Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задната чистачка спря изведнъж


karaul

Recommended Posts

Здравейте, някой да има идея защо може да се получи следния ефект:  задната чистачка отказа изведнъж да работи, бушона е здрав, задната пръскалка работи, предните чистачки също...!? Ако някой има идеи, да споделя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получава се така понякога в следствие на замърсяване в оста на рамото. Не опитвай да я пускаш сама повече. Приготви си популярното "WD-40" и парцали. Отвири задният капак под такъв ъгъл, така че споменатата вече ос да е във вертикално положение. Напръскай я обилно с WD-40С, а парцалите използвай за да педпазиш боята. Изчакай  3-4мин., задействай чистачката на интервално движение и веднага отиди да помогнеш на рамото да се раздвижи, като го буташ. В описаната ситуация това би трябвало да помогне. Важно е да спомена, може би знаеш, но все пак, WD-40 е разтворител и не смазва, не го чакай да поизсъхне и тогава да включиш чистачката. Слад като я раздвижиш, използвай някаква водоустойчива литиева смазка (синя на цвят) за профилактика.  Ндявам се да съм помогнал. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има прекъснат кабел.

Не може , а наистина има прекъснал в маншона с кабелите на петата врата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да използвам темата на колегата за нещо свързано с чистачката. Чистачката работи, но пръскалката не работи. До колкото помня щом не тече отзад значи не е прекъснат маркуча в тавана, а отпред. Въпроса е къде точно трябваше да се рови, някъде зад акумулатора или под компютъра ли беше? Колата е sdi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням когато не пръскаше пущината отзад, едното място на което рових за да свържа маркучето беше под компютъра. След което се беше извадило и на още едно място и за да стигна до него се наложи да махна подкалника /от ляво/ защото там също се беше извадило маркучето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен, благодарение на съветите на колегата: "sdi-diesel" стана и в момента работи безотказно, благодаря за указанията колега!  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

При мен имаше подобен проблем - чистачката започна да включва все по-рядко, накрая съвсем спря. Покрай електрификацията на багажника, майсторът ми оправи и чистачката.

Оказа се лоша връзка в кабелите около левия заден калник. Преди да се разглобява, може да се провери с пробна лампа какво идва на двигателя на чистачката. Доколкото помня трябваше да има захранване (+,-), и 2 сигнала - 1 за включена чистачка, и 1 за няколко завъртания при пръскане.

 

Малко извън темата - за WD40 :-)

Аз поне вече знам 2 вида:

- "официален внос" пише вносител за България, цена - относително висока. Няма силен мирис, оставя мазнина върху хартия.

- няма вносител на етикета, Цена 3-4лв/ голям флакон. Мирише на разредител за боя (МРТ, АМВ), след пръскане върху хартия изсъхва напълно. Освен да разтвори нещо, не върши работата на WD40. 

Редактирано от surfer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.