Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване, отказ на комуникация


martin555

Recommended Posts

Здравейте колеги. Пуснах тема, дано някой може да помогне с насока, за което благодаря предварително. Имам два ключа за централното заключване. Проблемът е, че при натискане на бутоните им, вратите не се отключват (няма комуникация с модула), а става само механично от ключалката. Някой с подобен проблем? Може ли да ме насочите кой модул приема сигнала от ключа и в коя част на автомобила се намира. Благодаря предварително! 

Редактирано от martin555
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш който и да е бутон на дистанционното и веднага след това отключваш с ключа. Дистанционното е с плаващ код и натискането на бутон променя кода, а ако колата не е в обхват, там остава стария.

Ако не сработва това, трябва диагностика, за да се види, дали изобщо имаш записани дистанционни в конвиниенс модула и евентуално да се въведат наново. Антената е на него. Пишем си за дистанционни на Шкода, не на афтърмаркет монтиран тук, без значение къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Опитах, но не се получава нищо. Пропуснах да спомена, че преди се отключва/заключва, само когато вън е горещо - 30-35 градуса или колата е карана час-два и се е затоплило купето. Ще трябва диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да добавиш, като информация?

 

Провери, дали когато си вадиш ключа от стартера, светват плафоните на купето, ключето да е в положение за отворена врата. Ако не светват, вероятно имаш проблем с микроключето в ключалката за палене. А при наличие на ключ, дистанционното се деактивира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е паднала батерията на дистанционното напълно от студа :)

И на двата ключа умишлено смених батериите преди година, не е от това. :) С плафоните всичко е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, така както го описваш прилича на лоша спойка. Може при диагностиката да гледате, вече не си спомням кой канал беше, като натискаш бутони на дистанционното, дали модула ги разпознава. Антената е на модула, сваля се долната кора под волана и конвининса представлява модул с много букси от двете му странни вертикално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, така както го описваш прилича на лоша спойка. Може при диагностиката да гледате, вече не си спомням кой канал беше, като натискаш бутони на дистанционното, дали модула ги разпознава. Антената е на модула, сваля се долната кора под волана и конвининса представлява модул с много букси от двете му странни вертикално.

Ще разгледам модула под кората за лоши спойки, ако не - диагностика. Благодаря за вниманието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мен е горе долу същата работа,ръчно се отключват а от бутоните на ключа не иска.Само че аз установих че когато натисна копчето да отключвам ми премигват лампите долуна вратите и се чува едно цъкане от модула за отключване,явно до него стига сигнал но релето не го пуска към централното.Същия проблем имам и с подгрева на задното стъкло,понякога работи по някога не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз имам проблем от днес. Сутринта всичко си беше наред, но към обяд колата не се отключи от копчето на ключ. Отворих я от ключалката на вратата и я заключих без проблем от копчето на ключа. Но пак не иска да се отключи от него.

И сега я отключвам от вратата /отварят се всички врати и багажника и светват плафоните/ влизам вътре ако се забавя малко почва да писка алармата. Палиш, млъква и вече сичко е наред. Слизам, заключвам от ключа и пак не иска да отключи. Заключва дистанционно през ключа , отключва само от вратата.

Помощ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампичката никога не е светкала откак колата е при мен. Проблема се реши с отваряне на ключа, почистване (силно казано), поразмърдване на платката и обратно сглобяване. Сега и светка и двете копчета работят.

Благодаря, колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.