Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Потъване педала на спирачката


Fabianowhite

Recommended Posts

Привет Шкодаджии, от миналата година съм собственик на Фабия 6Y5 1.2 64к.с., подготвих я за зимни условия що годе. Изкарах я в началото на месеца да я пробвам на снега, добро поведение имаше. Озадачи ме само 1 нещо, когато изключих от скорост и натиснах спирачка малко по-рязко на хлъзгав заснежен терен, педалът на спирачката потъна надолу неочаквано с придружаващо триене/стъргане подобно на метал в метал. Досега не ми се е случвало, когато дръпнах леко крака от спирачката и натиснах отново си спря нормално без потъване и стържене. Искам да добавя, че колата няма ЕSP, а само блок на ABS. Това същото потъване се получи пак при преминаване през легнал полицай. Същото се получи и при ниска скорост около 30км/ч пак при спиране и леко стъпване върху замръзнали буци от киша.От моите убеждения стигнах до извода, че всичкото това нещо го прави, когато е изключена от скорост и се натисне по-рязко спирачката на заснежен/хлъзгав терен. Като при натискането на спирачката и потъването със стъргане на педала няма изгледи на поднасяне. По принцип в зимни условия карам и я държа на скорост, но при забавено спиране от много ниска скорост си я изключвам от скорост и си спирам. На дъжд и сухо не съм забелязал подобно поведение и затова досега като цяло бях много доволен от спирачните й възможнжсти. Закарах я на 1 майстор, само че за съжаление вече беше сухо времето и той нямаше как да симулира същата ситуация. Човека огледа нещата и ми обясни, че ABS е електрически и при по-рязкото натискане на спирачката, ABS почва да се шашка и чуди и педала потъва, за да мога аз да упражня по-лек натиск върху самия педал и това било нормално и да си карам така.

Ако някой е имал подобни проблеми, нека сподели. Бъдете живи и здрави през новата 2016 :plate_skoda: :banger_2:

Редактирано от Fabianowhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като потъне педала пак спира, но трябва или леко да го върнеш назад, т.е. да го припомпиш, или да чакаш сама да спре, докато стърже, което при втората ситуация обикновено удължава повече от нормалното спирачния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.