Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Потропване и съмнителни тампони...


Peter_CLX

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро при смяната на гумите със зимни рекох да огледам набързо положението около предните колелета, тъй като са ми се появили някакви потропвания от предницата, най-отчетливо при малки и "резки" неравности, например по павирана улица или плитки ръбести дупки или при тръгване и натискане на спирачката (друг симптом: понякога се усеща леко теглене вляво или вдясно при рязко ускорение или аварийно спиране).

 

Накратко, това което видях е следното:

 

https://s14.postimg.org/ek91gvkep/20161121_202547.jpg

https://s15.postimg.org/lzlvtf0rv/100_4166.jpg

 

Хлабината, която се забелязва между отвора на тампона и палеца на завъртения около оста му носач (колата е вдигната на крик и колелото е увиснало надолу) ми се вижда ненормално голяма и съмнението ми е, че тропането на предницата идва оттам.

 

Моля за коментари на колеги, които са имали подобни оплаквания и разправия с тези тампони. Това, което не ми е много ясно от находката е дали да се приготвям за смяна и на самите носачи - възможно ли е износване на повърхностите на шестоъгълния палец или нещата се оправят само с нов тампон?

 

PS. В студените месеци при температура под 10 градуса и незагрял двигател, на легналите полицаи ми се проявява и друга "екстра" някъде от предницата - прискръцване като на панта на дворна селска врата. При загряване на колата скърцането изчезва. Предполагам, че това пък е от прословутите втулки на реактивната щанга, но в тази насока не съм се вживявал засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, това скърцане при плавно обиране на окачването отпред при легнали полицаи, и аз го имам, до сега не съм разбрал от какво е, но ми се струва че е от прашниците на амортесиорите, при студено се втвърдяват и скърцат като се обере окачването

само предполагам де, всичко друго по окачването ми твърдят че е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането и аз го имам. То си е нормално за модела защото го има почти от нова . :)

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това скърцане идва от тампоните на стабилизиращата щанга и се чува само при по-ниски температури,когато се втвърди гумата.Пръскаш ги със силиконов спрей и забравяш за неприятния звук.За да ги напръскаш,не е нужно да ходиш ма канал,просто навиваш пълен десен и пръскаш левия тампон и обратно,пълен ляв и пръскаш десният.Това го четох тук във форума и при мене има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.