Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електрически проблем или .....


QOD

Recommended Posts

Здравейте на всички, весело посрещане на Коледа и нова година. На скоро си купих Фабия 1.4 16v 2000-2001. Имам проблем с тоците, всичко започна като една сутрин се оказа че нямам и грам волт в акумулатора. Купих нов но след няколко дни и той капна. Проверил съм алтернатора и всички светлини плюс радиото. нищо не остава включено като извадя ключа от стартера. Ходих на диагностика, нищо. Наскоро един познат каза че за час ще открие какво източва тока от акумулатора. Стигнахме до заключението че е ел. помпата на сервото на волана. Като го откачам само него за през ноща (а не директно минуса, както правех до сега) за сега седмица нямам проблем , но това не е решение. Да по някога в движение светва на таблото кормилцето с удивителна , но това си е от както съм я взел. Замерихме на загасен двигател без ключ в стартера и кабела който излиза директно от акумулатора и захранва помпата и има съпротивление. Някак явно тя тегли ток докато колата не работи. Ако някой знае нещо по въпроса или се е сблъсквал с нещо подобно ще съм безкрайно признателен ако ми помогне. Нова помпа е доста скъпа за да си позволя да я сменя и да се окаже че е нещо друго, вече бях на 4 сервиза и тук в Англия си плащаш за здравей понякога. Предварително Ви благодаря.

 

С уважение, Станислав Тодоров 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй помпата и вижте,сигурно е влязла вода при електрониката и има окиси.

Почистете,проверете ел.елементите и ако не се оправи ще купуваш нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, не е от сервото. след няколко дни пак ми падна акумулатора. не е радиото защото като я купих радио нямаше и тогава за първи път се сблъсках с този проблем. не са никакви светлини в купето защото дори жабката и багажника проверих, пепелника също. къде да е тая оттечка. вече съм направо в безизходица, със сигурност е някоя глупост като централно заключване или нещо подобно но не мога да продължавам да опитвам защото всеки път като се разреди ми коства много, а колата ми трябва да ходя на работа. бих я продал ама не ми се струва правилно да го натреся тоя проблем на друг защото аз не мога да се оправя. все пак съм много признателен че дори в навечрието на коледа някой е намерил време да отговори на мойта молба. БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте на всички, весело посрещане на Коледа и нова година. На скоро си купих Фабия 1.4 16v 2000-2001. Имам проблем с тоците, всичко започна като една сутрин се оказа че нямам и грам волт в акумулатора. Купих нов но след няколко дни и той капна. Проверил съм алтернатора и всички светлини плюс радиото. нищо не остава включено като извадя ключа от стартера. Ходих на диагностика, нищо. Наскоро един познат каза че за час ще открие какво източва тока от акумулатора. Стигнахме до заключението че е ел. помпата на сервото на волана. Като го откачам само него за през ноща (а не директно минуса, както правех до сега) за сега седмица нямам проблем , но това не е решение. Да по някога в движение светва на таблото кормилцето с удивителна , но това си е от както съм я взел. Замерихме на загасен двигател без ключ в стартера и кабела който излиза директно от акумулатора и захранва помпата и има съпротивление. Някак явно тя тегли ток докато колата не работи. Ако някой знае нещо по въпроса или се е сблъсквал с нещо подобно ще съм безкрайно признателен ако ми помогне. Нова помпа е доста скъпа за да си позволя да я сменя и да се окаже че е нещо друго, вече бях на 4 сервиза и тук в Англия си плащаш за здравей понякога. Предварително Ви благодаря.

 

С уважение, Станислав Тодоров 

Колега,незнам при теб но при мен се появи същият проблем,но се оказа че като откача буксата към климатика нямам консумация и незнам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.