Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък


Toni96

Recommended Posts

Здравейте, не съм много сигурен дали темата е за тук ако не е моля модераторите да я преместят в правилния раздел. Въпроса ми е за данъка на колата майка ми е инвалид на 100 % и е освободена от такива задължения, но продължавам да плащам.Какви документи трябва да закарам в съда (ПП. Имам генерално пълномощно), благодаря ви за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да попиташ в твоята община какви документи ще ти поискат, най-вероятно само решение на ТЕЛК или както се наричат сега. Но при данък 20-30 лв., дали въобще си струва да вадиш каквито и да е допълнителни документи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е подобен случая. Наистина както Иво казва, трябва да се отиде в община, там се попълваше молба, прилага се копие от ТЕЛК-а(не помня дали имаше и други документи) и там вкарват в системата, че автомобила бла бла е освободен от данък. Тоест правиш го еднократно, а не всяка година.

Обаче аз ходя всяка година и подавам мобла, за издаване на бележка, че автомобила е исвободен от данък. Правя това месец преди да дойде времето за ГО (така е безплатно и след 7 дена си я взимаш, тоест имаш 2 ходения до общината). Тази бележка представям на техническия пункт. Уж трябвало да излиза в системата това и да не носиш бележка, но една година се оказа, че не е така и се разкарвах, като гламав. За това си я изваждам тази бележка, за да ми е сигурация всичко.
 

П.С - Има и друго, ако колата е придобита по време на брак, данъка се разделя на две. Тоест при Вас едния е с ТЕЛК и се освобождава, но ако другия не е, неговата половина се плаща. Напълно се освобождава, ако и двамата са с ТЕЛК (при мен е така).

Поне така се беше преди няколко години, като се занимавах с това, все пак най-добре в общината да се пита. Поздрави! :)

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вчера ми се наложи да попълвам заявление за зачисление в данъчното на автомобил, който притежаваме от 20-години, но тъй като не е зачислен в данъчното, не мога да сваля от регистрация. Както и да е... Та във въпросното заявление или по-точно Декларация, при попълването на данните има съответни графи свързани точно с твоя въпрос, дори можеш да подадеш декларация, след регистрацията, точно по-повод натъпване на обстоятелсто, водещо до данъчно облекчение. Ще поставя линк с въпросната декларация тук. Надявам се да съм бил полезен. http://www.nap.bg/document?id=1055

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.