Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с алармата


knejata

Recommended Posts

Здравейте :)

Както е видно от заглавието на темата имам проблем с алармата- включва се сама!

Включва се сама но не веднага след заключването, може да престои 10 часа и след това сама да се включи.

Имам ваг-ком, гледах за грешки по електрониката, алармата- нищо не излиза, не показва да има отворена врата...чисто без грешки.

Алармата не е монтирана допълнително- оригиналната си е.

Ясно е, че ще потърся и електричар да погледне по обстойно, но все пак ако аз мога да проверя нещо ...

 

Благодаря предварително :)

 

Фабия 1

1.2 BMD

2006 година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че имам проблем със сирената, дават и 5 годишен срок на експлоатация. Явно батериите в нея вече са се разтекли. Една такава (на друга кола) вече рециклирах с нови батерии, но платката беше здрава.

 

Тази я дават, че се намира отдолу под ламарината, която изолира купето от ауспуха. Някой свалял ли е тази сирена, случайно?

 

Чудя се ще може ли да излезе само с откачването на ауспуха от тампоните му?

 

В събота и неделя се заемам.

 

8851646x.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с оригинална аларма, батерии и аз не съм сменял, даже на 5та година, като беше за обслужване в ЕТ ги питах дали ще сменят батериите на сирената и те казаха че не се налагало. Както и да е.

Това отзад ти е само сирената, едва ли от нея е това включване със закъснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами те батериите не се сменят, затова и в ЕТ така са ти казали. Самата сирена е капсолована и не е направена да се обслужва, струва само 300 лв. :(

От нея ще е, гледахме с вак-ком, нямам никакви проблеми.

Преди няколко месеца същото се случваше с едни ауди на приятел- оказа се сирената, ще покажа със снимки.

Рециклирах я с нови батерии.

Надявам се тук да е същия проблем, защото по колата всичко си работи. Алармата ми следи само вратите, нямам обемни датчици и други подобни.

 

8851773H.jpg

 

8851774t.jpg

 

8851775O.jpg

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,купих една Фабия 1 - 2003г. и установих,че има някаква аларма Getronic модел VW 000 Z55 127 , но няма дистанционно  а само едно ключе (не електрическо,а обикновено,като ключа за запалване,но по-малък) ,с което се включва и изключва.

Има капаче,под което има DIP превключватели (5 или 6),като 3 и 4 са ON останалите - Off.

Може ли да се програмира към нея друго дистанционно ?

Или изобщо мога ли да я премахна,предполагам,ще трябва да се възстановяват прекъснати връзки.

Монтирана е доста професионално,кабелите са като фабрично прекарани,само светодиод на таблото издава,че е допълнително поставяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.