Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми от 1 ноември - задължителни ли са?


fennko

Recommended Posts

За карането пил съм твърдо за, ама да се свалят и на "колеги" и близките им. Преди година бах качил видео от тв7, за вдин бивш пожарникар и жена му(полиционерка), на обед влезе в градинката пред нас, чупейки 3колчета и пейка... 2ч го държахме "насила" с още 2 момчета, докато дойдат негови "колеги". Бяхме запушили и бул. Д. Петков в едната посока, белким стане по-бързо, ама не стана. Накрая "приятелите" му в синьо се опитаха да го покрият, като единия оттях духа на дрегера, ама ги снимах и не стана ;). Опасно е да се кара пил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    8

  • shaft

    6

  • b3lq7a

    6

  • vlazarov

    5

Най-много писали в темата

Ами Боре и в момента в правомощията на ДАИ има сваляне на номер и принудителен престой за 6 месеца. Тогава може ли да се каже "Вече има такава санкция" :eusa_think: ? Сега ще се разширява нейното прилагане. А след 6 месеца вече едва ли ще има някои нужда от зимни гуми. Доколкото разбирах от статията промените са минали през комисията/ите, първо четене, май и второ (не следя парламента и програмата му) и остава само обнародване. Идея си нямам дали е така, нито дали промените ще влязат след седмица/месец или повече време. Просто, от позицията на шофьор, за мене това е само симулиране на работа и биене в гърдите как се работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иве, комисиите обсъждат, гласуват и приемат с мнение, даден ЗаконоПРОЕКТ, да стигне до пленарна зала.

После има обсъждане на същия в пленарна зала, гласуване дали изобщо да бъде допуснат до явно фактическо гласуване, после първо гласуване, ако има неща за корекция - срок за това, пак първо /ако се приеме - окончателно/, след това второ гласуване, после следва срок, в който се изчаква евентуално вето на Президента /и цялата последваща процедура/, пак тогава обнародване и влизане в сила!

А, за ДАИ - дреме ми, личният ми автомобил, не е в тяхната юрисдикция ;)

Та, по-леко с лозунгите и манифестите.

Когато стане факт, тогава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няма стенограмата от последното заседание на комисията - интересно ми е да видя какво са мъдрели относно гумите и като цяло.

Мене повече ме интересува това:

 

В чл. 189 се правят следните промени: 1. Досегашният текст на ал. 5 се допълва в края с ново изречение: „В случай, че някое от заинтересованите лица не е намерено на постоянния адрес, а новият му адрес не е известен, след връщане на обратната разписка, се извършва нова проверка от служител на съответната областна дирекция на МВР по настоящия му адрес. Ненамирането на нарушителя на настоящия му адрес се установява чрез съставяне на протокол за извършено посещение на адреса. В този случай, електронният фиш се поставя на таблото за обявления и в интернет страницата на съответната областна дирекция на МВР или се оповестява по друг обичаен начин, като същият се счита за връчен от момента на обявяването му.”

 

Това до колко може да се смята за вярно - един вид служебно връчване.

То прилича малко на актуалното - гласувал си с валидна бюлетина ма не съвсем :)

 

Поздрави

 

ПП: 4мм грайфер най-вероятно ще минат - има становище на производителите и вносителите на гуми :)

Редактирано от hamsia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А попринцип каква е драмата с това връчване, кому е нужно това преследване. Намерен ненамерен не може ли в самия акт да има срок, в който ТИ да си провериш в КАТ за размера на глобата и те да си се трупат на сметка там и както с данъка, докато не си ги платиш няма ГТП?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от какъв зор ТИ ще проверяваш в КАТ дали нямаш някаква глоба? Защото си мислиш, че са те снимали? Или си си гледал на кафе? В момента начина на връчване на фишове/актове/НП от всички държавни органи е ясно разписан в законодателството и са длъжни да го спазват. Ако го променят кадърно е друга бира. Това, което са сътворили по-горе влиза в конфликт с една купчина нормативни актове и вярно ще пада като кокос от палма. В един идеален свят тези документи би следвало да влязат в единна система на полицията и да могат да се разпечатат и връчат от всеки патрул на пътя, ако те спре примерно за проверка и системата изплюе висящ фиш. Ама в нашия свят това ще е още едно основание за "двайска".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам колеги в Швеция. Там има яко камери и пътен контрол. Естествено камерите са обозначени от 200 метра. Питал съм ги дали не могат да се скатават. Отговора е, че уведомлението за нарушението ти идва или по пощата или по мейла. Дали си го видял си е твой проблем. Като не го платиш, отива към данъците (ама наистина отива, а не като в България само на теория) и си го плащаш с допълнителна наказателна такса.

Въпрос на желание е събирането на наложени глоби. Не е сложно. Но както съм казал 100 пъти, КАТ работят само про-форма. Реално те дейност не извършват никаква. Освен симулативна де...

Тотално друг е въпроса, че в България от страна на МВР няма никакъв контрол кой къде реално живее и местообитава. По големите градове, особено в София е пълно с хора, които живеят от години във въпросният град, а по л.к. са от тотално друго място. Това е проблем и за връчвания на всякакви документи и от гледна точка на плащане на данъци, а и много други неща. Това също е лесно да се промени, но отново е въпрос на желание от "държавата".

Абе въобще толкова проблеми има натрупани, че трябва здраво да се рине с лопатата. То не са едно или две неща...

 

п.с. - Да не се засегне някой. Аз също не съм "кореняк" софиянец. За сметка на това от ден първи на живота ми в София, аз имам постоянен адрес и адресна регистрация точно там където живея. Карам си колата в София и тук си плащам пътния данък. Плащам и по-скъпа гражданска също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен точно това се случи - от друг град ми е книжката, по лична карта съм “софиянец“, коли и адреси, всичко ми е тук, но книжката не съм сменял. Глобата ми отиде по адрес на книжката...от тамошната служба полиция са ме търсили на адреса. До тук добре. Не ме намериха там, след което изпратиха писмо до тукашният ми адрес по лична карта. Отидох до пощата и се разписах за писмото и капанът щракна. Не съм ходил никъде, нито съм плащал каквото и да било...минаха години, аз го забравих съвсем наистина...и скоро проверявах ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ми към НАП и опалЯяяя! Имал съм 360лв за плащане, като 60лв са натрупана лихва на глоба от КАТ (пише си го). :) никой никъде другаде не знае за тези пари изобщо!!! Нито в общини, нито на други места, само в НАП си знаят, и си траят, и си трупат лихвата.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.