Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нестабилни обороти


dr80

Recommended Posts

Здравейте.Извинявам се предварително,ако темата ми не е където трябва(пиша за първи път).

От близо година карам Фабиа комби 1.4 75кн.с 2001 AUA.Купих я от доверен човек на 114000км и я обслужих(ролки,ремъци,филтри,кабели,свещи),сложих и газов инжекцион. 11000 км карам без проблем до преди седмица.
Паля колата и близо след минута заработи на 3 цилиндъра и чека взе да мига(след оше 2-3мин. светна постоянно и колата се пооправи малко).Закарах я на диагностика и показа греша в 1-ви целинър и изгоряла 1-ва ламбда сонда-или кабелите и.След огледи кабели, свещи,бобина,дюзи-свалени и почистени на ултразвук.Разменихме 1-ва с 4-та дюза и я оставихме така до сутринта,запалихме я и заработи нормално като остана грешката само за ламдата.От тогава при първо палене нещата се повтарят с раликата,че си работи на 4-ри цилиндъра но след половин мин.оборотите заиграват 900-1300об докато позагрее (3-4м.)и се пооправя.Получава се едно леко предърпване и на газ и бензин докато карам(и топла и студена).
Извинявам за дългия пост,ако ви остане време пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,ще я закарам да я почистят и да проверят още веднъж бобината.

Ако някой се сеща още нещо нека даде насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми остана малко време и понеже много ме дразни как тарталясва реших да огледам по обстойно.Дроселовата клапа е малко омаслена(и най-вероятно ще я почистя).Гледам,гледам и не вярвам на очите си-кабелите от компютъра към акумулатора(и още някъде) гризани от мишка.Изолацията и 2 кабела(син и оранжев)бяха скъсени по 5мм.Пораздалечих ги и отидох(едвам едвам) при един приятел да ги запоим(голямо бъркане падна-всичко пречи)Закачаме диагностиката и излизат 9 грешки(временни по думите на приятеля ми) и трием.Паля и колата си заработи както преди.Надявам се това да ми е бил проблема.

Търся си малки котенца,че колата вън а мишките са в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.