Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за тази машина Skoda Fabia 2.0


macheto

Recommended Posts

Здравейте може ли някой да помогне с мнение за Fabia 2.0 115ps 2001г. интересува ме най вече като двигател как е разход подръжка и слагане на газ.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вървежа ще е много добър. За газ идеален мотор. Има тенденция да харчи масло, затова се проверява в сервиз преди да се купи, какво е състоянието на колата. Тук има изписано доста, но най-често са в Октавиа тези двойки 8v. Oбслужването е евтино, ангренажа е с 1 обтяжна ролка, водна помпа, свещи, кабели може би. И някой друг датчик ако излезне в последствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е скъп за поддръжка разхода не висок сравнен с двг  1.6 101 и 1.8 125 е идентичен но при фабия определено 1.4 е по-икономичен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор за мотор на Фабия! Ще е пъргава и подръжката не е скъпа. Проверете колата да не е "изморена" в някой клубен сервиз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Служебната ми Фабия е с такъв двигател, но е от 2005 г. Вече е на 313 000 км, от които около 250 000 съм изминал аз. Единственият сериозен проблем, който е създала, е счупена турбина на водната помпа - на 295 000 км. Един път са сменяни лагерите на амортисьорите, биалети и тампони на носачите, прахоуловители на задните амортисьори и блока за ръчното управление на парното/климатика. Върви прилично, харчи прилично за атмосферен двигател.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.