоците 12+ си бяха там както каза на клемата.

Ключа навсякъде го предлагат само "марков" за скромната сума от 408 лв. :)

Аз си взех 2-ра употреба за 25 лв. Сега съм се замислил за дневни светлини с което мисля, че товара в ключа ще отпадне като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните няма да ти намалят товара в ключа, но пък ще го заобикалят през по-голяма част от времето. И така ще се удължи живота на ключа. Аз лично съм с SmartDRL модул  вързан на дългите и съм много доволен.

Апропо сигурен съм, че ключът ти е наред, просто пластините в него са се огънали и не правят контокт. Имаше тема в "Сам се справих" как се ремонтират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.