Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно загряване


potrebitel_FX

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Нов съм във форума и може и да има теми за моя проблем. Ще съм благодарен, ако ме ориентирате. Та колата ми е Фабия 1 , бензин 1.4, 16 V, 75 кончета. Проблема е , че при положителни температурати колата достига работната си температура, но последните дни при отрицателните въобще не може да ги достигне при градско каране 10-15 км. стрелката стои на половина, а когато съм по някой булевард и карам на 4-5 та преавка дори и пада. Та според мен няма какво друго да е , освен термостат, даже съм запазил час за смяна в сервиз. Парното също не духа наситено топло. Та искам все пак да попитам дали има нещо друго,специфично за този двигател, което да трябва да се погледне, или просто тия двигатели са така - загряват по-трудно.

 

Благодаря предварително за отговорите :) Весели, спокойни и безаварийни празнаци на всики вас !!! 

Редактирано от potrebitel_FX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, направих необходимите интервенции. Смених термостата, като го отвориха се оказа, че е оригиналния. Новият, който ми сложиха е на производителя MAHLE-BEHR. Имам осезаема разлика в загряването на двигателя, вече си заграва докрай, и най-важното си държи температурата без да я смъква. Парното също вече е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Приятел, стрелката за температурата на какво положение стои, когато ти загрее мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90- таблото е програмирано да игнорира колебанията от +/- 3-5 градуса около 90- те след загряване, за да не се шашкат потребителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.