Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на трансмисионно масло


flo

Recommended Posts

Първо Весела Коледа!

 

Намерих няколко подобни теми, но те са само за Октавия.

 

Та въпроса ми е, може ли да ме ориентирате какво е заводското масло и с какъв вискозитет, не държа точно да е оригиналното. Също ме интересува колко течност побира кутията. На места чета, че трябва 75в90. За този вид смяна на масло никъде не мога да намеря заводски данни. Колата е фабия 1.9 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фабия е синтетично масло GL5 не помня точно колко събираше, около 2 литра. Кутията си има горна и долна пробка, по класическата схема се налива докато прелее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода от край време слагат синтетични масла в скоростите и аз заложих на W80 за ръчни скорости на Опел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е, може ли да ме ориентирате какво е заводското масло и с какъв вискозитет, не държа точно да е оригиналното. Също ме интересува колко течност побира кутията. На места чета, че трябва 75в90. За този вид смяна на масло никъде не мога да намеря заводски данни. Колата е фабия 1.9 тди.

http://kolalok.com/transmisiyata/skoda/fabia.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е  SAE 75W - G 060726A2
 

Оригинални числа:

 

G 060726A2

 

G052178A2
 

G052726A2

 

Код на продукта:

999000036

 

По надолу има таблица за модели Шкода

 

http://www.cc-autodily.cz/olej-synt-prevodovy

 

p.s

Алтернативно масло

 

1 LITR-SAE 75W VW TL521 78,525 12,726-Y OCTAVIA / FABIA 1+2 / ROOMSTER 

 

http://www.cc-autodily.cz/search/?kod_alt=G++060726A2

999000036
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода от край време слагат синтетични масла в скоростите и аз заложих на W80 за ръчни скорости на Опел ;)

И доволен ли си от опелското?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от MAXXUS немско е. Няма никаква разлика в работата на кутията сравнено с оригиналното. Скоростите влизат абсолютно гладко, без усилие, включително и първа при бавно движение, независимо от сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И доволен ли си от опелското?

Това не е първата ми Шкода , която карам с това масло ... най-честия проблем - трудното включване при студено време го няма ... вече ако има проблем в самата кутия - не го решава ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.