Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

свети чека


policaiko

Recommended Posts

Здравейте,карам Фабия 1.4 100 к.с. с АГУ,когато я карам на газ светва чека и се появяват грешки : 

  

17584-ламбда корекция след катализатора: банка 1 достигане лимита за рециркулация,постоянно

 

16785-поток на рециркулация на изгорелите газове засечен недостатъчно:постоянно

 

 

А когато я карам  на бензин не светва чека.

Въпросът ми е дали имам проблем с недобре настроена газова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да отидеш в сервиза , където са монтирали газовата уредба да си ревизират монтажа , явно нещо не е в ред на управлението ... с някакъв български инжекцион карах две години и половина и нямах никакви проблеми , докато не цъфна бобинката на клапана на изпарителя и прецака управляващата верига на газовите клапани , но чека не е светвал (и сега не свети) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел някъде,че ако настройката на газ се различавала с повече от 0.7 % бензиновия комп.се бъркал и затова светвал чека.А и когато преминава от бенз.на газ се усеща доста,и на газ е доста по мудна.Май ще и трябва настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи я на VAG-COM да видят каква е грешката. Тая лампа светва от хиляди неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вероятност някое уплътнение да не сложено и да не уплътнява както трябва и да смуче въздух от някъде ,може би при монтажа на газовия инжекцион се е получило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Показва ми грешките от първия пост.Ако смучеше въздух нямаше ли оборотите да играят,или да са постоянно високи.

Редактирано от policaiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната грешка която ми излиза е с EGR,май ще го свалям да го чистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги пак  здравейте,изчистих егр клапана и дроселовата клапа,колата сякаш се поотпуши но чека пак светва.Сега грешката е недобра рецилкулация на изгорелите газове.Дали не е запушен катализатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя ламбда сонда.Има ли как да я замеря,или какво трябва да показва като гледам живите данни.

Редактирано от policaiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , запиши номера на грешката , която записва и провери на сайта на Ростех или пиши коя ... така не може да се гадае ... моита старата Фабия записва грешка за ниско налягане (или количество) гориво , когато и свършва газта и се чуди да мине ли на бензин или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е р0401,при мене излиза:недобра рециркулация на изгорелите газове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.