Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прословутото придръпване на бензин ?!?


stefano_silic

Recommended Posts

Здравейте колеги !

колата е фабиа 1.4 мпи 68 коня, бензин и газ. На бензин върви ужасно, придръпва и забива муцуната.

Тъй като съм от Русе, ходих на диагностика при нашия прословут шкода майстор там и на компютъра му изписа грешка в 1ва ламбда сонда. На газ колата върви перфектно, защото по неговите думи не се ползва 1вата ламбда сонда на газ. Така, сменил съм свещи, чистил съм дебитомера, смених бензинова помпа, смених и 1вата ламбда сонда с оригинална Бош, но проблема си остана. И вече се чудя какво да правя, трябва ли да я нося пак на диагностика след смяната на ламбда сондата, за да я изчистят грешката или направо да ходя да чистя тия инжектори? ако някой колега може да помогне ще съм благодарен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега! 

Най-вероятно имаш 1 или повече бензинови дюзи със запушване. Искат си чистене. 

Споделям от личен опит. 

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колега , да не ти е записала грешка за ниско налягане на гориво ... там записва грешка , когато е малко газта и контролера се чуди дали да обрне на бензин или не ... в такива случаи само забършете грешката и не оставяй газта да свършва ... колкото до ламбдите - ползват си се и двете и на газ и на бензин и може да се видят на живи данни , нормата е да варира от 0.9 - 1.2 волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих дюзите, дадох да ги почистят, 20 ли. За четирите. Подобрението е явно... А пък тоя майстор в Русе, много здраве от мен... Ламбда сондата дето ми каза че била. Уж добър майстор пък нещо не позна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.