Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгрев на огледалата и стъкло


tedy85

Recommended Posts

Здравейте,от както съм купил моята Фабияна не ми работи подгрева на огледалата и дясното стъкло не се сваля от копчето/като я купувах дясното стъкло се сваляше после отказа/. Сваляхме тапета от дясно и видяхме на едната платка /модул/,че има мухъл по нея в долния и край. Зачистихме го,но така и не се оправи подгрева и свалянето на стъклото. Копчето работи пробвахме го. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера как се включва подгрева на огледалата.Като сложа бутона за подгрев на огледалата,трябва ли да включвам и подгрева на задното стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какъв ключ за управление на огледалата си ... ако управлението е отделно за ляво и дясно и в средата е подгрева , тогаз при положение подгрев трябва да е включен и подгрева на задния прозорец ... ако управлението е ляво - дясно заедно , отделно дясно и подгрев , тогава подгрева работи самостоятелно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ключа за огледалата е в средно положение, между ляво и дясно където е нарисуван подгрев, то тогава подгрева работи без задния реотан. Това е по мое наблюдение. Ще прочета и в книжката да колата все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ключа за огледалата е в средно положение, между ляво и дясно където е нарисуван подгрев, то тогава подгрева работи без задния реотан. Това е по мое наблюдение. Ще прочета и в книжката да колата все пак.

Точно така е.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и в книжката, така е както съм писал. Друго ми е любопитно, дали има някаква защита против забравяне на подгрева включен. Случва ми се да го забравя икарам няколко дни с включен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно неработещото стъкло - при мен имаше подобен проблем със задните стъкла и проблема беше отстранен много лесно като извадих и разглобих копчето, а след това зачистих контактите вътре подобно на старите дистанционни за телевизорите. Разглабянето е лесно, но трябва да се внимава, защото имаше мънички сачми вътре. В случая може и да е друг проблема, но не пречи да се опита така, цялата работа ще отнеме половин час с мнооого бавна и внимателна работа ако не е правено до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и в книжката, така е както съм писал. Друго ми е любопитно, дали има някаква защита против забравяне на подгрева включен. Случва ми се да го забравя икарам няколко дни с включен.

Няма защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева работи само по 20 минути и на огледалата и на задното стъкло. Ако пак трябва след 20 минути, се минава през друга позиция и пак се връща на подгрев копчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно неработещото стъкло - при мен имаше подобен проблем със задните стъкла и проблема беше отстранен много лесно като извадих и разглобих копчето, а след това зачистих контактите вътре подобно на старите дистанционни за телевизорите. Разглабянето е лесно, но трябва да се внимава, защото имаше мънички сачми вътре. В случая може и да е друг проблема, но не пречи да се опита така, цялата работа ще отнеме половин час с мнооого бавна и внимателна работа ако не е правено до сега.

Почистих копчето преди време,но и така не тръгна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих  лявото огледало и видях,че стига ток до огледалото за подгрева. Дясното ме достраша да го отворя,че да не го счупя. Мисля да сменя и 2-те огледала да съм сигурен,че поне са нови и здрави. А за стъклото не знам какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалото/само стъклото/ лявото, се опитаха да ми го откраднат, но само успяха да го спукат. Моето е с подгряване и с двойна зона и в зелен тон. В ЕТ струва 67лв. Без двойна зона и зелен тон пак струва толкова. Дясното не питах колко струва. Ако ще ги сменяш, и старите са ти не тонирани, по-добре вземи зеленикави, много по-приятно седят.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същия проблем. Десния прозорец прави някакви въртели - работи, но засича, на моменти слиза долу и трябва да чакам и да се мъча десетки пъти докато захапе и се качи догоре. Иначе и при мен и двете огледала не подгряват...!? Ако някой има решения...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На машинката за стъклото има на една платка с 3 букси на нея и се оказа, че е от нея. Не знам как се казва /модул за управление на стъклото така предполагам/ и ще го търся в някой магазин колко струва. Някой дали знае дали управлява подгрева на 2-те  огледала или само на едното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Използвам темата:

Забелязах че при включен подгрев на задното стъкло, някои реотани не работят.

Решим ли е проблема или трябва да се сменя цялото стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решим е. Имах същия проблем на една друга кола, там ми работеха само 3 от всички . :) Ходих при едни момчета и намазаха прекъснатите реотани с електропроводим лак. Оправиха се и работеха без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има в магазините предлагащи продукти на Локтайт , ето ТОВА е продукта ... единственото условие е да няма влага във въздуха демек хубаво е да се прави лятото , почистваш и обезмасляваш хубаво в мястото на прекъсване , ограничаваш с хартиено тиксо около реотана и нанасял лепилото ... хубаво е да хванеш поне по 1 см. в здраво . По спомен струва към 15 лв. ... аз съм го ползвал за две мои коли до сега и работи.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за информацията!

При първа възможност ще потърся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.