Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките Фабия 1 2001 1.9 sdi


Mupo88

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Преди известно време чистачките ми започнаха да пръскат, по-слабо и по-слабо, докато едната почти не пръска вече. В крайна сметка видях, че маркучът, който свързва с пръскалото на едната чистачка се е откачил или скъсал ( няма хубава видимост). Въпросът сигурно ми е глупав, но доста време гледах под капака и така и не успях да разбера какво да разглобя за да мога да използвам ръцете си и да се опитам да видя точно какво е? :) Ще се постарая и снимки да кача малко по-късно.

 

Благодаря на всеки отзовал се.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките (ако правилно разбирам) са закрепени на пластмасовата кора под чистачките. За да я свалиш махаш рамената на чистачките , уплътненеито на задната стена на коша , две пластмасови гайки има в двата ъгъла на кората и една или две щипки в средата и като го повдигнеш ще видиш тръбичките. За пълното отстраняване на кората трябва да се измъкне от един жлеб под стъкло , но честно казано това постепенно намаление на дебита ми звучи като умираща помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Ще се опитам първо да видя как може да оправя маркучите и пръскалките и ако няма ефект ще мисля за помпа. Но хубаво се вижда, като пусна течност към пръскалките, че тече м/у маркуча и пръскалката и малко на стъклото.

 

Благодаря ти, ще пиша дали съм се справил сам или пак ще я карам на майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.