Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане относно оборотите на Fabia 1.9 SDI


niki4BG

Recommended Posts

Питането ми е следното, тъй като съм нов собственик на марката Skoda и до сега не съм се сблъсквал с нея, какви са нормалните обороти на количката при празен ход, както и нормално ли е след запалването на автомобила оборотомера да сработва със секунда закъсенение. Благодаря предварително за отговорите! Също така искам да попитам за проблем при първите три степени на климатика ( не сработват, работи само 4-та) дължи ли се на заминал резистор или проблема е кардинален! Благодаря Ви колеги, поздрави Николай! :)

Редактирано от niki4BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ( не сработват, работи само 4-та) дължи ли се на заминал резистор 

Прекъснал е термопредпазителя на самия резистор.

Намира се зад жапката, на кожуха на кутията на парното, в горния край .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, а имате ли идея къде мога да намеря такъв?! И специализиран сервиз ли да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! За оборотомера е нормално. А на празен ход стрелката на оборотите трябва да покрива точно еденицата на скалата където пише 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са 3.

1-ви, нов от магазина, цена .... нямам си идея.

2-ри, от морга с неясно състояние .

3-ти, купува се от магазин за електронни компоненти само терморезистора със същите стойности като оригиналния и се подменя.

Ако ще се подменя изгорелия, новия се монтира само със кримпване, други похвати като калайдисване, увиване на крачетата върху изводите на стария не са за препоръчване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за своевременните отговори, колеги!Оборотите са малко под 1000 на празен ход! Ако е необходина настройка, как и от къде мога да ги регулирам?

Редактирано от niki4BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за своевременните отговори, колеги!Оборотите са малко под 1000 на празен ход! Ако е необходина настройка, как и от къде мога да ги регулирам?

Аз също купих такава Фабия преди месец,оборотите на празен ход са към 900. Според написаното и твоите са толкова.Мисля,че това е нормалната стойност.

А разхода засичал ли си? Моята даде около 4,7л/100км. при едномесечно ежедневно каране по 70-80 км. дневно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм я засекъл, колега! Утре, вдруги ден ще информирам относно разхода! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.