Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дросел клапа Фабия 1.9 сди и висок разход


plammbata

Recommended Posts

Здравейте.Вчера чистих смукателните колектори и най- накрая установих защо свети чека.Клапата е умряла на отворено положение.Та въпроса ми е  някой пробвал ли е да ремонтира тази клапа и какво им се прецаква-дали запчатки или моторчето в нея.Това за клапата.Разхода 10.5/100 градско.Не вярвам да е от клапата. Единственото ми обяснение остана,че я карам само незагряла 5км сутрин и 5км вечер,почти като загрее и я спирам.Извънградското е 4.5. Термостата е наред.Между другото като ми затегна шайбата на алтернатора-ми счупи рамото на обтегача на пистовия ремък-възможно ли е да е изместена центровката на ангренажа от това./И още нещо което ми направи впечатление:като свалих колекторите -почистих и камерите на главата-до колкото можах,но  първата камера /откъм маховика/ беше перфектно чиста-но много омаслена.Отдавам го на това,че само на този цилиндър не беше задръстена тръбата за маслените пари,а на егр-а си беше абсолютно затапена.Поправете ме ,ако има и друга причина за това/.

Редактирано от plammbata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.