Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при движение


Totito

Recommended Posts

Здравейте, има теми по този проблем, а аз си изчетох повечето , но все пак ще пусна и аз една тема.

 Проблема е в един дразнещ странен шум ( не е виене) , наподобява на дрънкане на пластмаса с пластмаса( все една счупена перка се удря ). Чува се отпред откъм двигателя. Когато си в движение шума най- отчетливо се чува между 1500 и 2000 оборота после става трудно долувим.  Над 80-90км в час въобще не се чува( или немога да го осетя).

Колата е Шкода Румстър 2008г. 1.4 бензин, 86 коня на 330хиляди км( може и това да е проблема)

 

Чува в движение без значение:

  дали е на скорост или не , 

  дали съм по инерция или не, 

  дали съм по инерция с изгасен двигател, 

  дали колата се движи направо или завивам. ( тук изключвам лагер главина)

Само когато е на място със запален двигател не се чува( затова изключвам нещо по него да има) . Не го чувам и когато карам назаден ход( пробвах до 30 км)

 

  След като посетих 3-4 майстори познати , според тях е лагер на диференциал. И единия ме прати на друг , който само с това занимава : скоростни кутии и диференциали . Той каза че според него е нещо друго като: тампон на двигателя или скоростна кутия, може би каре или нещо по окачването. Неисках да му се противореча и си тръгнах. 

    Не му противоречах, защото за две седмици откогато почнах да търся този проблем съм направил. 

   Смяна на каре външно, другите са здрави.

  Баланс на гуми 

  3D стенд на преден и заден мост. 

   Проверка на цялото окачване 

   Един ден гледах всичко което е под капака и може да дрънка, свири или леко е хлабаво да го захвана . 

  

  Четох в един английски сайт , че един от симптомите за лагер диференциал е вибрации по кормилото на висока скорост, един път вдигнах 110 км нямам такива проблеми. 

 

 Не е проблем в парите за ремонт, просто знам, че работата е за човек, който разбира и се занимава с това. А повечето майстори ти викат взимай нова(втора ръка) и не се занимавай. 

 

Някой ако има мнение ще се радвам да го сподели. Единствено не съм правил теста да кача колата на подемник или на крик и подпори да вдигна предните колела и да слушам. Ще го направя тия дни да видя и там какво ще чуя. 

 

 Колата е подържана за километрите си. Всичко се сменя на време и нещо да тропне отива на сервиз. Затова сега този шум ме ядосва и искам да го оправя( и тук чух различни мнения от мойте майстори. Едния вика докато не стане непоносим шума карай може да изкара хиляди км, другия давай да се сменя да не отиде и скоростната кутия) .

И едно допълнение правен е основен ремонт на скоростите- 5 лагери и семеринги и ново масло преди 50000 км. Мисля че ако бяха нещо объркали при отварянето на кутията, ти щеше да проличи в началото при първите 5-10 хил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.12.2019 г. at 17:19, Totito написа:

Чува в движение без значение:

  дали е на скорост или не , 

  дали съм по инерция или не, 

  дали съм по инерция с изгасен двигател, 

  дали колата се движи направо или завивам. ( тук изключвам лагер главина)

Само когато е на място със запален двигател не се чува( затова изключвам нещо по него да има) . Не го чувам и когато карам назаден ход( пробвах до 30 км)

Според тази информация смятам, че не е проблем с мотора. Не става ясно дали дрънкането се влияе от скоростта и/или оборотите.

Примерно при 50 км/ч еднакво ли дрънка ако е на 2,3,4 скорост? Ако да, смятам че не е и от скоростите.

Друго което ми идва като идея е да има някоя незакрепена/счупена пластмаса и от въздушната струя да се чува тропане

Едно клипче може да даде повече яснота какво точно се чува и при какви условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.