Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Своеволия на стъкло предна лява врата.


sashom

Recommended Posts

Привет,

 

Имам някакъв странен проблем с вдигането на предно ляво стъкло. 

Машинката уж работи. Странното е това, че при отворен прозорец когато поискам да го затворя се получава следното:

 

1. Вдигам бутона - стъклото се СВАЛЯ с около 20-тина сантиметра и спира ( разстоянието винаги е еднакво),

2. Вдигам пак бутона - стига ток до машинката но не прави нищо. Чува се, че тръгва но всеедно нещо спира стъклото. 

3. Вдигам пак бутона и вече тръгва нагоре. 

 

Също така по някое време ми отказа и втората степен на бутона да се вдигне до горе стъклото без да държа бутона. 

 

Не знам въобразявам ли си, но понякога след като измия колата се оправя. Или е съвпадение, че е мита точно тогава или не но действително понякога работи нормално. (Веднъж на 20-тина вдиганя примерно).

 

Моля за идеи на какво се дължи.

 

пс: ако не става ясно мога да направя клипче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Виж, дали не е нещо такова:

 

Също така ето и още една тема:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/45272-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE/

 

Ето и решението:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/45272-странно-поведение-на-предно-дясно-стъкло/?p=326079

 

Тук могат да ти оправят всякакви такива проблеми, свързани със системата във вратата (частите са качествени - мисля, че дават и 2 години пълна гаранция):

http://www.mikrondocev.com/

 

Поздрави

 

ПП:

Обобщено: има защита, която предпазва от затискане - пръсти, глава, куче, дете и т.н. При автоматично вдигане на прозореца, тоест без да държиш бутона, сработва защитата, когато усети натоварване (повиши се консумацията) и се сваля надолу веднага. Обикновено до последната позиция, до която е било свалено стъклото или до тази позиция, от която си му натискал да се вдигне автоматично.

Изчезва автоматичното вдигане, когато се случат няколко последователни активации на защитата - компютъра решава, че някой си играе или просто отказва да вдига автоматично, за да предотврати изгаряне на моторчето или други неща - не знае точно какво става и изключва автоматичното вдигане на прозореца. Оправя се след време самичко. Това е в общи линии. Най-често се прецаква колелцето вътре в моторчето, деформира се с времето, защото е пластмасово и от натоварванията - мръсни прозорци и т.н., просто се изкривява, което е хубаво, защото иначе би следвало да изникнат други проблеми, доста по-скъпи.

 

ПП2: Първото колелце си го купих от Лада, както съм споменал в темата, обаче се оказа некачествено - мекичко си е било в самото начало още. Изкара една седмица. Второто го купих от Микрон Доцев от последния линк - кара вече 5-6 месеца без проблеми, дори и при мръсни прозорци.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претоварва се моторчето и за това тръгва обратно ... изчакай да се стопли и ще се оправи ... моито преди малко направи същото - тръгнах да го вдигам и то се свали до долу и после успях да го кача с помощ (дърпах нагоре докато държах бутона) , а до сега никога не е правило проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори.

Станах и направих няколко клипчета.

 

От направени 15 -тина проби това са най-интересните :

 

https://www.youtube.com/watch?v=o4mDW-Qf6KY&feature=youtu.be - Стъклото тръгва надолу и не сработва втората степен (да се вдигне само) Това се случва в 90% от опитите.

 

2  https://www.youtube.com/watch?v=LxikoVIYvLk&feature=youtu.be - Всичко е ОК дори сработва втората степен. Това се случва мноооого рядко.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uOrLd5tyh1o&feature=youtu.be - Стъклото тръгва нагоре, но не сработва втората степен.

 

Явно действително става въпрос за защитата да се затисне нещо. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товари се моторчето.

Трябва най- малкото профилактика, почистване и ревизия какво е износено. Направи го преди да изгориш моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е,че много често като натисна бутона за сваляне и стъклото не се сваля или леко мръдне и до там.Натискам,натискам и по някое време се сети,че трябва да се сваля.Не мога да си обесня,нещо контакт ли не дава,както трябва или има някакъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък проблема е само скачването на стъклото.Сваля се,няма грижи,обаче качването от нема време.Все едно незацепва.И след няколко минути се качва,но в тоя студ докато се качи и подгрева на дупето непомага:(.При мен проблема от бутона ли е или?С пускането нямам никакви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моито се оправи (така де оправих го) :D

Разглобих вчера лявата врата и се оказа , че задния водач се разполовил така , че въжетата си седяха опънати в половината държаща стъклото , а долната половина се разхождаше по лайстната. Бърза подмяна на двата водача и вече работи като ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Такааа,

 

И аз намерих проблема и имам временно решение. Свалих външната и вътрешната лайсна на кората и вратата които уплътняват стъклото. Измих ги хубаво. Без тях няма никакви грижи. Сваля се и се вдига чудесно и без да се напъва. При монтаж само на вънжната майсна отвое няма никакви грижи. При монтаж и на вътрешната която се закрепя към кората започва да се торможи моторчето. От 5 вдиганя един път се включи защитата. Осван да ги почистя, което вече направих, друго не ми идва на ум. Оказва се, че при мен проблема е от прекалено големия натиск който правят тези лайсни на стъклото. Някой има ли идея как да пооправя нещата. Ако ги намажа с нещо да минава по лесно стъклото то постоянно ще е омазано. Кората съм я наместил според мен както трябва да бъде ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така си свалил кората , свали и тапите , през които се отвиват болтовете на стъклото и огледай водачите ... ако искаш да смазваш нещо мажи релсите на стъклоповдигача , инак рискуваш да получиш добре надрано стъкло от страната на намазаното , защото мазнината събира само мърсотия , а и как ще си почистваш стъклото ако омажеш лайстните не знам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.