Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьори за Fabia Mk1 Мнения-Препоръки


igyumishev

Recommended Posts

Здравеите колеги, мислех, че няма да дойде момента за тази интервенция, поне при мен де(Мислех да я продавам,след дълъг размисъл се отказах), но май дойде времето на амортисьорите. По принцип съм много доволен от поведението на пътя на Fabia-та, поне от моята, нямам много опит с други. Когато взех колата, нещата бяха доста "стегнати", което в моменти в които съм сам в колата, е доста голямо удоволствие, но почна да се "лашка" много и ме дразни,дори кафето ме е страх да си оставя в CupHolder-a, защото при кръгово или по-остър завой всичко си променя местоположението. Да си призная, до момента само на служебна кола ми се е налагало да сменям амортисоьри, но те направо хлопаха, а при мен такива симптоми няма.
Иска ми се да сложа нещо "по-стегнато" от нормалното, разбира се далеч съм от идеите с Жълто Кони, Билащйн Б6-8 и тем подобни "Супер-Спортни", относно комфорта, карам с гуми 50 и така или иначе усещам всеки фас по безупречните пътища на милата Родина.
Та тук започват въпросите: 
1.Да сменя ли и пружините, признавам си, че не съм много запознат с това и се допитах до 2-ма майстори, казаха, че няма смисъл, защото не били "изпуснали", но все пак да се допитам и тук ?
2.Разгледах няколко модела амортисьори, които по прочетеното в интернет, влизат точно в графата, която аз търся: Koni STR.T; Monroe Reflex;Kayaba ULTRA SR. Като цяло, в българските форуми, не намерих обективно мнение, тъй като, както знаете "българщината" е вроден талант и повечето мнения са от рода на "Пълен боклук..." "Гоуфо много трака" и т.н. Та ако някой се е сблъсквал с подобен избор би ли споделил мнение ?
3.Като цяло всяко мнение относно "по-стегната" возия и то в частност става въпрос за завоите, биха ми били полезни ! 
Благодаря Ви предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим Кони, при които да кажем има чести проблеми, най-стегнатите са Каяба. Аз лично карам с тях отпред и возията определено се стегна. Моите се Excel G.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим Кони, при които да кажем има чести проблеми, най-стегнатите са Каяба. Аз лично карам с тях отпред и возията определено се стегна. Моите се Excel G.

Колега, какво имаш в предвид под "чести проблеми" ? По скоро ме интересува дали визираш упоменатият по-горе от мен модел или като цяло Кони ?! Питам, защото имам доста познати, каращи различни коли с Кони Спорт(жълтите), някои с цял кит, други само на амортисьори и до сега не съм чул оплакване. Все пак, Благодаря за отговора ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за рекламации от различни хора, което като имаш предвид колко хора карат с Кони (не са много) е показателно. И да, визирам като цяло Кони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.