Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фабия 1.9 sdi комби 2002 трудно включва пета


kotata75

Recommended Posts

Колеги помагайте, когато колата е в движение трудно включва пета?Като включи всичко е нормално,като освободя от скорост и искам да включа пета не става трябва да подам газ и чак тогава включва.Някой път като карам на четвърта и искам да включа пета пак не влиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо дали има масло в скоростите ... инак по описанието ми прилича на износен синхронизатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло в скоростите има току що проверено проблема остава.Да сменя маслото но не знам дали ще има ефект?Някакви други препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Да сменя маслото но не знам дали ще има ефект?....

 

Няма да има ефект.

В първия пост си писал, че трудно включва в движение. А на място лесно ли включва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е в скоростите. Както казва Гената.  Може би синхронизатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да е избирача на скоростите казаха ми че имало някакъв лагер и той се прецаквал?Всички други скорости си включват нормално само пета по трудно но не прехърква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този избирач имаш предвид привода на скоростите ли?

Аз затова те питах на място дали включва. Щом на място включва, значи не е от привода на скоростите. Привод, това е системата от скоростния лост до скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е част от привода. Ако там има нещо нередно и на място ще има проблем с включването.

В първия пост си писал, че подаваш междинна газчица и влиза лесно пета, нали? Значи синхронизатор.

Пробвай с двойно амбриране да включваш и кажи как е. Без междинна газ, щото си във възходящ ред. Само ако си по инерция и искаш да вкараш пета, тогава с междинна газ, ама без да си натиснал съединителя, когато подаваш газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е избирача. Или е синхронизатор или някой е бъзикал жилата под лоста и оттам трудното превключване.

post-508-0-43594300-1411500750_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе трябва да се погледне.

На Искрен фабията започнала да не и влиза първа понякога и ми умува и филосовства 1 седмица,всеки ден по 5 пъти ми звъни,да ме пита от какво е,докато не дойде да видим,че се е развил избирача.Как да му кажа от какво е без да и при мен колата,досаден приятел е :) ,ама аз си го зная.

Текло масло...сега във фейса пуска снимки,как ще я мие.Доволен е.А пуска снимки във фейса,защото се прави на обиден във форума...това е др. тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах жилата превключвах на ръка,пак запира на пета,на незапален двигател влиза но не всеки път но на запален запира  като разръчкам скоростите влиза но освободя ли и да искам да включа пета пак запира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е разглобяван избирача може да не е центриран добре и трябва да се презацепва докато не започнат първа и пета да влизат ... до колкото знам тез кутии обичат да си износват вилките , ама пак опираме до историята на колата - правено ли е нещо до сега и от кога се е появил тоз проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е купена януари от автосалон преди това не знам италянеца какво е правил.Като я взех лекопета пак запираше но сега се усили запирането и затова чак сега търся причината иначе с нагласяне пета влиза без да хърка.Шум в кутията няма.днес ми се видя че двигателя е много наклонен към скоростната кутия та се самнявам за тампона на кутията да не е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Така,малко развитие колата е оправена оказа се синхронизатор както предположиха колегите.ПОръчах го ЕТ и след 10 дена доставката дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Така отново проблем с фабията.като отключа с ключа колата отварям вратата и като я затворя се заключва сама,някой имал ли е този проблем ?Нямам аларма,зумера за фаровете работи осветлението на вратата също,проверих за скъсване в маншоните на вратите,пръсках с вд40 ,но проблема остана.Може ли да е микроключе или студена спойка в бравата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е микроключе е ясно, но ми е странно че работи зумера :eusa_think: . Освен ако ключето чат пат не сработва. Можеш да ги видиш през вагком какво показват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.