Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1 проект


Niksen

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро карам Фабия 1 едишън 100 2007-ма 1.9 тди 101к.с. и съм решил да я понаправя колата и имам следните въпроси:

1. От къде мога да открия втора ръка фарове с лупи или лупи за вграждане на човешки цени?
2. Какъв размер гуми и джанти препоръчвате, аз лично съм се спрял на 16" но не знам с какви гуми няма да опира.
3. Повечето от вас сигурно знаят какви седалките на едишън 100 и въпроса ми е дали ще изглеждат добре ако оставя мрежичките по средата и страниците да са кожени?
4. Каква разлика ще даде във вървежа, понеже вече е с турбо от 131к.с. и ще ходя да я настроят, понеже не надува правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл :)

1. оригинални фарове в България много трудно ще изкочат, лупи за вграждане имаше един човек от vw форума който с това се занимава
2. 16 са си оригиналния размер на рс-а, а гумите са 205/45

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

1. За фарове, аз бих следил OLX, mobile, cars, току виж пък изпадне нещо. Ето за пример, след едно 3 мин търсене, какво излезе:

http://olx.bg/ad/far-farove-za-shkoda-skoda-fabiya-fabia-lyav-ksenon-ID5eSHc.html#26ff3bef11- ето за пример един ляв

Относно лупите, аз съм си купувал от тези - http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=3149и съм ги купувал от съответния магазин.

 

2. Мони вече ти е отговорил.

 

3. Въпрос на вкус, ако на теб ти харесва действай, какво значение има, дали и на нас ще ни хареса ;)

 

4. Със сигурност трябва да има осезаема разлика след като ти настроят колата и колкото по-добър е мапера, толкова повече "разликата" ще ти хареса ;)

 

Успех с проекта!

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 1 точка, точно на този ляв фар му е счупена дясната горна щипка, където се хваща винта. Освен това на ляв фар, баласта има скоба отзад за хващане към задния прозрачен капак на фара, а на снимките е свален. Внимателно да не е от удар и да не може да се монтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блаогодаря колеги, а знаете ли някой, който да се занимава да ги слага лупите за вграждане във Варна и съответно колко струва? Само 205/45 ли стават, примерно ако са 205/50 ще опират ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарове с лупи от РС само от Чехия втора ръка. Кожата изглежда много добре на тези седалки. Виждал съм на живо. Също и в комбинация с напа по средата. Имам снимка на направена седалка и дори с червени шевове. Отлично изглежда. Качването на снимки тук е само за членове. Простосмъртните имаме фантазия.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... Качването на снимки тук е само за членове. Простосмъртните имаме фантазия.

Може да качите снимките, където пожелаете. Сайтове за снимки в мрежата има на 1 милион места, след което качете линка тук. Да, трябва ви фантазия, за да намерите един от тези 1 милион места или по-скоро ви трябва много малко компютърна и интернет грамотност.

Просто в сървъра няма място за снимките на всички. Нямаме неограничени ресурси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качил съм снимката в подходящ сайт за снимки и вече съм я пратил на ЛС на колегата по негово желание. Тук няма да я кача. Фантазирайте на воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качил съм снимката в подходящ сайт за снимки и вече съм я пратил на ЛС на колегата по негово желание. Тук няма да я кача. Фантазирайте на воля.

Само в един "фантазиран" свят хоста и дисковото пространство са безплатни! Добре че има няколко "балами" да си плащат членски внос, който е символичен -  по 2лв на месец и още няколко модератора да се занимават, та да има форума. Не си прав!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може и да не съм прав, но хилядите сайтове за снимки като Рic.bg са безплатни, въпреки, че дисковото пространсво не е безплатно. Това е единственния форум в който членувам и не може да се качват снимки от всички потребители. И накрая ще припомня, че съм във форума от доста време и помня времето когато снимки се качваха от всички без проблем.

След това едни останахме равни, а други станаха по-равни.

Все пак колегата получи снимката на седалките. Желая му успех с проекта!

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може и да не съм прав, но хилядите сайтове за снимки като Рic.bg са безплатни, въпреки, че дисковото пространсво не е безплатно. Това е единственния форум в който членувам и не може да се качват снимки от всички потребители. И накрая ще припомня, че съм във форума от доста време и помня времето когато снимки се качваха от всички без проблем.

След това едни останахме равни, а други станаха по-равни.

Все пак колегата получи снимката на седалките. Желая му успех с проекта!

Като говорим за други форуми, може да имат голям проход от реклама, или спонсори. Няма друг начин. Този трафик се плаща.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niksen, тъй като си от Варна, най-добре и за теб и за колата ти ще е да се обърнеш към Гюнтер сервиз http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/39009-g%C3%BCnter-service-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кое, всмисъл, говорил съм с тапицер, а настройката на турбото ще я направят в TST racing, ако може да ми помогне за фаровете и да ми удари рамо за джантите, иначе няма смисъл да му губя времето на човека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл само с турбо да се мапва колата , поне едни дюзи от 131коня да се сложат за да се използва потенциала на турбото ... Едни 160 коня са постижими :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги, имам вече прогрес по проекта, днес купих джанти на принцесата, 16-ки пет лъча от Ауди S-line и ги дадох да ги боядисат в черен мат, с настройката на турбото имам леки спънки и дефакто от тях зависи дали ще остане бюджет за кожен салон, от лупите се отказвам, понеже се надявам да ми я боядисат малко, понеже има малко забележки отвън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги, вчера взех джантите от боя, вече са черен мат. Днес си взех и колатс, бях я дал за ремап в Ifi dik тунинг вече е 144к.с. и 349 НМ въртящ момент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мериха я 130 коня е на колелата, много съм доволен от вървежа, на първа и втора няма голяма разлика, но на по-тежките предавки разликата е огромна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да знаете от къде мога да закупя гуми 205/45 или 205/50 или 55 16-ки втора ръка на човешки цени, благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остана да сложиш и някоя снимка да я видим :) и аз карам със 205/45/16 един приятел сложи 17-ки събраха се и не опират ама там вече гумата е много ниска ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да и сложа и джантите и ще кача снимки, но сега е със стоманените и изглежда ужасно, не искам да са много ниски, но просто на 45 и на 50 не мога да открия гуми втора ръка, а на 55 ще са високи и мисля че може да опират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да знаете от къде мога да закупя гуми 205/45 или 205/50 или 55 16-ки втора ръка на човешки цени, благодаря предварително

Знам ама в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.