Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за дискове+накладки и катализатор?


Huku

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Първо да кажа, колата е Skoda Fabia с мотор ATD - 1.9 tdi

 

Износването на накладките е неравномерно. На предно дясно колело външната накладка е да кажем на около 60% от първоначалното си състояние, вътрешната не я виждам. На предно ляво колело външната накладка е под 10%, даже понякога ръба на накладката закача в ръба на диска. Вътрешната отново не я виждам.

Колата е с 4 диска и при задните накладки това не се наблюдава или поне не толкова видимо.

На какво може да се дължи това и как може да се оправи. Карам колата от около 140000 километра и спирачната течност не е сненяна.

Ако се смени спирачната течност, това ще помогне ли за по - равномерното износване на накладките? Или какво друго би трябвало да се направи?

Още едно питане относно дисковете. 

Кога е нормално да се сменят и дисковете. В момента моите са изтънели и са на около 55-60% от оригиналният си вид?

 

п.п. Питам чисто хипотетично, за да си изясня някои неща за мен самият. Аз ще сменя и дисковете, и накладките и спирачната течност.

 

Вторият ми въпрос е относо катализатора. Има много изписано за премахването на катализатора, но аз искам да попитам, конкретно за моят автомобил. Какво ще стане и как ще се промени работата на мотора и разхода на колата ако се премахне катализатора. Защото едни хора ми развиват теория, че ако се премахне, няма да има какво да прави съпротивление на турбото и щяло да се намали мощността. Това според мен не е така, но искам да чуя и друго мнение.

 

Мерси предварително.

 

Поздрави

Редактирано от nick4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да махнеш катализатора.Нищо няма да и стане.Но като чета как в последно време се затягат нещата,особено за дизела....

Неравномерното износване на накладките е от апаратите.Дисковете на око не може да прецениш колко са износени.55-60%?Ми ти нямаш дискове бре.

В книгите си пише колко е минималната дебелина на диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както го описваш си за дискове и накладки вероятно водачите са клесяли и се движат трудно от там неравномерно износване

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За накладките явно имаш проблем със левия преден апарат. Смяната на течността едва ли ще помогне. Но е хубаво да се сменя на 2- 3 години. Трябва да се раздвижи апарата.

За катализатора, моя го откраднаха, на Октавия 1 със същия мотор, и сложих някакво гърне. Разлика във вървенето няма, само бучи повече, което си е отврат на дълъг път. Аз не бих го махнал, но не ме питаха :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Малко късно отговарям, ама все пак.

 

Смених всичко, 4 диска + накладки, изчистване и раздвижване на спирачни апарати и бутала, и смяна на спираната течност.

Ще видим как ще е сега.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.