Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна лагер предна главина?


sashom

Recommended Posts

Привет,

 

Разбучал се е лагера на предна лява главина. Имам няколко въпроса и моля за малко помощ!

 

1. Има ли начин да се извади главината без скоби които да купувам (с подръчни домашни материали)?

 

2. Възможно ли е да се смени (избие) само лагера и така подновената главина да ми излезе 15-тина за лагер + работа пари вместо 120+ за нова? Ако да много бих бил благодарен да ме насочите къде биха ми свършили тази работа.

 

Поздрави,

А.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намерих скоба с която да я извадя. 

Преди да го направя да попитам, след вадене и почистване на оста, трудно ли се слага новата лагер главина, тоест трябва ли ми инструмент или влиза спокойно. 

 

Някъде прочетох, че се сменя и голямата гайка която я държи ?

Тази процедура налага ли някакъв реглаж ? (предполагам, че не понеже не е директна част по окачването но за по сигурно да питам).

 

Гайката може ли да се развие с гаечен ключ с извито рамо като тези :

406095.jpg

 

до колкото намерих информация номер 30 ? Понеже ми се струва доста навътре и не мога да преценя ще я захване ли ключа.

 

Поздрави,

А.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм правил тази процедура бих споделил някои съображения, пък нека хората с опит да поправят, ако има неточности.

 

Предполагам си виждал инструментите като в това видео-показно за вадене и монтиране на предна главина (лагер):

 

 

Скоба като тези, които ги има в Бриколаж, Практикер и т.н. подозирам, че няма да е подходяща, защото тя използва за опора оста на шенкела, т.е. в случая това ще е самата полуоска. При тази постановка има риск вероятно да прецакаш от натоварването я някое каре, я нещо друго по крайното предаване. Освен това скобата изтегля главината, за разлика от шайбите като в горното видео, които избутват самия лагер от леглото му в шенкела (което е по-сигурния начин).

 

Монтирането на новата главина става отново с впресоване с набора шайби.

Гайката май наистина се сменя с нова, защото старата се прецаква при развиване (с някакви законтрящи зъбчета е).

 

Като цяло процедурата изглежда малко по-сложна в сравнение със смяната на заден лагер и трудна (или невъзможна) за изпълнение в домашни условия с подръчни материали.

 

Колега, сподели накрая как си се справил с тази задача, че при мен се е разбучало също някое колело, само че аз все още съм на етап определяне "от кое колело идва точно" (засега заподозрян е един от задните лагери, но трябва да се провери).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги,

 

Моля някой който го е правил да потвърди или отрече горното от поста на колегата.

Трябва ли да се извади шенкела или може и без да се разглабя отзад само да се извади и вкара главината.

 

За ваденето имах точно такава скоба предвид каквито има по магазините.

 

Поздрави,

 

А.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

 

 

 

Без такава скоба нищо няма да направиш освен да повредиш лагера!

 

Вариантите са ти два: единия с тази скоба, която е не малко пари и другия е сваляне на шенкела и набиване на преса, но тук отново се ползва тази "шайба" от двете части, която е част от скобата!!! Работата  на тези две челюсти е да натискат върху самия лагер а не върху главината, при натискане чрез главината ще повредиш лагера.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.