Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ел стъкла


snaiperisto

Recommended Posts

Здравейте, има следните проблеми с Фабия: Ел стъклата работят , дори когато отдавна съм загасил двигателя, а мисля, че не трябва да е така?

Вторият проблем е, че се налага да вадя бушона на дясното стъкло, защото има някаква консумация и ми пада акумулатора?

Чул съм за някакъв комфорт модул, но не съм на ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , на бутоните трябва да има напрежение до отваряне на вратата (поне на моита Фабия е така) ... отвориш ли вратата спира ... ако има някакви други интервенции и сте оплели конците :sorry:

Таймаута на конфорт модула е плаващ и може да се определя през ВАГ -ком , но нормално е 30 мин. тествано е и после спира всички ненужни консуматори включително и плафона (забравял съм го да свети и сутринта беше изключен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 30мин колега? Много са според мен. А , не ми бачкат микроключетата във вратите , съответно и плафона не светка , когато отворя вратата , да не би това да има връзка някаква с моя проблем?

 

 Имам още една Фабия от ден-два , ще засека времето на нея , но проблема с консумацията на ток остава.

 

 пп.  Да не пускам нова тема ... как се мери консумация на ток от акумулатора? Имам някакъв прост мултицет , освен волтаж , друго не съм мерил и не знам на какво да го превключа ?

Редактирано от snaiperisto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пп. Да не пускам нова тема ... как се мери консумация на ток от акумулатора? Имам някакъв прост мултицет , освен волтаж , друго не съм мерил и не знам на какво да го превключа ?

Разкачи минусовата клема от акумулатора. Включи мултицета да мери ампери. Сложи превключвателя му на най-високото, което поддържа - предполагам 10А или 20А. Едната сонда на мултицета я допри до освободения минус на акумулатора, а другата - към разкачения минусов кабел на колата. Стойности до около 30-50мА се считат за нормални. По-голямата част от тази консумация идва от алармата и плейъра.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , схванах , имах представа как става , но не знаех , на мултицета какво да направя. 

 От днес пък друг "филм" се появи , скапа ми се зареждането нещо , започна да ми присветка лампата за зареждането на таблото , не постоянно и за секунда. Срам ме е вече да пускам нови теми , та ще питам тук...от какво може да е? С някакъв електронен блок ли е алтернатора , барабар с четките или нещо друго?

 

 Срам - не срам , ще чукна още една тема , че и други ядове имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.