Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зумер забравени светлини


Uns7opAbL3

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Изправих се пред доста голямо затруднение, и ще съм много благодарен ако някой ме пообразова малко... Става въпрос за фабричния зумер на фаровете. Той не пее вече... Откакто ключа/врътката ми се развали зумера за фаровете не свири, спря да цъка мигач звука цъкалката направо изчезна... Все едно си в космически кораб баси... включваш и само светлинна индикация... А да и звковите предупреждения от основното табло изчезнаха... Което ме навежда на мисълта, че всички тези функций са събрани в една джиджафка... С цел отстраняването на този досаден проблем ще се наложи да разбера къде е тая проклетия пищяща.

 

Благодаря предварително за каквото и да е оказано съдействие и се извинявам за отнетото ви време.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен отказа, но за Октавия четох някъде, че проблема вероятно е в микроключе което казва кога е отворена вратата. Нали зумерчето преписква когато изключа двигателя и отворя вратата.  Ако успея да го оправя ще споделя какво е при мен... :/

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Damn... Опасявах се от тази диагноза, макар някакси вътрешно в мен си я знаех :( И все пак благодаря за инфо-то... Дано като сменя ключа да запищи отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом са изчезнали всички звуци значи не е от микроключе. Звука на мигачите казва, че му е изчезнал. Звуците за предупрежнения като например забравена ръчна или ниско ниво на течността за чистачки. Също и при изгоряла крушка свири освен, че свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да да... Никакви предупредителни звуци... Дано с подмяната на модула да се оправи и пищялката... Да си призная хич не ми се демонтира контролната конзола... А и да споделя интересен факт, който имах подозрения, че е така но днес го видях нагледно... Та именно без значение от конфигурацията на оборудвянето клемореда на всички е абсолютно идентичен... различава се само контролната платка и ходовия механизъм на врътката... Установих го при така да се каже хибридно асемблиране на 1 превкл. механизъм от 2 различни... Различни до степен допълнителния механизъм за пръскалки-фарове(единия механизъм има другия не) така и от стоп-мъгла(също като предходното) Утре сутрин тест... Дано да се получи ретрофита, та да мина с 30лв. вместо 112лв. както "Булдим"-ауто ми изрецитира сумата, та ми се нацепиха петити от зоррр...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.