Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задната скорост - не иска да излиза


Robbie_Williams

Recommended Posts

Здравейте Колеги. Автомобилът е Шкода Фабия 2006-та PD 1.9 ТДИ 101 коня, комби.

От преди една година започна да прави един такъв проблем - задната скорос не иска да излезе. Понеже го правеше веднъж на 2-3 месеца и с малко усилия (20-30 секунди внимателна ръчкане) излизаше, не съм го правил на проблем. Отскоро обаче, взе да ми го прави на седмицатга веднъж и по-лошото - все по-трудно успявам да я изкарам от скорост. Гася автомобила, пробвам и на изгасен - отново не става. Преди ставаше с леко натискане лоста надолу, сега и така не става. Често се налага да паркирам и после треперя като излезна на улица на заден, дали няма да блокирам движението, ако задната не иска да излезе. Маслото е сменяно преди 50-60 хиляди километра. В Шкода ми казаха, че няма нужда да се сменя. Имам леко изпускане на масло под скоростната кутия (уж от някакво чопче), от сервиза ме увериха, че загубите са минимални и да си карам така. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво мислите, че може да бъде. Направи ми впечатления, че предишният собственик на колата е сменял маслото на скоростната на 40-60 хиляди километра. И още нещо - шум на свободна без натиснат съединител (сякаш като първичен вал на скоростна кутия). При натиснат съединител проблем няма. Дали имат връзка тези неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте извън градско каране, малко агресивно /оборотомера да не пада под 2000 или 2200/ с изреждане на скоростите от 2-ра до 5-та.

Има ли покачване на оборотите с 1-2 черти и след 2-3 сек.нормализиране.
 
Иначе маслото за скоростната кутия  за 1.9 TDI, с мотор ATD,AXR,AZL е еднакво ,даже почти за всичките Шкоди
SAE 75W-90 syntetický olej pro manuální převodovky-1.9 l.

 

SAE 75W-90 syntetický olej pro manuální převodovky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разбирате от скоростни кутии и други неща,тука има сайт 

 

https://www.uloz.to/!tzzu6jwt/37-fabia-prevodovky-02t-a-002-pdf

 

Натискате Stáhnout pomalu
 
ще ви излезе прозорец,за вкарване на код  и един учебник от 34 стр.го имате na P.C и гледате 
motor -1,4 l/74 kW 1,4 l/55 kW 1,9 l/47 kW,

скоростна кутия EYW EYX EYY


скоростна кутия 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем със влизането на задна скорост, не искаше въобще да влезе. Има един болт, който с ключе 14/15 се затягаше, утре мога да ти го снимам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Колеги, интересно! Един приятел ми каза, да задържам съединителя 5 секунди и това да включвам задната скорост - откакто го правя, задната скорост не ми е правила проблем да не иска да излезе. Как да го разбирам? Съединител ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.